31 Ekim 2018, 14:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Milletvekili Emrullah İşler ilçemizi ziyaret etti

Milletvekili Emrullah İşler ilçemizi ziyaret etti

Milletvekili Emrullah İşler ilçemizi ziyaret etti...Ak Parti’li Emrullah işler: Taşra ve köylerinin almış olduğu hizmet rekor düzeyde olmuştur.

Milletvekili Emrullah işler STK Temsilcileri, Oda ve Dernek Başkanları ile buluştu.

Daha önce Başbakan Yardımcılığı görevini yapan AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Emrullah İşler, İl Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Cemal Güngör ile birlikte; İlçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Oda ve Dernek Başkanları ile biraraya gelerek, ilçenin sorunlarını dinledi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı’nın ilçe teşkilatlarındaki birim Başkanlarıyla birlikte her ay rutin olarak yaptığı toplantısını, Ekim Ayında da ilçemizde yapmayı kararlaştırdıkları belirtilirken toplantıya, AK Parti Milletvekili Emrullah İşler de katılım sağlayarak, İlçemizde bulunan STK Temsilcileri, Oda ve Dernek Başkanları ile biraraya geldi ve toplantıda kendisine dile getirilen Şereflikoçhisar’ın sorunlarını dinledi.

Söz konusu toplantı, ilk olarak basına açık yapıldı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

KONUŞMALAR
İLÇE BAŞKANI ERKAN SEYHAN;

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan yaptığı konuşmasında; “Sivil Toplum Kuruluşlarımız her zaman ilim kanadını ve yeri geldiğinde devlet gücünü de arkasına alarak nerde bir yanlış gördüğü zaman karşısında dikilmeli, doğrunun da her zaman destekçisi olmalıdır.

Keza, biz Sivil Toplum Kuruluşlarımızı bir canlıyla bağdaştıracak olursak, Sivil Toplum Kuruluşlarımız bizim bağışıklık sistemimiz gibidir.

Nerde toplumumuza, Ülkemize bir zararlı etken varsa hemen müdahale eder, yararlı bir olay varsa her zaman destekler.

Biz bugüne kadar her zaman Şereflikoçhisar’da STK’larımızla, Odalarımızla ilçemiz için ne yapabiliriz? Elimizden gelen nedir? Ülkemize, liderimize nasıl destek oluruz? bunun görüşmelerini, çalışmalarını gerçekleştirdik” dedi ve toplantıya katılanlara özellikle Milletvekili Emrullah İşler’e; “toplumun yanında, elini topluma uzatan, vatandaşın derdiyle dertlenen, sıkıntılarını dinleyen, çözüm içinde elinden geleni yapan bir abimiz olmuştur” diyerek teşekkür etti.

İL BAŞKAN YARDIMCISI CEMAL GÜNGÖR;
İl Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Cemal Güngör de konuşmasında; “Biz Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birimi olarak artık toplantılarımızı, ilçelerimizde yaparak meselelerimizi konuşmak için biraraya geleceğiz. Hem Başbakan Yardımcılığı döneminde hem de milletvekilliği döneminde gayretlerini ve hizmetlerini şahitlik edeceğimiz, Ankara’nın evladı vekilimize rica ettim katılır mısınız? diye, sağolsunlar katıldılar. Bizi misafir ettiğiniz için de İlçe Başkanımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ EMRULLAH İŞLER;
Toplantı da son olarak konuşmayı Milletvekili Emrullah İşler yaptı.

“Ankara’nın bir evladı olarak, Ankara’nın bütün ilçelerine ulaşmak için çaba gösteriyoruz. Tabi burası bizim çok fazla gelip gittiğimiz bir yer değil ama Bakanlığım zamanında buraya gelmiştim, daha sonra başka ziyaretlerimiz olmuştu” şeklinde konuşmasına başlayan Milletvekili Emrullah İşler; “2014 yılından itibaren Büyükşehir Yasası ile birlikte yeni bir döneme girdik Ankara olarak. Bu büyükşehir yasasının Ankara’mız için çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

Ankara’mızın son 5 yıl içerisinde, almış olduğu özellikle taşra ve köylerinin almış olduğu hizmet rekor düzeyde olmuştur. Bu 5 yıl içerisinde yollarının yapılmasının, su şebekelerinin ve kanalizasyonun yenilenmesinin yapılmasını arzu ederdik, tabiî ki geçiş yıllarında sıkıntılar oldu. Sistem oturtturuldu. Yaklaşık olarak Ankara’nın bütün taşradaki %50 oranında köylerinin yolları sıcak asfalta kavuştu. Büyükşehir Belediyemiz 2018 yılı için su şebekelerinin yenilenmesi ihalelerini yaptı, çalışmalar devam ediyor ve 2019 yılında da bütün köylerimizin kanalizasyonu yapılması için büyük bir seferberlik başlıyor.
2020 yılına geldiğimizde inşallah, yolu olmayan köyümüz kalmayacak, suyu olmayan köyümüz kalmayacak, kanalizasyonu olmayan köylere de kanalizasyon yapılarak 2020 en geç 2021 yılında bu sorunların çözüldüğü görmüş olacağız. Bu da Büyükşehir Yasası ile oluyor. Büyükşehir Yasası olmasa buradaki mevcut Belediyemizin bütçesi bu hizmetleri yapmaya yetmez” dedi.

“Milletimiz her türlü hizmetin en kalitesine layık” diyen İşler; “Büyükşehir Yasası her bakımdan hayırlı olmuştur. Bundan sonra özellikle ikinci dönemde yani 2019 Mart seçimlerinden sonra takip eden 5 yıl içerisinde de sistem tamamen oturmuş olur, hizmetlerin hepsi yapılmış olur. Böylece artık taşra ilçelerimizde bu karşılaştığımız sorunlarla da karşılaşmayacağız. Belki taşra ilçelerimizin en büyük sorunu nüfus azlığı. Ama Koçhisar’da olsun, başka yerde olsun burada yaşayan nüfusun 3-5 katıda Ankara’mızda yaşıyor. Dolaysıyla buraya yapılan hizmetler oradaki insanlarımız tarafından da takip ediliyor. Milletimiz her türlü hizmetin en kalitesine layık” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE VE DÜNYA GENELİNDE YAŞANANLARA DEĞİNİLDİ
Milletvekili İşler, Türkiye ve Dünya genelinde yaşananlara da değinerek; “Bölgemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Osmanlı’nın yıkılışının sonraki yani aradan 100 yıl sonra coğrafyamız özellikle arap baharı denen yaşanan sürecin yani 2011 yılındaki o süreçten bu yana bölgemiz çok karıştı.
Yeniden bir takım hesaplar, bir takım komplolar hayata geçiriliyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Ama bu zor şartlar altında ayakta kalabilen yegane güçlü Ülke Türkiye. Ve Türkiye, 6 yıldır da hedef haline getirildi.

14 Mayıs 2013. 50 küsür yıl sonra IMF’ye olan borçları sıfırladık bu tarihte. IMF’nin boyunduruğundan kurtulduk. 15 gün sonra gezi olaylarını başlattılar. 6 ay sonra 17-25 yargı emniyet darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık, sonra 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar çıkmadı, bunu fırsat bilerek bütün terör örgütleri üzerimize çullandı. Ankara Gar patlaması, diğer merasim sokaktaki olayları gibi. Dolaysıyla bu çevremizdeki yangını bizim içimize de taşımak istediler, Türkiye’nin de aynı şekilde yanıp, kül olmasını istediler.

Sonra üzerimize 15 Temmuz saldırısıyla geldiler. Şimdi en son ekonomik saldırılarıyla üzerimize geliyorlar. Ama çok şükür bunu da atlatıyoruz. Ekonomimiz bu saldırılar karşısında yıkılmadı. Biz bu badireyi de atlatacağız Allah’ın izniyle” dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TÜRKİYE’Yİ TEHDİT ETMESİNİ MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
“Doğu’nu kırmızı çizgi olarak ilan edildiğini, artık Terör Örgütleri’nin Türkiye’yi tehdit etmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini” belirten Milletvekili Emrullah İşler; “Türkiye sadece Türkiye’den ibaret değil. Yani 80 milyonla ibaret değil. Bizim gönül coğrafyamız var. Bizene onlardan diyemeyiz. Bizim gönül coğrafyamız var, akrabalık bağlarımız olan kürtürel bağlarımız olan, tarihi bağlarımız olan coğrafya var. Bu coğrafyanın da gözü, kulağı Türkiye’de. Ve onların duaları da bizimle birlikte. Özellikle son 16 yılda Türkiye olarak yaptığımız icraatlarla attığımız adımlarla ordaki insanların gönüllerini kazandık.

Birileri Türkiye üzerinde hesaplar yapabilir ama başaramıyorlar. Her seferinde duvara tosluyorlar. Çalışmalarımızın bu başarıda katkısı var, samimiyetimizin katkısı var. Ama şunu unutmayınki, dünyanın dört bir yanındaki mazlumların, mağdurların duaları varya esas bizim başarımızın arkasında yatanın o dualar olduğunu düşünüyorum. Artık arkamıza onların dualarını da alarak kararlı bir şekilde yolumuza devam etmemiz lazım.

Sıkıntılarımız olur, olacakta ama çevremize baktığımız zaman Suriye’ye, Irak’a şuraya buraya Türkiye’nin dimdik ayakta kaldığını, Türkiye’nin güçlü ülkesi olduğunu da görüyoruz. Bakın Suriye’ye yapmış olduğumuz Fırat Kalkan’ı operasyonu ile DEAŞ Terör Örgütünü orda bitirdik, Türkiye’yi tehdit etmesinin önüne geçtik, ardından Zeytin Dalı operasyonuyla da PKK’nın Fırat’ın batısında yayılmasını engelledik. Şimdi Doğu’yu kırmızı çizgi olarak ilan ettik ve ona da müsaade etmeyeceğiz. Artık terör örgütlerinin Türkiye’yi tehdit etmesini kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bunu kendi savunma sanayimizle başarıyoruz. Şuan %70’lere ulaştık. Ki bu savunma sanayinin merkezi Ankara’dır.”dedi.

YETERKİ BİRLİĞİMİZİ DAİM SÜRDÜRELİM
En büyük zenginliğimizin insanlarımızın olduğunu, insanlarımızın birbirini sevmesi, kardeşliğini pekiştirmesi ve birliğimizi daim sürdürdüğümüz sürece sırtımızın kimsenin yerine getiremeyeceğini söyleyen Milletvekili İşler; “Biz çalışıyoruz, üretiyoruz, çabalıyoruz. Bizim doğalgazımız yok, petrolümüz yok ama en büyük zenginliğimiz insanımız. İnsanımızın gayreti, çalışkanlığı, ülkesini sevmesi ve birbirine olan tutkunluğu ve kardeşliğimiz.

Biz yeterki birbirimizle uğraşmayalım, birbirimize düşmeyelim. Birbirimizi sevelim, kardeşliğimizi pekiştirelim, birliğimizi daim sürdürelim bizim sırtımızı kimse yere getiremez” dedi ve toplantıda olmaktan memnun olduğunu belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmalardan sonra toplantı, basına kapalı olarak devam etti.


  1 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2504 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri