05 Ağustos 2020, 17:19 - Anasayfa // KORİDOR Haberi yazdır

Doğal Gazı Bekliyoruz!

Doğal Gazı Bekliyoruz!

Doğal Gazı Bekliyoruz!...Yaz mevsimin en sıcak günlerini yaşıyoruz. Birkaç ay sonra sonbahar serinliği ve arkasından kış soğukları gelecek. Yöremizde yaşayan insanlar şimdiden kış hazırlığına başladı. Kış hazırlıkları içinde kış yakacağı temin telaşı da önemli bir yer tutuyor. Kimimiz şimdiden odun ve kömür temini için araştırma yapmaya başladı.


Yöre insanımızın bir kısmı hava kirliliği pahasına kış boyunca kömür yakacak. Bacalardan çıkan gri, kara dumanlar şehrimizin üstüne çökecek. Zehir soluyacağız kış boyunca. Sobadan kaynaklı yangın ve karbonmonoksit zehirlenmeleri ise içimizden birilerini alıp gitme riski de devam edecek.

Bugün çok uzakmış gibi görünen bu görüntüler ve riskler aslında birkaç ay kadar yakınımızda. Bu kirli manzara ve risklere gün gün yaklaşırken insanın aklına hem ısınmada hem pişirmede kullanılan doğal gaz diye bir yakacak çeşidi geliyor.

Şunu söylemek istiyorum; aklımızda yokken doğal gaz aklımıza sokuldu. Yoksa çok büyük beklentisi yoktu insanların. Doğal gazı ilçemize döşenmeye başlandı. Süreç içerisinde şehrin bir kısmı doğal gaz kullanmaya başladı.

Halkımız, yetkililerce açıklanan plan çerçevesinde kendi mahallesine, sokağına doğal gaz hattının gelmesini beklemeye başladı. Gerçekten zamana ihtiyaç vardı. Ama bu sürenin ucu açık olmamalıdır. Gazete haberlerinden anladığım; halkımızın yeterli ön talepte bulunmaması ve korona virüsü salgını doğal gazın bağlanma sürecini daha da uzatıyor.

Halkımızın zaman geçirmeden ön talepte bulunması ve yetkililerinde salgından dolayı çalışmaları durdurmaması gerekir. Hayat devam ediyor ve edecek. Doğal gaz işletmesine de küçük bir hatırlat yapmak isterim.  Doğalgaz hattının şehrin her mahalle ve sokağına döşenmesinde kamu yararı vardır. Kamu yararı hepimizin bildiği gibi ‘’Genel halkın ve toplumun refahı veya yararıdır.’’ Ve kamu yararı gözetilmelidir.

Havai Fişek ve Silah Atma
Özellikle, düğün, nişan ve asker uğurlama gibi mutluluk ve gurur verici günlerimizde silah ve havai fişek gibi patlayıcı maddeler son yıllarda kullanılmaya başladı.

Mutluluğumuza gölge düşmesini istemiyorsak, öncelikle silahların bir eğlence ve kutlama aracı olmadığı bilmeliyiz.

Diğer yandan havai fişekler patlayıcı madde ihtiva eden ve ehil kişiler tarafından usulüne uygun kullanılması gereken maddelerdir ve bu maddelerin izinsiz zamansız ve uygunsuz kullanılmasından ötürü halkımızda korku, heyecan ve panik yaşanmakta, halkın can ve mal güvenliği tehlikeye girmektedir.

Ayrıca düğünlerde silah ve patlayıcı maddelerin kullanılmasının ne kültürümüzde ne de dinimizde yeri olmadığı ve uygun da karşılanmadığını hatırlayalım!

Yürüyorum
Kaçmadan saklanmadan yaşıyorum hayatı,
Hiçbir gündoğumundan,
Pişmanlık duymadan.

***

Düşüyorum, kalkıyorum,
İnancımı kaybetmeden yürüyorum,
Sakin küçük adımlarla hayatı.

***

Her adımın bir geri dönüş olduğunu bilerek.
Ve hâlâ yürüyüşüm devam ediyor
hayatta,
Kimsenin sırtına basmadan.

(Benim Adım V)


     6 Ağustos 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2079 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KORİDOR Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri