13 Kasım 2019, 15:27 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ziyaretle ilgili açıklama yapıldı

Ziyaretle ilgili açıklama yapıldı

Tuzla sorunun çözülmesi için çalışıyoruz...

MiGEM Genel Müdürü ziyaret edildi.

Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, MİGEM Genel Müdürü Cevat Genç’i ziyaret ederek, kapatılan tuzla sorunları ve çözümleri konusunda istişarelerde bulundular. Yapılan ziyaretle ilgili gönderilen Belediye basın bilgi notunda ise şöyle denildi;

TUZLA SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Geçtiğimiz dönemlerde kapatılan ilçemizdeki tuzlalar konusunda Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Sayın Erkan Seyhan tarafından sürdürülen görüşmeler devam ediyor.

Şereflikoçhisar ilçe ekonomisini yakından ilgilendiren ve “Kapatılan Tuzlalar” Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik’in gündeminde baş sıralarda duruyor. 12 Kasım Salı günü Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Erkan Seyhan, Ticaret Odası Başkanı Mali Müşavir Sayın Levent Koçak’tan oluşan heyet, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü (MİGEM) Sayın Cevat Genç’i makamında ziyaret ederek kapatılan tuzla sorunları ve çözümleri konusunda istişarelerde bulunuldu.

Daha önceki zaman dilimleri içerisinde Tuz Gölü, tuzla işletmeleri, kapatılan tuzlalar konusunda yaşanan sıkıntıların çözülmesi konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum ile görüşmeler gerçekleştirilmişti.

Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Sayın Erkan Seyhan yapılan ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamalarında “Tuz üretimi ve tuza bağlı sektörler ilçe ekonomisinin önemli gelir kaynakları arasında yer alıyor. İlçemizde kapatılan tuzlalarla ilgili bir takım sorunlar yaşandı, bizler yerel yönetimler olarak bu sorunların aşılması konusunda ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret ederek sorunlarımızı dile getirdik, bugün tuzla meselelerinin çözümü ile ilgili Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü (MİGEM) Genel Müdürü Sayın Cevat Genç’i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Olumlu geçen görüşmelerimizin ardından sorunların çözümü aşamasında gece gündüz demeden çalışmalarımız devam edecektir.” Dediler.            14 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2307 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri