23 Eylül 2020, 14:56 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Etkinliğe ilgi yoğundu

Etkinliğe ilgi yoğundu

Etkinliğe ilgi yoğundu...Şehit ve Gazi Aileleri Yararına Yöresel Ürünler Etkinliği Düzenlendi.

İlçemiz Belediye Binasının bahçesinde kurulan çadır ve stantlarda “Yöresel Ürünler Etkinliği” adı altında 81 ilden gelen yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılıyor.

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından Şehit ve Gazi Ailelerinin yararına düzenlendiği belirtilen etkinlik, 18 Eylül Cumartesi günü başlarken 24 Eylül Cuma Günü sona erecek.

Etkinliğin organizasyonu hakkında bilgi veren Erkan Uzunal; “Etkinliğin Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından düzenlendiğini, derneğin ilçemizdeki yetkilisinin Gazi polis memuru Mehmet Gözütok olduğunu, Türkiye’nin her yerinde bu etkinliği düzenlediklerini” belirtti.

Uzunal: “Etkinliğimizde Şehit ve Gaziler Ailesi Derneği adıyla 81 İlden tedarik edilen yöresel ürünlerimiz var. Afyon’un sucuğu, Maraş’ın baharatı, Antep’in tatlısı, Karadeniz’in peynirleri, Balıkesir’in yöresel karadutu, Adıyaman kahvesi gibi ürünlerle develer ve bodur atlarımız var.
Amacımız sosyal etkinlik altında esnaflarımıza, halkımıza yöresel ürünlerisunmaktır. Buradan sağlanan gelirlerin %40’ı Şehit ve Gazi Aileleri derneğine, %60’ı da organizasyona katılan esnaflara gidiyor.”dedi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR ESNAFLARINI DA DAVET ETTİK
Şereflikoçhisarlı bazı esnafların sosyal medyadaki; “Etkinlikte madem yöresel ürünler var, peki neden ilçemizde bulunan yöresel ürünler satılmıyor?” şeklindeki paylaşımlarının hatırlatılması üzerine üzerine Erkan Uzunal;  “Biz esnafları davet ettik, Kendi ürününüzü getirin satın burada dedik. Gelmediler. Buraya gelen ihtiyaç sahibi gariban ailelere de ürünlerimizden vererek destek veriyoruz.
Şereflikoçhisar halkı gayet memnun. Allah razı olsun. Çok güzel ürünleriniz var diyerek memnuniyetlerini dile getiriyor bize desteklerini bildiriyorlar. Anladığımız kadarıyla Şereflikoçhisar halkıda uzun zamandır böyle bir etkinlik görmedi. Mesela deve ve at getirmişsiz. Burada güzel bir atmosfer var. Tabiki 3-5 tane esnaf bu etkinliği eleştirecek, buna saygı duyarız ancak  bize gelip  “bizde etkinliğe katılabilir miyiz?” diye! Niye o zaman gelipte bize teklifte bulunmamışlar o facebook’ta yazan arkadaşlar? Gelipte bir standı istediler de o esnafa yok mu? dedik. Yanlış algılama olmasın. Elimizden geldiğince buradaki ürünleri ederinin altında satmıyoruz. Yemekleri yüksek fiyattan veriyoruz. Peynirimizi, sucuğumuzu, karadutumuzuda yüksek fiyata veriyoruz. Buradaki esnafa zarar ettirdiğimizi düşünmüyorum. Ayrıca, etkinliğimizde Şereflikoçhisar’dan 6 kişi de çalışmaktadır” dedi.

Uzunal son olarak; Belediye Başkanımız olsun, Garnizon Komutanımız olsun, Emniyet Müdürümüz olsun sağolsunlar çok güzel ilgi gösterdiler. Geldiler bizi şereflendirdiler. Dernek Başkanımızda yanlarına giderek teşekkür edecekler.”şeklinde konuştu.


 24 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1556 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri