08 Temmuz 2020, 13:27 - Anasayfa // KORİDOR Haberi yazdır

Hava Atmalara Doyamadık!

Hava Atmalara Doyamadık!

Sosyal Medya hızla yayıldı, büyüdü...Sosyal Medya hızla yayıldı, büyüdü, kullanıcı sayıları her geçen gün artıyor. Önemli bir mecra. Neden olmasın? En iyi gösteriş yeri orası. Sosyal medyada hava atmalara doyamadık bir türlü. Aldık, sattık, yedik, içtik, gezdik, tozduk…  Adeta başkalarının gözüne sokar gibi. Özellikle yemek fotoğraflarını sosyal medyaya koymak ise son yılların en yaygın alışkanlığı oldu.


Peki, ama neden? Niçin yediklerimizi başkalarına göstermek istiyoruz? Damak zevkimizin ne kadar gelişmiş olduğunu göstermek için mi? Pahalı lokantalara gittiğimizi gösterip hava atmak için mi? Kimi zaman kendi pişirdiğimiz yemeklerden dolayı takdir bekleme ihtiyacı mı? Hangisi?

Kaç kişinin aklı kalıyor, aç belki alamıyor. Kıyasıya yarışır gibi yapmayalım. Varsa imkân biraz da paylaşalım. İhtiyaç sahiplerini unutmayım. İmkânı olmayanlar olabildiği gibi, sağlık problemi veya diyette olanlar olabilir.

Sanal âlemde illaki fotoğraf paylaşmak isteyen paylaşsın elbette. Ancak bunun bir usulü veya kuralları olmalı. Lütfen dozunu kaçırmayalım. Her önüne gelen her gittiği yerde her yediği yemeği paylaşırsa bunun adı görgüsüzlük olur. Unutmayalım

Sosyal Medya Ve Kişilik Analizi:
Sosyal medya paylaşımları sizin hakkınızda çok şey söyleyebilir hatta siz bazen bunu farkında olmayabilirsiniz.  Sosyal medya paylaşımlarından kişilik analizi yapmak artık birçok kişi ve kurum için önemli olmaya başladı. Çünkü insanların sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar onların ruh halleri, düşünceleri, duyguları, zevkleri ve hayata bakışları hakkında oldukça fazla bilgi veriyor.  
Kendimizle ilgili bilgileri başkalarının analizine açık hale getirmek ne kadar doğru?

Sosyal Medya Paylaşımları:
Sosyal medya paylaşımları nasıl olmalı? Sosyal medya uzmanlarının bu konudaki görüşleri özetle şu şekilde.  ‘’Öncelikle gönderileriniz eğlenceli mi, eğitici mi, bir konuyu vurgulamak mı istiyorsunuz, çok uzun paylaşımlar mı yapıyorsunuz, paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz insanlar var mı eğer onlar görürlerse bu durum sizi nasıl etkiler? İmla kurallarına dikkat ederek mi yazıyorsunuz, paylaşımlarınızı duygusal anınızda mı yaptınız? Kullandığınız görseller, videolar nasıl etki yaratabilir? Anlatım tarzınız sizi doğru mu yansıtıyor yoksa kötü bir izlenim mi bırakıyor? Çok fazla mı paylaşım yapıyorsunuz? Bu gibi konulara özen göstermek kendinizi daha doğru ve etkili ifade etmenizi sağlayabilir.’’

Unutmayın! Sosyal Medya Paylaşımlarınız Sizi Yansıtıyor.

Sonbahar Güzeli

Şık bir sonbaharda…
Beklenmedik bir gülümsemeyle,
Dingin, incecik, çekici halin ile,
Kalbimi aldın, güzel kadın.

***

Sonbaharı bekleyen notalar gibi…
Terbiyeli, gururlu, melek gülüşün ile,
Benim için cennette bir rüyasın,
Kalbimi aldın, güzel kadın.

***

Sonbahar kuşları gibi…
Sonbahar rüzgârına yakalandım.
İpeksi ruhunla bana dokundun,
Kalbimi aldın, güzel kadın.

(Benim Adım V)    9 Temmuz 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1871 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Devamı
...fakat gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medyada da gösterişin yalanın hükmü sürmüyor.
Kıvırcık
Haklisiniz hocam, sosyal medyanın suyunu çıkardık. Esasında bencilligimizi, kibrimizi, hırsımızı kustugumuz bir mecra oldu sosyal medya.
Fakat gerçek hayatta olduğu gibi sanal dünyada da yalanın,gösterişin,şiiliğin
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KORİDOR Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri