11 Mart 2020, 13:08 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Dava adamının hakkı!

Dava adamının hakkı!

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1260 kez okunmuştur

Gazetemizin 11 Şubat 2016 tarihli sayısında bu köşede “Dava Adamı’nın hakkını verin!” başlıklı bir yazı yayınlamışım.

Yazı şöyle:

2009-2014 dönemi Belediye Başkanımız AKP’li Hakverdi Altuğ’un Facebook’da paylaştığı bir mesajını gördüm.
Şöyle diyordu Altuğ:
DAVA ADAMI OLMAK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL
1996 yılından beri aralıksız olarak RP, FP ve AK PARTİ’de devam ettiğim siyasette Allah 2009-2014 yılları arasında ŞEREFLİKOÇHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI nasip etti.
Adaylığı bana layık gören CUMHURBAŞKANIM RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a, Teşkilatıma ve beni Başkan olarak seçen ŞEREFLİKOÇHİSARLI canım hemşehrilerime müteşekkirim.
Başkanlık’tan sonra da Teşkilatımın verdiği görevleri SKM’lerde bihakkın yerine getirdim.
Halen de gerek kalemimle ve gerekse yüreğimle sayın Cumhurbaşkanımın, Başbakanımın, Teşkilatımın ve Aziz Milletimin yanındayım, hizmetindeyim ve son nefesime kadar da DAVA ADAMI olarak bu yolda olacağım.
ALLAH; DAVASINDAN, YOLUNDAN VE YOLUNDA OLANLARIN YANINDAN AYIRMASIN..


Sayın Altuğ böyle bir mesaj yayınlamaya neden gerek duymuştu? O’nu Belediye Başkanlığına aday gösteren Recep Tayyip Erdoğan o dönem AKP Genel Başkanı idi. Altuğ neden Cumhurbaşkanı tabirini kullanıyordu? Neden hala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı partinin bir parçası olarak değerlendiriyordu?

Bunları anlamış değilim ama anladığım kadarıyla  bu mesajda sanki bir sitem, bir hatırlatma, ‘artık beni de görün, beni de değerlendirin, ben kıyıda köşede kalacak, unutulacak bir adam değilim’ anlamında bir çağrı vardı.

Sayın Altuğ’un benzer mesajları bundan önce de  zaman zaman sosyal medyada yer alır, Recep Tayyip Erdoğan’a, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan ve bazı hükümet ve AKP’nin etkili isimlerine takdir, destek ve saygılarını dillendirirdi.

Herhalde Sayın Altuğ, dava adamı olarak yapmak istediklerinin yarım kaldığını ima ediyor, onları tamamlamak için yeni bir görev bekliyor olmalı, diye düşünürken aklıma İlçemiz belediye başkanlığı döneminde dile getirdiği sözler geldi.

Altuğ Flaş TV’de şu iddiaları seslendiriyordu:
“Biz her turistten 1 Euro alacağız. Tuzgölü’ne ortalama günde yerli ve yabancı olmak üzere 10 bin turist geliyor. Biz her birinden 1 euro kazanacak olsak günde 10 bin Euro, ayda 300 bin euro, yılda 3,5 milyon euro demek. Ben bunu gerekli yerlere ilettim. Profesyonel ajansla çalışıyorum ve Mimar bir firma ile çalışıyoruz, bunun projeleri hazırlanıyor. Bu konuyu Ankara Kalkınma Ajansı’nın bir toplantısında anlattığım zaman ayakta alkışladılar, Valimiz ilgi gösterdi, Kaymakamımız destek oluyor. Dolayısıyla topyekun bir seferberlik yapmak durumundayız. Biz oradan geçen turistlerden 1 Euro alacağız ve bu projede de en az 500 kişi istihdam etmeyi hedefliyoruz.”

Altuğ’un bir başka iddiası da şuydu:
8 tuzlada yaklaşık 400, mevcut tuz fabrikalarının kapasite artırmaları ve yeni fabrikaların açılması ile 500’e yakın kişinin çalışacağını ve üretilecek olan 2 milyon ton tuzun nakliyesi için mevcuda ilaveten bin adet kamyon ve tıra ihtiyaç olduğunu bunun da 2000 istihdam olduğunu belirttti ve “Şereflikoçhisar’da ekmeğinin peşinde çalışmak isteyen herkese iş var ama masa başı iş isteyene iş yok” dedi ve ilçe dışından göç gelerek Şereflikoçhisar’ın büyüyeceğini ve gelişeceği düşüncesini paylaştı.”

Görüldüğü gibi dava adamının göreviyle ilgili, ilçemizle ilgili dolayısıyla davasıyla ilgili yapacağı çok iş vardı ama büyük çoğunluğu hiç başlamadı ya da yarım kaldı.

Sayın Altuğ, bir dava adamı olarak hizmetlerinin yarım kalmasını kabullenemiyor, olmalı. Bu nedenle bir şey yapıyor görünmek ya da unutulmuş olmamak için var gücüyle çalışıyor, çabalıyor, sosyal medyayı  alabildiğine kullanarak sesini duyurmaya çalışıyor.

Ne diyor son paylaşımında?
“Dava adamı olmak her babayiğidin harcı değil.”

Sayın Erdoğan, Sayın Davutoğlu, Sayın Bakanlar, milletvekilleri; bu babayiğit dava adamının çığlığını duyun ve kendisine davasına hizmet edecek etkili yetkili bir makam, görev ayarlayın.

Geçtiğimiz günlerde Hakverdi Altuğ’nun sosyal medyada bir paylaşımını daha gördüm. Bir grup içinde kendisinin de bulunduğu bir fotoğrafı yayınlayan Altuğ, fotoğrafın altına şu notu düşmüştü:
Gelecek Partisi Kurucular Kurulu İstişare toplantısı.

Anladım ki; Ak Parti dava adamının hakkını vermeyince O da çareyi Ahmet Davutoğlu’nun partisinde yer aldı. İnşallah yeni partisinde kendisine etkili ve yetkili bir makam bulunur.


   12 Mart 2020


YORUM YAZ

Yunus Emre Şahin
şereflikoçhisar büyükşehir belediyesine bağlanınca ne değişti? onu değerlendirebilir misiniz?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri