06 Kasım 2019, 14:40 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Unutulan, hizmet alamayan bir Şereflikoçhisar

Unutulan, hizmet alamayan bir Şereflikoçhisar

Unutulan, hizmet alamayan bir Şereflikoçhisar...

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Tecelli Bozkır; Şereflikoçhisar halkının hizmet almak için ve İlçenin İl olması için yıllarca siyasetçilerin ağzına bakmasına rağmen Şereflikoçhisar’ın bu zamana kadar İl olamadığı gibi yeterince hizmet alamadığını da belirten bir yazıyı kaleme aldı.

Şereflikoçhisar’ı kaleme alan Bozkır’ın yazısı ise şöyle;

Hayırlı olsun 81. İl’siniz. Bu kelimeyi geçmişte bütün siyasi liderler, İlçemiz için İl’lik sözü olarak verdiler. Tabiî ki aradan geçti 30 yıllık bir süre tabi biz de coşkuyla alkış tuttuk ve her sözden sonrada İlçemizde bir bayram havası esmiş oldu. Esen bayram havası sam yeli gibiymiş. Bizden çok şeyleri alıp götürdü köylerimizi, kasabalarımızı..
Kendimiz İlçe iken içimizden 3 tane İlçe çıkarıldı. Ve İlçemiz için başladı çöküş ve göçler..
Birde o zamanlar Aksaray’a bağlanma durumumuz vardı.
Yol kapatıldı, biz Aksaray’a bağlanmayacağız diyerek gidildi, gelindi. Dendiki; “hadi siz Başkent’in ilçesisiniz size dokunulmayacak”diye. Tabi yine bir bayram havası sanki savaş kazanılmış gibi oysaki İlçenin kaderi o günlerde değişmiş İlçenin kaderi ile oynanmış resmi de olmasa fiilen Aksaray’a bağlanmış olduk.

Bakın günümüzde; Aksaray Sanayi bizim araçlarla dolu, Aksaray Hastanesi bizim hastalarla dolu, Aksaray Alışveriş Merkezleri bizim vatandaşlarla dolu, Ağır Cezamız Aksaray’a bağlı.
Peki noldu? Demekki fiilen Aksaray’a bağlanmış olduk o zaman.
Akıllıca bir politika uygulanıp görüşmelere gidildiğinde İl’lik isteseydik sonuç nolurdu? Kesinlikle İl’liği kazanmış olurduk.
Yıllardır değişen ne oldu? Değişen bir şey olmadı. Unutulan, hizmet alamayan bir Şereflikoçhisar.
Biz ne yapıyoruz? Biz değiştik mi? Hayır.

Yine siyasetçiyi 5 km şehir girişinde hazır olda bekleyip konvoy oluşturarak parti İlçe binalarına getirip, ağzının içine bakarak, onlarda bizim gözümüzün içine bakıp sadece vaatlerde bulunup verdikleri sözde gerçekleşmeden bir 5 yıl gelmesini beklemek, bol bol alkış, bol bol fotoğraf çektirmek, el göğüste durup  hararetle elini sıkmak için mücadele etmek…
Sonuç mu?
Allah Büyüktür.   7 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1631 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Dilek
Ilcemiz için artık çok geç ankara milletvekilleri ile istişare yaparak ilcemizin kalkınmada öncelikli ilçeler yatırımda öncelikli ilçeler statüsüne kavuşturulması ilcemizin meslek lisesine havacılık is makinaları zirai aletler bölümünün açılmasının sağlanması ilcemiz ile özdeşleşen sebze meyve yetiştirilmesinin sağlanması askeri birliğin tamamının ilcemize taşınmasının sağlanması insaat sektörü ile insaat yapan muteahitlerimizin artık fabrika işletme almalarının sağlanması yurt dışındaki gurbetçilerimizin i lcemize yatırım yapmaları için yabancı is adamlarını ziyaret edilmesi ticaret odasının i lcemize yatırım yapılması için tobb tüsıad li is adamlarımızı ziyaret edilmesinin sağlanması çinli yatırımcılar ile anlaşarak i lcemuze yatırım yapmalarının saglanmasi
Kaan
Skochisar artik il falan hayalini bir 10 sene rafa kaldirmali çünkü o hayal artik. Yatirim ise tesvikle ve siyasi çözümle olur. Basa gelenlerin kochisar kalkinmasin hep bize muhtac olsun mantığıyla da zaten bu nüfusla mehter takimina benzer ne uzar ne kisalir. Ciddi islere imza atmanin zamanıdir. Sayin Yavas'inda yatirima ac bu ilcemizi gormezden gelmeyecegini saniyorum. Hic kimsenin o bizim parti degil biz ndn ondan isteyelim? Diyerek Burun kaldırmansinın zamani değildir.
EYÜPHAN KOÇAK
Sayın muhtarım,
hani yukarı ile aşağısı aynı olursa çok çok iyi oluruz diye bir zihniyet var ya,işte o zihniyetten dolayı ilçemiz kaybediyor, nitelikli iş gücü maalesef ilçe dışına kaçmak zorunda kalıyor, ama çözüm çok yakınımızda,,Aksaray İline bağlanan -önceden bize bağlı olan belde, köy - var ya onların tekrar ilçemize bağlanması için neden teşebbüs sahibi ve ilçe halkımızın değerli iş insanları gayret göstermez, bağlansın, o yerler tekrar ilçeye seyret gerisini, taa 1980- 81-82 yıllarındaki o eski terminal vardı ya o zamanki kalabalığı ve ticareti yakalarsın..ama bu konuya hiç değinen yok...ilgilerinizden dolayı da tebrik ederim..sizi,,,
Süleyman Taner
Sayın muhtarım geçmişi çok güzel özetlemişsin.Ama ş.koçhisarın sorunu il olmak değil.Aksaray il olduğu için bu kadar gelişmedi.Aksaray kalkınmada öncelikli bölge olduğu için gelişti.Şimdi bizim siyasiler Ş.Koçhisarı kalkınmada öncelikli bölge içine aldırsa.İl olmasına gerek yok zaten özel sektör yatırımları çok rahat gelir.Yatırımlar gelince isdihdam artar işsizlik azalır.Nüfus artar o zaman zaten il olmaya gerek kalmaz.Kaymakamın yerinde vali oturuca ne değişecek.Zaten büyük şehire bağlanmışsın.Selamlar.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım