23 Eylül 2020, 15:33 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Uzaktan eğitime katılan öğrenciler de var

Uzaktan eğitime katılan öğrenciler de var

Uzaktan eğitime katılan öğrenciler de var...

Millî Eğitim Bakanlığınca, okullarda seyreltilmiş yüzyüze eğitim uygulamaları ile anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde eğitim-öğretime başlandı.

Bu çerçevede yüzyüze eğitim; 21-25 Eylül’de, okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1’inci sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-12 Ekim tarihlerini kapsayan haftada ise 2 gün her biri 30’ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10’ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek.

Yine 28 Eylül-12 Ekim tarihlerini kapsayan haftada  anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimiz 2 gün okula gelecekler, velisinin isteği ile yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler ise EBA TV ve EBA Portal Canlı Sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemlerini kullanmaya devam edecekler.

Diğer yandan yüz yüze eğitime başlanması dolayısıyla ilçemizdeki okullarda gerekli tüm dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı. İlçemizde bulunan 22 tane Anasınıfı ile 22 tane İlkokul şubesi eğitim-öğretime açıldı. Taşımalı okullardaki İlkokul öğrencilerin de maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak okullara getirildiği belirtildi.

Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak alınacak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.

8 ve 12. sınıflarda yüz yüze DYK kurslarına da devam ediliyor. Kurslara gelen öğrenciler maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek bu yılki sınavlarına hazırlanacaklar.Diğer yandan 2,3,4,5,6,7,9,10 ve 11. sınıf öğrencilerinin EBA TV ve EBA Portal Canlı Sınıf uygulamalarıyla eğitim-öğretime devam ettiği bildiriliyor.


    24 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 599 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri