23 Ekim 2019, 12:50 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

TOPAKKAYA OKLARI; Barış Pınarı

TOPAKKAYA OKLARI; Barış Pınarı

Türk Silahlı kuvvetleri, 8.10.2019 günün sabahından Fırat’ın doğusuna ve Suriye sınır bölgesine “BARIŞ PINARI harekâtını başlatmıştır...Türk Silahlı kuvvetleri, 8.10.2019 günün sabahından Fırat’ın doğusuna ve Suriye sınır bölgesine “BARIŞ PINARI harekâtını başlatmıştır. İdaremizin kararlılığını hafife alan BATI dünyası ve bazı müslüman ülkeler bu harekâtı normal karşılamamış; zira sınırlarımızdan ülke içerimize girip de bombalarla masum insanlarımızı öldürdüklerini görmezden, bilmezden gelir gibi söz etmişlerdir. Batı ve avanesi Türkün güvenliğini, bağımsızlığını aldırmazlık maskesine bürünüp siyasi beyanlarıyla zaman kazanmak yolunu kullanmışlar ve mekanik güçlerle de PKK/YPG gibi illegal örgütleri donatmışlardır.


Türk Ordusunun BARIŞ PINARI harekâtını BATI ve ABD’nin, Suriye sınırlarımızdan tamamen temizlenene kadar devam edeceğine inanmaları gerekmektedir. Askerimizin bu karekâtını en içten dileklerimle kutlar Allah’tan daha başarılı olmasını dilerim..

Bu harekâtta terörcülerin zaman zaman yaptıkları ilçelerimizden Nusaybin, Akçakale, Ceylanpınarı ve Harran’a havan topu ve roket saldırılarından siviller ölmüştür. Bunu ilk etaptan Türk Askeri ve uçakları durdurmuşlar ve karşı tarafta olan Tel-Bap ve Cerablus kontrola alınmış ve bir belde ile 50’ye yakın köy kurtarılmıştır. Terörcülerin top atışları 3.4. ve 5. gününde kesilmiş ve bölgeyi terk etmişlerdir.

ABD başkanının ilk günü yaptığı “Elli askerimizi çektik” ibaresi, aslından siyasi taktik olup bu askerleri hangi terör örgütünde konuşlandırdığı araştırılmalıdır.

BM.’ de toplantısında da Türk hükümetinin aldığı kararları durdurma mahiyetinde bir karar çıkaramamıştır. Türk Askeri ilerlemesine devam etmiş ve sınırdan 30-40 km. içerilere girmiştir. ABD. başkanı daha sonraki beyanlarında: “ABD’nin bir savaş kararı olmadığını” ve “NATO üyesi Türkiye’ye karşı savaşamayacağını” ve PKK/YPG içinde “Uçağı olan birine savaş uçağı olmadan savaşılamayacağı”  ve gerek YPG/PKK’nın ve gerek kendilerinin “daha içerilere çekilmesi” gereğini siyasi beyanlarıyla açıklamıştır.  

Bu beyanlardan ABD başkanının “Uçağı olmayan birinin, uçağı olan savaşçıyla savaşamayacağı,” hakkındaki beyanına dikkat edilmelidir. Terör örgütlerini, şimdiye kadar sözde orantılı olduğuna kandırıp mekanik güçler verip donatmasının neticesinde uçak gereksinimi de vurgulamıştır. İleriki aylarda ve yıllarda bu terör örgütlerine uçak donanımı da yapmak ihtimalini vurgulamaktadır. Elemanlarını da eğiteceğe benzemektedir. ABD meclislerine gelecek zamanda verilecek, İslam ve Türkiye karşıtı temsilcilerinin önergeleri, bu yolda olabilir.

Kanaatim odur ki, gelecekte siyasilerimizin daha ön görüşlü diplomatik siyasi beyanlar kullanmalarını ve gerek ABD ve gerekse BATI hegomanyanın bu tarz girişimleri dikkatle takip edilmelidir, diyorum.

Zamanın akışında,  her elli, yüz sene dönemlerinde dünyanın ufuklarında Türk Milleti ve Ordusu  “Yeni Bir Güneş Gibi” doğmaktadır. Doğmasına da devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Ordusuna ve ilçe halkıma BARIŞ PINARI harekâtının başarı grafiğinin daha da yükselmesini dilerken Allahtan bunu temenni ederim.


   24 Ekim 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1375 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım