13 Kasım 2019, 14:54 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hayır diyelim, hayır olsun

Hayır diyelim, hayır olsun

Hayır diyelim, hayır olsun...Tecelli Bozkır: 5 Mahallenin işi Allah’a kalmış.

Her hafta Şereflikoçhisar’la ilgili konuları kaleme alarak gazetemiz sütunlarında yazılarını yayınladığımız Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Tecelli Bozkır, bu hafta da İlçe ile ilgili farklı bir konuyu ele aldı.

Bu hafta Cumhuriyet, Emek, Hacıembiya, Yeşilova ve Tuzla Mahallelerinin sorunlarını kaleme alan Tecelli Bozkır’ın; “E-90 Karayolu altında bulunan mahallelerin işi Allah’a kalmış gibi gözüküyor. Yani dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlar misali hayır dileyelim, hayır olsun” dediği yazısı ise şöyle;

“Cumhuriyet, Emek, Hacıembiya, Yeşilova ve Tuzla Mahallelerinin merkeze uzaklığı 2,5,3 hatta 4 km mesafededir.
Cumhuriyet Mahallemizde, Şereflikoçhisar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bulunmaktadır. Emek Mahallemizde de Emniyet Müdürlüğü faaliyet göstermektedir.

Peki buralara ulaşım nasıl yapılmaktadır? Şahsi aracınız varsa araçla veya imkanınız varsa ticari taksi ile imkanınız yoksa yaya olarak ulaşabilirsiniz. Tabiki bu mesafeler, 2,5-3 km yakın mesafelerdir. Bu durumda vatandaş mağduriyeti doğmaktadır. Pek nasıl önleriz bu mağduriyeti? Aslında çokta basit. Şehir içinde, mühendislik harikası alt geçidimiz var. Dışarıda kalan kısımları ise evlere şenlik. Korkuluğu yok, koruması yok. Allah muhafaza 4,5 m yükseklikten araçların düşme ihtimali çok yüksektir. Hele birde yağmur yağarsa yüzlerce öğrenci ve vatandaşlara yüzme dersi ver.

Yukarda da dediğim gibi özellikle Cumhuriyet ve Emek Mahallesi sakinleri Sağlık Ocağına bu mesafeden yani 2,5-3 km mesafeden gelip gitmektedirler. Bunların içerisinde 80 yaşında olanlar da var, 18 yaşında olanlarda… Peki bu iki mahallenin ortak kullanacağı bir sağlık ocağa yapılamaz mı?
Ha birde Doğalgaz sorunumuz varki bu da başlı başına bir sorun. Şirketin kendi istediği gibi çalışmalar neticesinde daldan dala konulmakta. Kazı yapılan yerler alelade kapatılmakta, çalışma yapılan mahallelerin tamamı değilde kısım kısım yapılmaktadır. Yani bu durumda bitişik komşu bundan yararlanacak, yan komşu ise bir sene sonra. Nasıl bir çalışmadır anlayamadım.!

Kısaca toparladığımız zaman, E-90 Karayolu altında bulunan mahallelerin işi Allah’a kalmış gibi gözüküyor. Yani dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlar misali hayır dileyelim, hayır olsun.”


    14 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2881 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri