05 Şubat 2020, 15:37 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Başarılması dileğiyle 2

Başarılması dileğiyle 2

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1366 kez okunmuştur

“Şereflikoçhisar’da bir şey olmaz. Şereflikoçhisarlı bir araya gelip, ortak bir yatırım yapmaz, yapamaz. Bunun örnekleri Ekstaş’ta, Tuzmak’da, Yem Sanayi’nde görüldü” mealindeki görüşlerin sıkca dile getirildiği bir dönemde geleceğe yönelik, umutları yeşertecek bir adım atıldı ve merkezi Eskişehir’de bulunan “Atışkan Yapı ve Endüstriyel Alçı Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.” İlçemizde yatırım amacıyla Organize Sanayi Bölgesi’nden arsa aldı.


Bu noktaya kolay gelinmedi.

Kuruluşu ağabeyim merhum Mehmet Yücel’in Belediye’de İşletme Müdürü olarak görev yaptığı 1990’lı yılların ikinci yarısında girişim ve takibiyle gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgesi’nin o dönemdeki ortaklık yapısı; Şereflikoçhisar Belediyesi, Ankara Özel İdare Müdürlüğü ve Şereflikoçhisar Ticaret Odası’ndan oluşuyordu.

Sonraları Bütün Şehir Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte ortaklık yapısında değişiklik oldu ve OSB’ye Ankara YİKOB (Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı) % 60, Şereflikoçhisar Belediyesi % 34 ve Şereflikoçhisar Ticaret Odası da % 6 pay sahibi oldu.

Bu oluşumun ardından OSB’de çalışmalar hissedilir şekilde hızlandı. Kaymakam Sedat Yıldırım’ın yoğun çabaları, belediye ve ticaret odası başkanlarının desteğiyle sonuca yönelik belirgin aşamalar kaydedildi ve arsa tahsisine de başlandı.

Çok büyük bir aksilik olmazsa OSB tüm yönleriyle faaliyete geçecek ve burada İlçemizde sanayi yatırımlarının gerçekleştiğini göreceğiz.

Kaymakam Sedat Yıldırım bu inançla “Atışkan Yapı ve Endüstriyel Alçı Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.”’tapu tesliminde şöyle diyor:
“Bugün Şereflikoçhisar tarihine önemli not düşüyoruz. Bundan 20 sene önce başlamış olan Organize Sanayi Bölgesi, son 2,5 yıldır bir ekip halinde çalışmamızın sonucu olarak alt yapısı belli bir noktaya, bitirme aşamasına geldi. Bugün de ilk yatırımcımızı, yaklaşık 20 yıldır kendi alanında faaliyet gösteren Atışkan Alçı, aynı zamanda 20’den fazla Ülkeye ihracat yapan hem istihdam yaratan, bu Ülkeye vergi veren, üretim olarak katkıda bulunan böyle önemli, kayda değer ve ciddi anlamda Ülke için katma değer üreten bir yatırımcı firmayı da Organize Sanayi Bölgemizde yatırımcı olarak görmenin, mutluluğu, huzuru ve heyecanını  yaşıyoruz...”

*Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Bugün gerçekten tarihe not düşürülecek bir gün. Bugün bu sanayi aşamasında önemli bir gün. 1998 yılında başlayan OSB serüveni, son iki yılda bayağı bir ivme kazandı. Alt yapısı bitmek üzere olan OSB’nin ilk yatırımcıları olarak sizlerin gelmesi, bizleri mutlu etti. Tabi bu İlçe halkına önemli bir şekilde katkı sağlayacak. Yaklaşık 100-150 kişilik istihdam alanı sağlayacak. Bu da ilçemiz adına büyük bir kazanç...”

* Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Şereflikoçhisar olarak tarihi bir anı yaşıyoruz. Şereflikoçhisar’ımızın ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu girişim bizleri gerçekten mutlu ediyor ve bizlere ışık tutacağına inanıyorum. Sizlerin Şereflikoçhisar’a yatırım yapmanız çok önemli. Çünkü; Bizim için bir örnek teşkil edecek. Şereflikoçhisar’a yatırım yapmakta tereddüt eden ve yatırım yapmakta bazı şeylerde soru işareti olan kişilere de, bu yatırım sayesinde kafalardaki o soruların kalkacağını düşünüyorum.

Atışkan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Atışkan; “Biz Şereflikoçhisar’a 17 senedir tanıyoruz. Malzeme alıyoruz, maden alıyoruz. 17 senedir Şereflikoçhisar’ı biliyoruz. Çokta arzu ediyorduk ama kısmet bugünmüş. İnşallah bu yatırımda hayırlı olur.

Aynı zamanda Şereflikoçhisar’a nakliye yönünde de katkı sağlayacağız. En az 150 araç düşünüyoruz. O bakımdan biz de çok heyecanlıyız. Çünkü, Şereflikoçhisar’a yatırım yapalım diye yıllardır istiyorduk. İnşallah bunu yapacağız. İlerde daha çok yatırımlar yaparız. Mesela, Sivrihisar’a yurt yaptık. İnşallah gönlümden Şereflikoçhisar’a da böyle yatırımlar yapmak geçiyor. Yeterki kazanalım, çalışalım. Buraya da öyle yatırımlar yapmak nasip olur, şimdiden söylüyorum; Şereflikoçhisar’a 20 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Allah izin verirse.Kaymakam Bey, startı versin, hemen bu işlere başlayacağız. Biz hazırız.

Atışkan A.Ş. ile dostane ilişkisi olan Ercan Ertürk Alıcıoğlu da; “2004 yılında rahmetli Yönetim Kurulu Başkanı ve şirketin kurucusu Yüksel Atışkan’a her ziyaretimde, “mutlaka Şereflikoçhisar’a gelmelisiniz. Bu alçı taşını Eskişehir’e götürüp orada üretmek yerine Koçhisar’da yakıt ve enerji sorununu çözebilirsek orada üretmeliyiz” diyorduk. 17 yıldır tanıdığım o bayrağın Koçhisar’da da dalgalanıyor olması bir heyecan veriyor. Hem nakliye sektörüne hem diğer ticaret erbabına sosyal katkıları olacağına eminim. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Diyerek görüşlerini dile getirdiler. Görüldüğü gibi ifadeler içten, samimi ve bekletiler çok yüksek.

Emeği geçenleri kutluyor, beklentilerin kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle başarılar diliyorum.


   6 OCAK 2020


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri