29 Temmuz 2020, 14:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı...Genel Başkanlığı’nı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nin Türkiye genelinde İl ve İlçe kongreleri yapılmakta. Gelecek Partisi’nin İlçemizdeki kongresi de hafta sonunda yapıldı.

26 Temmuz Pazar Günü Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı 1.Olağan Kongresi sonucunda, 22 oy ile Hakan Ataç, Başkan seçildi.

Kongreye; Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Kolluk, İl Başkanı Osman Hakan Kılıç, Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ilçemiz eski Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, önceki dönem İl Genel Başkanı Emrullah Eren, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Başkanı Mithat Eraslan ve partililer katıldı.

Kongrede, ilk olarak Divan oluşturuldu. Buna göre Divan Başkanı Olcay Er, Başkan Yardımcısı Sedanur Öztürk ve Katip Üye Hacı Akbulut oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlatılan kongre, protokol konuşmalarıyla devam etti.

KONUŞMALAR
İlk konuşmayı Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Osman Hakan Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında; “Biz her zaman en son soruyorduk yerel seçimlerde ne yapacağız? diye. Bugün Şereflikoçhisar’da bir gelenek değiştirelim. Sevgili İlçe Başkanı Hakan Ataç kardeşim, ne yapacağız yerel seçimlerde, alacağız mı Şereflikoçhisar’ı?”
Bugün çok heyecanlı ve gururluyuz. Ankara’da 9. İlçe kongremizi yapıyoruz. Değerli arkadaşlarım ayın 23.’ünde Yeni Mahallede, Atatürk spor salonunda muhteşem bir düğün yapacağız. Gelecek Partisi’ni iktidarla taşıyacak kadrolarla beraber Ankara’yı coşturacağız. Ben Gelecek Partiliyim diyen, ben Gelecek Partisi’nde İlçe Başkanı olacağım diyen, ben Gelecek Partisi’nde mücadele edeceğim, Yönetim Kurulu Üyesi olacağım diyen, ben Gelecek Partisi’ne üye olacağım, nefer olacağım diyen bütün arkadaşlarımı bir kez daha sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Türkiye’de bir algı operasyonu yapılıyor. Gelecek Partisi, %1’lik, 2’lik, 3’lük parti diye herkes kendi kendine sağda solda bunlardan bir şey olmaz diyor. Gelecek Partisi, yeni kurulan iddialı bir partidir. Gelecek Partisi büyük emeklerle, büyük fedakarlıklarla, büyük hizmetlerle, arkadaşlarımızın gönül birliği ile hep beraber kurduğumuz, vatanımıza, milletimize hizmet edecek hep beraber gönül gönüle yürüyeceğimiz iktidara koşacağımız bir partidir.

HAKVERDİ ALTUĞ;
İlçemiz eski Belediye Başkanı Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Hakverdi Altuğ da konuşmasında; “Yeni partiyi kurmadan önce Ahmet Davutoğlu ile birlikte aylarca istişareler yaptık. 25’e yakın İl gezdik. Bu gezdiğimiz illerde öğrencilerle buluşma gezileri düzenledik genelde. Fakat bir müddet sonra daha önceden Üniversiteden gelen davetler, tutulan salonlar iktidar tarafından iptal edilmeye başlandı.
Bizi parti kurma noktasına getiren çeşitli nedenler vardı, birincisi şeffaflık yasasını çıkarmak istedik. Adı yolsuzlukla karışan üç tane bakanı Başbakan olarak Ahmet Davutoğlu dediki; “gidin Yüce Divan’da aklanın. Çocuklarınıza ve torunlarınıza temiz bir siyasi miras bırakın” Fakat kendileri yüce divana gitmekten vazgeçtiler. Biz siyasi etik yasasını da kabul ettiremedik.” dedi.

“Ak Parti MKYK’sında ne yazıkki Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na bir darbe yapıldı. Ahmet Davutoğlu yurtdışı temasındayken bir grup AK Partili, Genel Başkanın yetkilerini elinden aldı. Yani bir İlçe Başkanı atamayacak duruma getirdi. Ondan sonra zaten ipler koptu. Nihayetinde Ahmet Davutoğlu görevi bıraktı.
Bize söylenen birtakım şeyler daha var. “Davayı sattınız, davayı terk ettiniz”diye.. Bakın, parti dava değildir. Partiler, bu millete Türk milletine hizmet etmek için bir araçtır. Eğer partileri amaç edinirsek bugünkü baskı ortamı ortaya çıkar. Dolaysıyla Teke Tek programına katılan Genel Başkanımız güzel bir ifade kullandı. Onun ifadesiyle seslenmek istiyorum; “Biz davayı satmadık, dava gelecek partisinde. Biz, davayı satanlardan ayrıldık.” 
Aramızdaki en büyük fark şu: biz özgürlükten yanıyız. Düşünce özgürlükçülüğü, fikir özgürlükçülüğü. Gazeteciler tutuklu yargılanmasın istiyoruz.
Ayrıca en önemli fark şudur; Başbakan olsun. Kamunun malını kullanarak, oyunu alarak yapmış olduğu tüm icraatlerin hesabını yanlış olursa versin istiyoruz. Ama Cumhurbaşkanının hesap verme yetkisi yok.
Bizim oyumuz %20 tanılırlığımıza rağmen %5-8 arasında Türkiye genelinde oyumuz var. Ve seçim vaktine gelene kadar bütün İllerde örgütleneceğiz, bütün illerde teşkilatlarımızı kuracağız ve iktidarın en büyük adaylarından biri Gelecek Partisi olacak ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu olacak.”dedi ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

AHMET DAVUTOĞLU;
Daha sonra whatsap üzerinden canlı olarak telefonla bağlanarak Şereflikoçhisarlılara seslenerek kısa konuşma yapan Ahmet Davutoğlu da; “Şereflikoçhisarlı hemşehrilerime selam ediyorum. Şereflikoçhisarlılara hemşehrim diyorum.Şereflikoçhisar Konya ile irtibatı dolaysıyla, birde Konya ile Ankara arasında bir köprüdür Şereflikoçhisar. Selçuklu Başkenti Konya ile Cumhuriyet Başkenti Ankara arasındaki köprü Şereflikoçhisar’dır. Şereflikoçhisar’da sağlam teşkilat yapısı kuran parti, aynı zamanda Selçuklu ile Cumhuriyeti birbirine bağlar. Biz sizlere güveniyoruz. Bugün sizlerle bir arada olmayı çok isterdik ama Genel Merkezi’mizdeki açılışında tarih değişikliği nedeniyle gelemedim. Bütün Şereflikoçhisarlı hemşehrilerime selamlar iletiyorum. İlk fırsatta inşallah Şereflikoçhisar’a geleceğiz.”dedi.

HAKAN ATAÇ;
Yönetim Kurulu faaliyet raporu İlçe Başkanı Hakan Ataç tarafından okundu. Ataç konuşmasında; “Bir ay gibi kısa sürede İlçe teşkilatımızı kurduk, üye kaydımızı yaptık. İlçe binamızı tuttuk, kısa sürede açılışını yapacağız.
Düğün ziyaretlerinde bulunduk ve taziyelere katıldık. Üye kayıtlarımız da devam etmektedir.”dedi.
Ataç yaptığı konuşmasında da; “Şereflikoçhisar kurucu İlçe Başkanlığı’nı bana veren Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Nedim Yamalı’ya ve Ankara İl Başkanımız Osman Hakan Kılıç’a teşekkür ederim. Partimizin başarılı olması için gece-gündüz çalışıp, gayret edip İlçemize ve ilimize hizmet ederek başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz.”şeklinde konuştu.

GÜNDEM MADDELERİ
Yapılan konuşmalardan sonra gündem maddelerine devam edildi. Faaliyet raporu okunduktan sonra gelir-gider hesap raporu okundu.

Daha sonra faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu da ayrı ayrı ibraz edilerek oylandı. Yönetim Kurulu da ibraz edilerek oylamayla kabul edildi.

Yapılan konuşmalardan sonra seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda 22 oy ile Gelecek Partisi Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı’na Hakan Ataç seçildi. Ataç’ın Yönetim Kurulu Üyeleri ise şöyle;
Mithat Önal, Murat Öztürk, Orkunay Savruk, Şahmeddin Aslan, Mehmet Soysal, Arif Akbulat, Kamil Koçyiğit, Sedat Ünsal, Nilgün Çoban, Adem Aykal, Şenol Tepe, Uğur Yaşlı, Ali Yalçınkaya ve Suat Yücel.     30 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1563 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Gamze Polat Abiye Modelleri Dekorasyon Tavsiyeleri