02 Ekim 2019, 14:23 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

TOPAKKAYA OKLARI 4

TOPAKKAYA OKLARI 4

TOPAKKAYA OKLARI 4...TOPAKKAYA OKLARI / Cahiliye topluluğu gibi

Ülkemize ve toplumumuza en yakın ciddi sorun yaratan uçsuz, tutarsız ve şiarımızla bağdaşmayan durumları, her gün medyalarda duymakta, görmekte, bilmekte ve yaşamaktayız. Bu ciddi sorunlara neden bir çözüm çabası gösterilmediğini de duymamakta, rastlamamaktayız. Her gün içimizde birkaç aile faciasıyla, gaspla, terörle, baskı hırsıyla yüz yüzeyiz. Ülkemizin her köşesinde içimizi sızlatan bu haberleri genel medyalardan izlemekteyiz.

Bu hususta bir caydırıcılık demeyeyim esaslı bir ahlak, yaptırım ve yaşam yasasının acilen görüşülüp toplumumuza ve kamunun görüş bilgisine sunulmasının gereğine inanmaktayım. Toplumumuzu yakından ilgilendiren ailevi, işlevi ve Türk Milletinin de şiarına yakışmayan bu eylemlere önlem alınması kanaatindeyim.

Kanaatimce: Türkiye’m adeta peygamberimizin cahiliye topluluğu dönemini yaşamaktadır.

a) Kadına yapılan şiddet ve canına kastetmeler,

b) Çocuklarımıza, genç kızlarımıza yapılan tacizler, tecavüzler,

c) Hırsızlığı bir sanatmış gibi günlük işlerde ve utanmazlıkla algıyla yapanlar,

d) Hane, dükkan, işyerine vs.ye yapılan baskın hareketleri, yağmalamalar, adam yaralamalar ve gasp edenler,

e) Acıma duygusundan mahrum olup acizi, yaşlıyı, kimsesizi maddi çıkar uğruna yaralayanlar, ve katili olanlar,

f) Alkolü zamanlı, zamansız alıp trafiğe çıkanlar, kazalara, insan ölümüne neden olanlar,

g) Akla, mantığa, haysiyete gelmeyen babası, anası, kardeşi ve eşini, çocuğunu, hırsa ve örfe kurban edenler, bunların katili olanlar,

h) Günümüzde sadece “Birbirini görüp sevmişler” yansımasına sığınıp evlenenler ve akabinde, altı ay, bir yıl, veya iki yıl sonra boşananlar, ailevi varlığı yok sayıp sabî çocuklarını bırakanlar, terk edenler,

i) Demokrasi uğruna kaba kuvvet gibi alanlara yığılıp gösteri düzenleyenler, alet olunanlar,

j) Mevki hesabı yapıp rakibine iftira edenler, atananları beğenmeyip başka yerlere gönderenler ve yerine kendi görüş algısına sahipleri atayanlar,

g) Bu ciddi durumlar illerimizde ve ilçelerimizde, toplumumuzun mahallelerinde, adeta normalmiş gibi gün güne çoğalmakta olduğunu da genel medyalardan izlemekteyiz.

g-l) Genel medyalar bunları ve haberlerini sunarken, adeta sık boğazlarmış gibi hırslı, aceleci, baskıncı fantezilerle dolu olarak anlatmakta, bunları birkaç defa tekrarlayarak da gösteri reklamı yapıp izletmek istemektedirler. Medya yazarları çareyi yorumlamışlardır.

g-2) Sanki ülkemde toplumumuz çok huzurlu imiş gibi karikatüristleştirilmekte, güldürü programları yapılmakta, Türkçemizle de alay edilmekte, lükse, israfa doğru yemek yapma programları yapanlar, kadına, moda adı altında, genç kızlarımıza ait giyim tarzı, süslenme usulleri, dekolteli görünümleri de ayyuka çıkaranlar, sanki gelişmişlik sunmaktadırlar.

Milletimin içte ve dışta temsilcileri! Türkün öz şiarıyla bağdaşmayan BATI’nın gösteri ve afişe reklamı, inançsızlık yapısı olan bu HİÇ olan hayata, bir YASA ile DUR! Deyiniz. Kanaatimce bu hususta demokrasiye içten inanan, güvenen siyasilerimizin, ortak görüşleri doğrultusunda bir YASA çıkarmaları en içten dileklerimdir.

Yarınlara ve 100.yıl Cumhuriyetine, daha sağlam karakterli, daha huzurlu demokrasi eylemleri dileğimle durumu bütün ilgililere ve ilçemin toplumuna sunarım.


   3 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2542 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri