13 Kasım 2019, 15:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yolun Belediye tarafından temizlenmesini istiyorlar

Yolun Belediye tarafından temizlenmesini istiyorlar

E-90 Karayolu Esnafı Dertli...
İlçemizin dışarıya açılan penceresi  konumunda olan E-90 Karayolu’nun, Aksaray istikameti üzerinde bulunan esnafları dertli.

Gazetemiz görevlisine içlerini döken esnaflar şunları söylediler;

Yol üzerinde dört yıldır esnaflık yapan Gencay Koçaş;“Aksaray istikametine giden yabancı araç sahipleri PTT şubesi, eczane, banka şubesi veyahut namaz kılmak için camii, mescit sorduklarında Şereflikoçhisarlı olarak utanç duyuyorum. Yolun bu kısmında gösterebileceğim bir yer yok. Terminalin karşısında bulunan cami geçildikten sonra  bizim burada ne bir camii, ne de lavabo var. Soranlar nasıl olmaz diye şaşırıyorlar. İhtiyacı olanlara kendi imkanlarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama  bizim de  imkanlarımız  kısıtlı.” dedi.

Kahvehane çalıştıran Ahmet Öztaş’da;  E-90 Karayolunu ayıran demir korkuluklardan dolayı ihtiyaç için duran yabancı araçların yolu geçemediklerini, bu kişilere kendilerinin yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatırken; “Yakın bir zamana kadar kahvaltı yapacakları bir yer dahi yoktu açıldı da rahatladık. Yolumuzda düzenli bir şekilde çöp alınmıyor, temizlik yapılmıyor. Yolumuzu ikiye ayıran korkuluktan karşıya geçemiyoruz. Kontrollü yaya geçişi verilemez mi? Yaşlı tanıdıklarımız var ihtiyaçlarını bizler karşılıyoruz.” dedi.

E-90 Karayolu üzerinde traktör bayii sorumlusu olan Taylan Işlak ise ; “Dükkanımın önünü temizliyorum fakat yolun ortak kullanım alanı temiz değil. Yolumuzun ayda bir kez olsun temizlenmesini istiyorum.”

Ayrıca işyerlerinin üst geçide yakın olduğunu söyleyen Işlak;  “Yol üzerinde lavabo olmadığından üstgeçide pisliyorlar. Bu çok kötü bir durum. İlçe belediyemizin ve büyükşehir belediyemizin, yolumuzun bu durumuna el atmalarını ve bu kötü duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.      14 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2265 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri