06 Kasım 2019, 14:47 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Caddede kurallara uyulmuyor

Caddede kurallara uyulmuyor

Ali Babacan caddesinde kurallara uyulmuyor...

Ali Babacan Caddesi’nin, “Tek Yön” olmasından bu yana kurallara uyulmuyor.

Caddenin E-90 Karayolu girişinde, tek yön olduğuna dair tabelanın bulunmasına ve hatta Belediye’nin hoparlöründen günlerce anonsların da yapılmasına rağmen Ali Babacan Caddesi, bazı araç sürücüleri tarafından çift yönlü olarak kullanılmaya devam ediyor.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERİYOR
Caddenin tek yön olduğunu öğrenen esnaflar kadar vatandaşlar ve şoförler de tepki gösteriyor.
Ali Babacan Caddesi’nin araç trafiği açısından İlçenin en hareketli caddelerinden biri olduğunu ifade eden vatandaşlar ve şoförler; “Senelerdir bu cadde çift yönlü. Söz konusu caddenin tek yön olduğunu duyduğumuzdan bu yana şaşırdık. Bizce yanlış bir karar. Hem burada esnaflar da ilçe halkına hizmet veriyor. Burası tek yön olduğu zaman onların ekmeğide azalacak.”diyerek tepki gösteriyorlar.

BAŞKAN ÇELİK NE YAPACAK?
Ali Babacan Caddesi’nin tek yön olması için Belediye Başkanı Memiş Çelik, İl Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında önerge verdikleri öğrenilmişti.
Hatta Meclis toplantılarından birinde de Başkan Çelik; “Ali Babacan Caddesi’nin tek yönlü olması için Büyükşehir Belediyesi’ne bir önerge vermiştik cadde üzerinde trafiğin azalması için” demişti.
UKOME Kararıyla Ali Babacan Caddesi’nin tek yön olduğunu duyan cadde üzerindeki esnaflar da, Başkan Çelik’i ziyaret ederek; “İşlerinin azalacağı için caddenin tek yönlü olmasını istemediklerini” dile getirmişler, Çelik’in de; “2 ay kadar idare edin. Eğer dediğiniz gibi işlerinizde azalma olursa orayı tekrar çift yönlü olması için çalışmalar yaparız” dediği belirtilmişti.

Ali Babacan Caddesi’nin tek yönlü olduğundan bu yana, vatandaşlar tarafından da kurallara uyulmuyor ve cadde çift yönlü olarak kullanılıyor.

Özellikle Zafer Okulu caddesinden Ali Babacan caddesine giriş yapan kamyon, kamyonet gibi araçlar, caddenin yarısından itibaren tek yöne dönmesiyle, E-90’a çıkış yapmak için kullanacakları sokakların darlığı ve araç parkı olarak değerlendirilmesi üzerine ne yapacaklarını şaşırıyor, yer yer tartışmalar meydana geliyor ve “ya cadde tamamen tek yön olsun, ya da eski haliyle kalsın” görüşü seslendiriliyor.

Bu olumsuzluklar karşısında İlçe Trafik Komisyonunun ve belediyenin nasıl bir yöntem belirleyeceği merak ediliyor.  7 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2477 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Gökhan
Bu uygulamada kesinlikle kasıt var. Amacın trafik sorununu çözmekse emniyetten trafik şubeden yetkiliyi çağırırsın. O caddede trafik sıkışıklığı nerede yaşanıyor sorarsın. Ona göre uygulama yaparsın. Ali Babacan caddesinde trafiğin en çok sıkıştığı nokta İkram pastanesi İgs önü. Sen sorun olan yeri es geçer alakasız yerden tek yön uygulaması yaparsan esnafta der ki ya uygulama yapılan yerdeki esnafa kastın var ya da caddenin uygulama yapılmayan bölümündeki esnafa gücün yetmedi.
EYÜPHAN KOÇAK
devamı, trafik polisleri kanun ve yönetmeliklere uymuyor,tek yönlü yollarda sol şeritte park olmaz, yolun sağ şeridinde park olur,sadece taşıt giremez ve tek yönlü yol levhasını koydum,sürücüler ve esnaf ne yaparsa yapsın olmaz, olması gerekeni iyi etüt yapıp, bütün kesimleri düşünerek uygulamayı yapmak doğru olanı,eğer bu uygulamayı yapacaksan o zaman kuralları tam uygulayacaksın,ne trafik ekipleri bu cadde ve diğer caddeleri kontrol ediyor, ne de ilgili yetkililer sorunu çözmeye yönelik yeterli bilgi ve donanıma sahip kişilerle iletişime geçiyor,kurallar hepimiz için,can güvenliğini korumak hepimize ait, unutmayalım,meydana gelecek olan yaralanmalı/ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarında sorumluluk hem ters yönden gelen sürücüde hem de yolun sol tarafına park ederek yolun daralmasına neden olan o minibüslere ait olacak, ayrıca görevliler de görevlerini yapmamaktan dolayı hizmet kusurlu sayılacaklar kimse bunun farkında değil,yada öngörmesine rağmen BİR ŞEY OLMAZ diye düşünüyoruz
EYÜPHAN KOÇAK
saygıdeğer hemşehrilerim
trafik kuralları ve kaidelerine uymamakta ön sıralardayız maalesef (uyanlara sözüm yok, kimse alınmasın, derdim uymayanlar ile ilgili), ilçemiz cadde ve sokakları maalesef kötü örnek teşkil ediyor, bari cadde ve sokaklarda uygulanan uygulamalara tepki vermek yerine kural ve kaidelere uymak kendi açımızdan faydalı olacağına inananlardanım,çünkü bu haberle bir cadde tek yön mü, çift yön mü olacağını hala çözemiyoruz. Bir iki gün önce ilçede gezindim,,baktım bu bahse konu caddeye ve caddenin konumuna, acaba dedim itirazlar haklı mı, değil mi, maalesef ister tek ister çift yön olsun,,,hiç ama hiç fark etmez,,nedeni ise, şu anki hali ile adı tek yön ancak tek yönlü yolun anlamını bilen var mı -tek yönlü yollarda kural nedir, kurallar kimler içindir, kimlere faydası vardır, hiç kimsenin umurunda değil-yolun sağında park eden araçlar,yolun solunda park eden minibüsler,,,nasıl bir tek yönlü yol bu anlamadım, ben,,,trafik görevlilerinin de umurunda değil,devamı var.
Yusuf
Çelik kapan konulursasorun çözülür
Harun
Caddenin isminden dolayidir😂
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri