27 Kasım 2019, 14:54 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Emekli olan Öğretmenlere şeref belgesi verildi

Emekli olan Öğretmenlere şeref belgesi verildi

Emekli olan Öğretmenlere şeref belgesi verildi...

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de düzenlenen programla kutlandı.
İlk program çelenk sunma töreni ile başladı.

Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından çelenk konulmasından sonra Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.

KUTLAMA PROGRAMI
İkinci program da Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak Çok Amaçlı Salonunda yapıldı.

Kaymakam Sedat Yıldırım’ın izinli olduğu için katılmadığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan yaptı. Atılgan konuşmasında;

“Sizler bilimin, sanatın, aydınlığın, iyiliğin, güzelliğin, doğruluğun kısacası insanı insan yapan tüm değerlerin yaratıcısı, yansıtıcısı ve yaşatıcısı olanlardansınız. Ve eminimki bir değer yaratmak için verdiğiniz tüm emekleri sevgiyle ve özveriyle yerine getiriyorsunuz Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır.
Öğretmenlik, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.
Bir insanı kurtarmanın, bir alemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir.
Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen…
Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak kıymetli öğretmen arkadaşlarım; Ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincinde olduğunuzdan eminim. Şimdiye kadar yaptığınız gibi bundan sonra da görevinizin her anını bu farkındalığın yarattığı bilinçle, hazla ve coşkuyla sürdüreceğinize inanıyorum.
Bu önemli gün vesilesiyle mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit olup ahrete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum”dedi.

TOKİ Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı skeç izlendikten sonra aday öğretmenler yeminlerini etti.

Zafer İlkokulu Öğrencisi Zeynep Tuncer  tarafından “çiz öğretmenim” adlı şiirinin okunmasından sonra Dr. Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan skeç izlendi.

Yine Dr. Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili hazırlanan video izlenmesinin müteakip aynı okulun öğrencisi Derya Altuntaş tarafından “Dünyanın bütün çiçekleri” adlı şiiri okundu.

Öğretmenler Günü nedeniyle hazırlanan videonun beğeniyle izlenmesinin ardından emekli olan öğretmenlere şeref belgeleri; İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin tarafından verildi.

Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci korosu dinlenmesinin ardından İlçemiz Öğretmenlerinden oluşan müzik grubunun hazırladığı müzik dinletisi sergilendikten sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı sona erdi.


     28 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2785 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Eskiden öğretmenler günü kutlamasına kaymakam dahil bütün mülki Erkan gelirdi şimdi Allah'tan organizasyon kaçırmayan bir Ticaret odası başkanı ve oda başkanlari var.onlarinda zaten yapacak başka isleri yok
Emekli olan öğretmenlerin ismini niçin yazmıyorsunuz?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri