15 Mayıs 2019, 10:36 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Her şey Güzel Olacak mı?

Her şey Güzel Olacak mı?

MUSTAFA YÜCEL

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1794 kez okunmuştur

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan ancak Yüksek Seçim Kurulu’nun, seçimin tekrarlanması kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem imamoğlu, seçim otobüsünde giderken otobüsün yanında koşarak el sallayan bir çocuk avazı çıktığı kadar bağırıyor:


- Ekrem Abi.. Her şey çok güzel olacak..
Gerçektende seçim sonuçlarının ilan edilmesinden ve mazbatanın sahibine verilmesinden itibaren İstanbul’dan başlamak üzere tüm yurda iyimser bir hava yayılıyor.

Umutlar artıyor, insanların yüzü gülüyor, İmamoğlu’nun başkanlığın görevinde kaldığı kısa süre içinde başlattığı uygulamalar, aldığı kararlar ve verdiği talimatlar toplumun geniş kesimleri üzerinde memnuniyet uyandırıyor, hoşgörü ikliminin yaygınlaşmasına neden oluyor.

Ne zamana kadar?
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimi iptal ettiği kararını aldığı 6 Mayıs 2019 tarihine kadar.

Anlı şanlı hukukçuların “olmaz olamaz” dediği bir sonuç oluyor, sudan bahanelerle seçim iptal ediliyor.

İptal kararı soğuk duş etkisi yaratıyor. Umutsuzluk, kırgınlık, kızgınlık dalga dalga yayılırken, Ekrem İmamoğlu kendine has üslubu ve özgüven ile kürsüden binlere sesleniyor ve “değişen bir şey olmayacak, biz yine kazanacağız. Susmayacağız, sanatçılar konuşacak, iş insanları konuşacak..” Gibi söylemlerle tabana yeniden moral şırınga ediyor ve konuşmasını Berkay’ın sözleriyle tamamlıyor:

- Her Şey Çok Güzel Olacak.

Bu söz, 23 Haziran 2019’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin sonucunu belirleyecek bir slogan gibi dilden dile dolaşıyor.

Sosyal medyada yüzlerce sanatçı, binlerce vatandaş umudunu ve görüşünü bu cümleyle dile getirip, paylaşıyor:
- Her şey çok güzel olacak.

Gerçekten her şey güzel olacak mı? Olacaksa nasıl ve ne kadar sürede olacak?

Bu sorunun cevabını 23 Haziran’da yapılacak seçimin sonucuna göre görecek ya da tahmin edeceğiz.

O nedenle İstanbul seçimini bir kenara bırakıp, dönelim İlçemize.

Dövüşsüz, kavgasız, itirazsız, hoşgörü içinde bir seçimi geride bıraktık ve Ak Parti Memiş Çelik’in adaylığında üstüste 4. kez Belediye Başkanlığını kazandı.

Bir başka dayimle Ak Parti’nin iktidar dönemi kadar yerel yönetimde de söz ve karar sahibi oldular.

Peki geride kalan 15 yıllık dönem içinde Şereflikoçhisar’da her şey çok güzel oldu mu?

Bana sorarsanız olması gereken kadar olmadı.

Bundan; hiç bir şey olmadı, hiç bir şey yapılmadı, anlamı çıkarılmasın ama bir daha vurguluyayım; beklentilere cevap verilemedi. Şereflikoçhisar daha iyiye daha güzele doğru gitmek yerine göç veren bir İlçe oldu.

İstihdama yönelik bir yatırım yapılmadı. Tarım hayvancılık geriledi, üretim alanları daraldı, nakliye sektörü küçüldü. Büyükşehir Belediyesi verdiğinden fazlasını geri aldı.

Eğitimde kalite düştü düşüyor, sağlıkta yeterli hizmet alınamadı alınamıyor. Bunun doğal sonucu olarak Aksaray’a yapılan dolmuş seferleri, giden öğrenci sayıları sürekli artış gösteriyor.

Geçmişe yönelik bu olumsuzlukları gözden geçirince ister istemez gelecek için sormak zorunluluğu hissediliyor:
- Her şey güzel olacak mı?

Çiçeği burnunda belediye başkanımız gelecekten umut var mı?

Bugünden yarına bir beklentinin içinde olmak kişiye yanıltabilir.

O yüzden 3-5 ay bekleyelim, başkanın koltuğuna alışmasına, kurumunu, personelini tanımasına, kaynakları nasıl değerlendireceğinin plan ve projesini yapmasına fırsat verelim ve sonrası için soralım:

Sayın Başkan; günlük rutin hizmetlerin dışında kısa ve uzun vadede toplumun tümünü kucaklayacak, yarınlara umutla bakmamızı sağlayacak neler yapacaksınız? Kamuoyuyla paylaşır mısınız?

  16 Mayıs 2019


YORUM YAZ

ANKALI KEMAL
Herseyin güzel olmasi icin Türkiye halki kendini korumak zorundadir,demokrasi sahibleme yönetimidir bosluk Kabul etmez,yoksa o boslukta birileri girer fikirlerini oraya monte eder,disari cikar ona buna caka satar.
Imamoglu,na Sahib cikilmazsa Cubuk Akkuzulu da yasanan onunda basina gelebilir.Sereflikochisar belediye B.nin yapacagi fazla bir sey sanmam,sereflikochisar nekadar veriyor bunun nekadarini aliyor bilen,soran varmi,reis Bilir isterse verir ismezse vermez.
kaldigim ülkede 14 mayis kadinlarin GREV günü olarak Kabul edilmis,kadinlar toplandilar caddelerde yürüdüler,parlameno binasinin kapisina 5 metre mesafede seslerini parlomantoya duyurmaya calistilar,sendikalarida yanlrindaydi,kilisede ordaydi yani.
Türk sendikaciligida Kemal Türkleri kayb ettigimiz yerde gömülüdür.
son zamanlarda imamoglu na akil Almaz etiketler yapistiriyorlar milyar dolarlarin izlerini silmeye calisiyorlar,Türk toplumu Kendini korumak zorundadir.begenmiyorsan cek git,biletinde bizden.
The Citizen
Evet. "Sayın Başkan;günlük rutin hizmetlerin dışında kısa ve uzun vadede toplumun tümünü kucaklayacak, yarınlara umutla bakmamızı sağlayacak neler yapacaksınız? " sorusunun yanında, daha önce açıklamış olduğu seçim vaatlerinde elle tutulan bir kaç vaadinden başka bir şey olmayıp,boş vaatlerini sunmuştu. Gelecek için bekliyoruz!. Elin oğlu 20-50 yıllık plan yaparken herhalde 17 yıldır yönettiğiniz, 3'lü olupta GÜÇLÜ olamadığınız,geçimini sağlamakta zorlanan güzel yurdum için,4-5 yıllık değişim-kalkınma planı yapmışsınızdır. O kadar zorlanmayın, Çevre yolundaki esnafımıza engel olan KALDIRIMLARI kaldırın, TARIMIMIZI içine soktuğunuz bataklıktan çıkarın, Can Hastalarımız,Can çocuklarımız Aksaraya gitmek zorunda kalmasın yeter,sonrasında gölge etmeyin.Bizde size sahip çıkalım. Hadi var mısın?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri