16 Eylül 2020, 16:35 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İbrahim Çiftçi'nin konuşması kongreye damga vurdu

İbrahim Çiftçi'nin konuşması kongreye damga vurdu

İbrahim Çiftçi'nin konuşması kongreye damga vurdu...

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 11.Olağan Kongresi, Uğur Işılak Kültür Merkezinde yapılırken kongre sonunda yapılan seçim sonucunda Yaşar Şahin Başkan oldu.

Kongreye; MHP MYK Üyesi İbrahim Çiftçi, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Varal, Ankara İl Başkan Yardımcısı Sinan Erdaş, Doğan Köz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve partililer katıldı.

Kongre, covid-19 tedbirleri kapsamında yapılırken maskelerin takıldığı, sosyal mesafeye uyulduğu hatta İlçe Emniyet ekipleri tarafından tüm güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

Kongre’nin siyasi konuşmalar kısmında söz verilen MHP MYK Üyesi İbrahim Çiftçi’nin konuşması ise kongreye damgasını vurdu.

Kongre, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş ve bu vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra kongre divanı oluşturuldu. Divan Başkanı Bülent Varal, Başkan Yardımcısı Sinan Erdaş olurken üyeler de Bilal Kantekin ve İbrahim Abdulhadioğlu oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hayırlı olsun mesajı Ayşegül Güney tarafından okunmasından sonra Faaliyet raporu ve Mali rapor okunarak ibra edildi. 

SİYASİ KONUŞMALAR;
Kongre programının Siyasi konuşmalar kısmında MHP MYK Üyesi İbrahim Çiftçi, bir konuşma yaptı.

Tarihi dönemlere bakıldığında Türkiye’nin büyük badirelerden geçtiğini, büyük sıkıntılar yaşadığını, bugüne kadar bu tür krizlerin hep olduğunu, sanki tarihin tekerrür ettiğini belirten İbrahim Çiftçi; “Başbuğ Alparslan Türkeş’in yola çıkış sebebi milli temeli kurulan Türk devletinin, milliyet şuuruna ermiş, hedefini ve gideceği yeri bilen tarihini bilen, tarihi en eski milleti olan Türk milletinin, insanlığı bugünkü medeni seviyeye çıkaran klavuz milletin, Allah’ın kendisi için vekil olarak yarattığı milletin, bu perişan oyundan kurtararak yeniden çağlar üzerine sıçratılıp milletler camiasını en ön safında yerini alması ve asli görevi olan dünya insanlığına yön vermesi düşüncesiyle Ülkücü hareket yola çıkmıştır” dedi.

“Hiç kimse bugün bedava kahramanlık yapmasın” diyen İbrahim Çiftçi; “Hani diyorlar ya, gece saat 02.00’da telefonla verilen talimatla bu darbenin önüne geçildi. Arkadaşlarım şundan emin olsun; 15 Temmuz darbesinin önüne geçen hareketin adı MHP’dir. Onun genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli’dir. Toprağa dökülen Türk çocuğu Ülkücüdür. Kurt yaparak sokakta tankların önünde durmuştur. Hiç kimse bugün bedava kahramanlık yapmasın.”dedi.

“Türk milletinin varlığı birinci hedefimiz olmuştur”şeklinde konuşan Çiftçi; “Bu düşüncesiyle gövdesini dün bu hareket bu millet için canını veren, gövdesini ortaya koyan insanlar o günde tankların altına yatmışlardır. Ama 12 Eylül öncesi dediğimiz dönemde korkularından müslümanım diyemeyenler, rahata erince çok Müslüman oldular, mücahit oldular, kefen giydiler, sahneye çıktılar. Kefen öyle giyilerek mücadele edilip şehit olunmaz. Şehitlik kefensizlik hareketidir. Ülkücü hareket şehitler hareketidir.”dedi.

MHP’nin iktidarının mecbur olduğunu belirten Çiftçi; “15 Temmuz sonrası Suriye’de ve Irak’taki operasyonların bir tek müsebbibi var; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir. Doğu Akdeniz meselesinde bugüntkü noktaya gelişimiz MHP’nin politikaları sayesindedir. Dün fiilen bölünmüş olan Güney Doğu’da kurulan PKK devletinin önüne geçen MHP’dir. Cumhur İttifakının varoluş sebebi, PKK ile mücadelede etkin ve Güney Doğu’nun yeniden vatan yapılması şartıdır. Bu MHP’nin olmazsa olmazıdır. Bugün devlet yeniden kendine gelmiş ve devlet olarak güçlü bir ses çıkıyorsa bu MHP’nin takip ettiği politikalar sayesindedir. Daha güçlü olmak, üreten Türkiye olmak, borçsuz Türkiye olmak ve karar veren Türkiye olmak istiyorsak en kısa zamanda yapılacak seçimde mutlaka MHP’nin iktidarı mecburiyettir, şarttır ve kaçınılmazdır.”şeklinde konuştu. Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanlığı’nın Devlet Bahçeli’ye yakışacağını belirten İbrahim Çiftçi; “Sadece iktidar olmak değil, devlet olmak gibi bir mecburiyetimiz var. Onun için şunu da iyi düşünün; bugün küçük ortak konumdayız ama karar veren, devlet olan ve Cumhur ittifakını işleten ve uygulatan biziz. O zaman bütünü biz olalım, MHP olsun. Sayın Genel Başkanımızda Cumhurbaşkanlığı’na yakışır, yakışmalı da” dedi ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İbrahim Çiftçi’nin konuşması sonrasında Belediye Başkanı Memiş Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan salondan ayrıldı.

YAŞAR ŞAHİN;
Kongre konuşma yapan Yaşar Şahin de; “Sayın genel başkanımız Devlet  Bahçeli Beyin: İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik sözü ile çıkmış olduğumuz bu kutlu dava yolunda partimize, hizmet yolunda gücümüzün yettiğince teşkilatımızı en iyi yerlere taşınmak için bütün gayret ve çaba göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Bizleri bu göreve layık gören il başkanıma ve bu göreve taktir eden sayın genel başkanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda Yaşar Şahin Başkan olurken Yönetim Kurulu da; Yunus Yiğiter, İbrahim Abdülhadioğlu, Bora Yurdaer, Bilal Kantekin, Bahtiyar Ayata, Özgül Yılmaz, Servet Yıkılmaz, Kadir Çakır, İbrahim Özarslan, Atılgan Tekin, Savaş Demirez, Hilal Öztaş, Tamer Keser ve Ramazan Yalım’dan oluştu.

İl Delegeye de; Yaşar Şahin, Yunus Yiğiter, Hacı Özçelik ve Mevlüt Şahin seçildi.    17 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2142 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


alisakin kutlu
bu ibrahim çifçi balalı katil olanmı? yakışırda savcı doğan öz'ü öldürdü. bahçelievler katliamında 7 tip üyesi genci öldürdüğü iddiasıyla yargılandı. dört kez askeri mahkemece idama mahkum edildi. askeri yargıtay da her seferinde 'eksik soruşturma'dan kararları bozdu. dördüncü kez verilen idam cezası, askeri yargıtay tarafından onandı. ancak bu sefer başsavcılık itiraz etti. itiraz üzerine daireler kurulu tahliye kararı verdi. çiftçi beraat etti. çıktıktan sonra iş hayatına atılan çiftçi mhp genel başkanlığı'na da adaylığını koydu."
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri