25 Eylül 2019, 14:01 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Mücadelen çok güzelmiş NESLİCAN!

Mücadelen çok güzelmiş NESLİCAN!

“Mal sahibi,mülk sahibi/ Hani bunun ilk sahibi.”Yeni tanıdım ben  Neslican’ı!


Haber bültenlerinde çıkınca gördüm ay parçası yüzünü!

Güzeller  güzeli bir genç kız,  ömrünün baharında bu dünyaya veda etmiş, gitmiş!

18 yaşındayken kansere yakalandığını öğreniyor  Neslican hem de üniversite sınavına iki hafta kala!

Öğrendiği andan itibaren ise hastalığıyla sonuna kadar savaşma kararı alıyor!

Ağır kemoterapi tedavisi görüyor lakin olumlu yanıt alamayınca sol bacağını kaybediyor, engelli oluyor! Genç yaşına rağmen büyük olgunluk gösterip “Üzülme lüksüm yok” diyor ve hayata sımsıkı tutunuyor!

“Sol bacağıma;
Çok yağmur yağdı hayatıma hiç beklemediğim bir anda.
Sonra bir fırtına koptu alıp götürdü seni benden.
Sen yoksun ama umudum var.
Şimdi bekliyorum güneşin açmasını.
Gökkuşağının tüm renkleriyle beni aydınlatmasını bekliyorum.
Sen yoksun ama benim yaşama sevincim var! (Neslican)”
Bu zamana kadar neler görmüş geçirmiş yavrum!

Ölümünden sonra gezindim sosyal medyadaki profilini. Fotoğraflarına baktım, videolarını izledim!  Gülen yüzüyle mimikleriyle oturduğu yerden pozitif enerjiler gönderiyor sanki bakana!

Tedavilerinden bahsediyor nasıl mücadele verdiğinden! Onu yaşadıklarını dinlerken gözlerim dolu dolu, boğazım düğüm düğüm oldu! Yutkunamadım! (Neren ağrıyorsa  canın orada derler ama onu dinleyin, emin olun bundan sonra hastayım diye asla mızmızlanmazsınız!)

Bu nasıl bir güzelliktir! O lanet olası hastalığın tedavisini olurken bile bu kadar mı güzelleşir bir insan!

Hiç pes etmemiş Neslican-. bu hastalığı yenmeye azmetmiş!  Tam üç kez yayılma yapan hastalığı yenmeyi başarmışta!

Protez bacağına atıfta bulunarak lakap takmış kendine “Demir Kadınım” ben demiş! Güzelliğiyle azmiyle herkesi hayran bırakmış! Sosyal medya hesabını takip edenler yazıyorlar bütün hastalara yaşama sevinci aşılamış Neslican!

“Üniversiteyi kazanmam lazımdı” diyor bir videosunda ve hasta halde girdiği üniversite sınavında psikoloji bölümünü kazanıyor hem de burslu olarak!

Hastalığı dördüncü kez yayılma yapıyor. Son yayınladığı videosunda da sıkıntılı durumunu anlatıyor. Umudu ve yaşama sevinci yüksek! Fakat aynı gün yoğun bakıma alınan güzel Neslican mücadeleyi kaybediyor.

“Tamda dediği gibi” yaptı diyor sevenleri!  Savaşırken kaybetti!

Seni tanımıyordum ölümünden sonra tanıdım. Mücadelen çok güzelmiş NESLİCAN!  Sana Allah rahmet eylesin,mekanını cennet eylesin diyor,  senin ardından konuşup şirk koşanları da Rabbime havale ediyorum kuzuum!

“Mal sahibi,mülk sahibi/ Hani bunun ilk sahibi.”

Her ölüm erken ölümdür derler ama Neslican gibi genç insanların ölümü daha bir üzüyor insanı!

Sonra düşünüyorsun aslında dünyanın varoluşundan bu yana geçen zamana bakınca “Amma  da çok yaşamış be!”  dediğin insanın bile ömrü öylesine kısa ki boşuna dememişler “Üç günlük dünya”

Nice hükümdarlar, kitleleri peşinden sürükleyen liderler,  şairler, yazarlar, bilim insanları nice nice insanlar kimler gelmiş kimler geçmiş bu diyardan lakin kim olursa olsun, kaç yaşında ölürse ölsün herkes geride bıraktıklarıyla anılıyor!

Yaşadığımız bu zamanda  gerek toplumumuzda ve gerekse çevremizde şahit oluyoruz ki insanlarda maddi konular ön plana çıkmış durumda!

Babanın çocuklarından mal kaçırmasını mı ararsınız, kardeşin kardeşlerinden mal kaçırmasını mı? Yoksa mal sevdasından birbirlerinin canına bile kıyanları mı?

Ev alayım, araba alayım, yatırım olur birde arsa alayım- yaa bu evi beğenmedim başka yere geçeyim- kariyer planları, sonu gelmeyen istekler, arzular...

İnsanoğluyuz bize yetecek kadarına asla kanaat etmiyoruz, hep daha fazlası...Halbuki  boşuna bu mal- mülk hırsı  zira kimse gittiği yere evini, arabasını, dükkanını, bağını, bostanını götüremiyor!

Yunus Emre ne güzel söylemiş;  “Mal sahibi mülk sahibi / Hani bunun ilk sahibi/ Malda yalan, mülkte yalan/ Var biraz sende oyalan”


   26 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2854 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sayın Eraslan, değerli sözleriniz için teşekkür ediyorum. Ayrıca geçmiş olsun diyor- size ve hastalıkla mücadele eden tüm hastalara acil şifalar diliyorum... Dilek Karacan
Eraslan Bekir
Dilek Hanım, Nasirettin Hoca damdan düşünce; başına toplananların neyin var, neren ağrıyor? diye sorularına; "siz gidin bana damdan düşeni",getirin demiş.Üç aydır başımda olan kanserin değişik bir türüyle sevdiklerim hatırına mücadele ve tedavi evresindeyim. Umutsuzluğa düşmedim ama Neslicanı çok sevdim. Güzel yazınız duygularıma tercüman oldu. Ellerinize, yüreğinize sağlık. Selamlar...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri