24 Temmuz 2019, 13:37 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Bu Tarihe Dikkat!!

Bu Tarihe Dikkat!!

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1783 kez okunmuştur

2017 yılı Mayıs ayının başlarında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara çevresindeki 11 Organize Sanayi Bölgesi başkanları arasında bir protokol imzalandı.


O tarihte Belediye Başkanı olan Ferda Polat’ın OSB Başkanı olarak imzaladığı Ankara Organize Sanayi Bölgeleri Hizmet Protokolü şöyle:

İş bu protokolün tarafları Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara ili mücavir alan sınırları içerisinde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri’dir.

Bu protokol Ankara ili mücavir alan sınırları içerisinde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri’ni daha mükemmel hale getirerek sanayicilerin ve çalışanlarının çalışma ortamını iyileştirmek, OSB’lerin ve katılımcılarının hizmet kalitesini yükseltmek, kaliteli üretim ve görsel olarak ve diğer bakımlardan modern bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ni 16.01.2015 tarih ve 148 sayılı kararına uygun olarak;

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından; “yol ve asfalt yapımı, kaldırım, sanat yapıları, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, bakım ve onarım” çalışmaları Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır.

Bu hizmetlerin karşılığında Organize Sanayi Bölgeleri istihdamı arttıracaklarını taahhüt ederler.

İş bu protokol imza tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olup 31.12.2019 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır”

O günlerde konuyla ilgili basına açıklama yapan Ferda Polat şöyle demişti:

”Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Büyükşehir Belediyesi ve 11 tane OSB Başkanları ile birlikte bir protokol imzalandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından OSB’lere ücretsiz olarak; “Yol ve asfalt yapımı, kaldırım, sanat yapıları, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, bakım ve onarım” çalışmaları yapılacak.

Şereflikoçhisar’ın OSB Başkanı olarak imza attım.

Bizim gibi yeni oluşumlar için bu protokol önem taşıyor. Şereflikoçhisar OSB’sini biraz daha güçlendirdi.

Bu konuda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye, Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’e teşekkür ediyorum. Protokolün de Şereflikoçhisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

İşadamlarımız ve yatırımcılarımız kısa zamanda Şereflikoçhisar’ın OSB’sinde yatırım yapacaklar. Özellikle bu protokolle Melih Bey’in olmazsa olmazı istihdam sağlamaktı.”

31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi AKP İlçe Başkanı Erkan Seyhan da şu açıklamayı yapmıştı:

“OSB’nin kazandırılması İlçemiz için büyük önem taşıyor. Yatırımcılarımızın OSB’yi daha cazib görmesi için de altyapı masraflarının azaltılması gerekiyor. Bu hususta belli süredir buranın altyapı ve diğer protokol çalışmalarını bizlerde siyaseten takip ediyorduk.

Bahsedilen çalışmalar 6 milyon TL’lik bir yatırım. Memiş Çelik Başkanımızdan da Allah razı olsun. Son noktada çok güzel bir şekilde hızlandırdı ve bu işi Şereflikoçhisar’a kazandırmak için. Şereflikoçhisar’ın evladı olarak çaba sarf etti. Şereflikoçhisar’da eğerki bütün insanlar, buralara yatırım için desteklerse Şereflikoçhisar daha hızlı kalkınacaktır. Başkanım Belediye Başkan Adayı. Seçilirim, seçilmem önemli değil ama bu benim memleketimin projesi. Lokman Abiyle de görüşüp bu işi hızlandırdı. Başkanıma teşekkür ediyorum.

OSB’de şuan 4 ekskavatör, 2 grayder, 7 kamyon ve 1 kepçe hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 2 tane de dozer ASKİ’nin altyapı çalışmaları için Fen İşleriyle beraber çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Seçim sonuçları beklenildiği gibi olmadı. İlçede başkanlığı kazanan AKP, Büyükşehir’de seçimi kaybetti.

Şu anda OSB’de büyükşehir’in çalışmaları devam ediyor.

Ancak protokolda yer alan hizmetlerin 31 Aralık 2019’a kadar tamamlanması mümkün görülmüyor.

Protokolün geçerlilik süresi yıl sonuna kadar olduğuna göre ya işin hızlandırılması ya da protokolün bitiş tarihinin uzatılması gerekiyor.

Bu aşamada Şereflikoçhisar Kaymakamlığının, Belediye Başkanlığının ve Millet İttifakına dahil partilerin bir bütün olarak işi sahiplenmesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile sıcak diyalog içinde olması, Büyükşehir Belediye Meclisindeki üye hemşehrilerimizin, Şereflikoçhisar’a gelecek hizmeti, iktidar mensubu bazı çevrelerin rant kavgasına ve küçük çıkar hesaplarına kurban etmemesi için özel çaba göstermesi gerekiyor.   25 Temmuz 2019


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri