11 Eylül 2019, 14:02 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Bu siyasetçilerimizin

Bu siyasetçilerimizin

Bu siyasetçilerimizin...Topakkaya Okları
Bu siyasetçilerimizin..

Genel medyadan haberleri dinlerken siyasetçilerimizin konuşmalarında, kendilerinin ne kadar inançlı olduklarını vurgulamalarına mukabil, sözlerinin ertesi hafta veya mevsimde ne kadar isabetsiz sözler olduğunu dinlemekteyiz. O nedenle benim bu siyasetçilerin siyaset konuşmalarına inancım kalmadı; gerek dünya devletlerinin siyasetçileri ve gerekse ülkem siyasetçileri hep birbirlerini suçlamaktalar ve hep  kendileri doğruymuş, haklıymışlar.

Dünya siyasetçilerinin, gelişmemiş ülkelerdeki yer altı ve yer üstü ham maddelerine nasıl daha çok sahip olacaklarını bu hengamede, o az gelişmiş ülkelere, guya yardım eli uzatıyorlarmış gibi bir yaklaşım içerisinde vaziyet emektedirler. Barış, kalkınma, ekonomik gelişme vs. vaadleriyle az gelişmiş ülkelere askeri yardımlar, kültür etkinlikleri ve barış elçileri sunmakta, hatta çok önemli SİLAH YARDIMI altında içte ve dışta siyasetçiler çok faydalı işler yaptıklarını meydanlara, salonlara ve birikenlere anlatmaktadırlar.

O nedenle benim siyasetçilere inancım tam kalmadı:

Siyaset konuşmacısı, siyaset üslûbunu bırakıp diğer partilerin, temsilcilerinin bir şey bilmediklerini, hırsız, rantiyeci, adam kayırmacı ve adaletsiz davrandıklarını söylemekte, sadece kendi as konuşmacısının ve partilisinin doğru, inançlı, adaletli olduğunu vurgulamakta, diğer siyasetçi de karşılığında onu yalanlamakta, galiz sözler  veya galatlı sözler olduğunu, ülkenin daha çok kötüye gittiğini beyan etmektedirler.

Sorarım sizlere orta halli, siyaset dışı toplumum:

Bu siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç  duyarsınız?

Bir kısım insanlar bazı siyasetçileri gördüklerinde alkışlarlarken, paye sözleriyle karşılarken, bir kısmı da reklamcı, yalancı, bilgisiz gibi sözlerle karşılamaktadırlar.

Siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç duyarsınız?

Atanmışlar başka il, ilçe veya kasabalara, siyasi particilerin de girişiyle yerinden edilip başka yerlere gönderilirken, ailelerine de çocuklarıyla geçim, eğitim, parasal sıkıntılar yarattıklarını görmezden gelen o siyasetçilerin ve usulsüz olduğunu, yasal olmadığını bildiren muhalefetlerinden olanların olsun bu, siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç duyarsınız?

Siyasetçiler kuruluş tüzüklerinde belirttiği üzere halkına insanca hizmet edeceklerini, bütün milletin siyasetçisi olduklarını beyan ettikleri halde; diğer siyasilerle ne bir araya gelip dostane ÇAY içerler, ne YEMEK yerler, ne birlikte birbirlerini ziyaret edip insanlık namına ÖRNEK davranırlar, SOHBET ederler, sadece ORTAYA millete hizmet ettiklerini söylerler.

Siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç duyarsınız?

Birlikte mecliste partilerin ORTAK KARARIYLA ülkemiz yararına tüm katılımlı bir karar da çıkarmayan, cenaze, bayram merasimlerinde bile birlikte pek bulunmayan, birbirlerini bu günde bile dışlayıp, hakkı olmadığını söyleyen, Siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç duymaktasınız?

Seçimlerden önce halkına edeceği HİZMETLERİ sıralayan ve esnafına, çiftçisine, besicisine vaat ettiklerini yapamayan, il ve ilçesine bunca aydır bir kazma dahi vuramayan seçilmiş temsilci olup da siyasetçi geçinenlerin olsun bu Siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç duymaktasınız?

Ucuzluk getireceklerini de söyleyip hasat mevsimde bile o ucuzluğu getiremeyen, siyasetçilerin sözlerinin hangisine inanç duymaktasınız? –Bu tutarsızlıkları çoğaltırsınız-

Ülkemde demokrasinin var olması ve milletin huzur ve barış içinde yaşaması gereği bu siyasetçilerin yine de olması gereği kanaatimdir.

Siyasetçilerin birbirlerine olan KAKINÇ üslubunu terk etmeleri ve halkına vaat ettikleri hizmetleri yerine getirmeleri dileğim olduğunu da arzederim.


   12 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1764 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım