08 Temmuz 2020, 13:21 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Gizli ajanda da ne var?

Gizli ajanda da ne var?

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1482 kez okunmuştur

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “erken seçim yok, seçimler 2023’de yapılacak” dediler ya; buna inanabiliyor musunuz?


Derdi seçim olmayan iktidarın gündemi ne olmalı?

Coronavirüs vakaları azalma yerine sürekli artış gösteriyor. Salgına karşı alınması gereken önlemlere yönelik en yetkili ağızların yaptığı çağrıya kimse kulak asmıyor. Aksine asker uğurlamalarında, sokak düğünlerinde, cenaze ve taziyelerde cezalara rağmen alınması gereken önlemleri kimse önemsemiyor.

Bu durumda yürütmenin yeni ve caydırıcı önlemlere başvurması ve bunu tavizsiz uygulaması gerekmez mi? O yönde bir işaret yok. Her şey olağan akışında.

Gündeminde seçim olmayan hükümet, ülkenin  can alıcı sorunlarının çözümü için vargücünü seferber etmesi gerekmez mi?

Türkiye Doğudan Batıya gün geçmiyor ki; bir deprem haberiyle sarsılmasın.

Uzmanlar uyarı üstüne uyarı yapıyor:

7 üzerindeki bir şiddetle İstanbul depreminin sinyalleri duyuluyor. Lütfen gerekli önlemi alın, depremin etkisini azaltıcı tedbirleri almaya bir yerden başlayın.

Olayın sıcağı sıcağında AFAD’ın, Valiliklerin, bazen de bakanların açıklamalarını görürsünüz:
Merak etmeyin, hiç kimse aç ve açık kalmayacak. En kısa zamanda hasarlarınız giderilecektir. Devletimiz tüm imkanlarıyla yanınızdadır.

Olağanüstü yağışların etkisi altında kalan bir çok bölgemizde ve ilimizde sel baskını görülüyor, şehir merkezlerinde evleri su basıyor, vatandaşın evinde kullanabileceği araç ve gereçler kullanılamaz hale geliyor, bazı vatandaşlar sele kapılıp, yaşamını yitiriyor.

Hava muhalefetine bağlı felaket bununla sınırlı değil. karadenizde çay, fındık üreticisi, marmarada sebze meyve üeticisi, egede üzüm domates, patates üreticisi, akdenizde limon, portakal, mandalina üreticisinin yaşadığı mağduriyet, milyonları mağdur edip, yarınlara yönelik kaygıları artırırken, toplumun endişesini giderici, umutlarını yetiştirici çalışmalar yapması gerekmez mi?

Ekonomideki, iç ve dış politikadaki, sosyal yaşamdaki, sağlık ve eğitimdeki, bütçe açığındaki sorunları, dövizdeki sıkıntıyı aşmak için tüm imkanlarını seferber etmesi gerekmez mi?

Tüm bu güncel sorunlar toplumu mengene gibi sıkarken yürütmenin gündemindeki öncelikler ne:
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde ilk sırada baroların yapısının değiştirilmesi, kıdem tazminatının yeniden düzenlenmesi, yargıda değişiklik paketi, siyasi partiler kanununun değiştirilmesi, yeni partilerin seçime sokulmaması için alınması gereken önlemler. İşe girecekler hakkında güvenlik soruşturması yasa tasarısı, gazetecilerin tutuklanması v.b.

Kanımca Cumhur ittifakı muhalefeti bu suni gündemle oyalarken, kendi gizli ajandasınki erken ya da normal bir zamanda yapılacak seçimlerde muhalefeti hazırlıksız yakalamak.

Dikkat ederseniz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Devlet Bhçeli’nin bir çabası da; Millet İttifakı oluşumunu başarısız bırakmak.

CHP ile HDP’yi yan yana göstererek, İYİ Parti ile HDP arasında derin uçurumlar oluşmasına zemin hazırlamak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin bir başka hedefi ile Ak Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gerçek Parti ile Ali Babacan’ın kurduğu Deva Partisini seçime sokmamak için her türlü yön ve yönteme başvurmak.

Bu partilerin bir varlık gösterip gösteremeyecekleri de muamma. “Teşkilatarımı oluşturmakla meşgulüz” demekle yetinen bu parti liderlerinin tabanda gerekli desteği sağlayıp sağlamayacağı belirsiz.

Baksanıza; 2002 seçimlerinden bu yana İlçemizde birinci parti olan, 4 dönem yerel yönetim seçimlerini kazanarak erişilmesi mümkün olmayan bir rekor kıran Ak Parti’nin devedişi gibi güçlü siyasetçilerinin kurduğu partiler, Ankara’nın başkentinde ilçemizde teşkilat kuramadılar.

Bu nedenle derim ki; bugünden yarına siyaet her türlü gelişmeye gebe ve  gizli ajandasında seçim önemli bir yer tutan Ak Parti, istediği zaman oluşturduğu gündemle muhfalefeti oyalarken, kendisi de hedefine varabilmek için tüm kamu kurum ve kaynaklarını kullanmaya devam edecek.


     9 Temmuz 2020


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.070 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri