07 Kasım 2018, 16:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ticaret Odası YÖREKS Fuarı’na Katıldı

Ticaret Odası YÖREKS Fuarı’na Katıldı

Ticaret Odası YÖREKS Fuarı’na Katıldı...
Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ve TOBB’un desteğiyle, 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında 9.’su düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX),  ilçemiz Ticaret Odası da katıldı.

İlk defa bu yıl fuara katılan Şereflikoçhisar Ticaret Odası’nın standına halkın ilgisinin yoğun olduğu belirtildi.

Fuar ile ilgili ilçemiz yerel basınına bilgi veren Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Sizin oraların nesi meşhur?” sloganıyla gerçekleştirilen ve Ülkenin dört bir yanından yöresel ürünlerin ekonomiye kazandırılmasına katkı sağlayan YÖREX Fuarında; yöresel tatlar, el sanatları, tarım ürünleri, gıda ürünleri, kültür ve turizm zenginlikleri gibi birçok alanda tanıtımlar yapıldı” dedi.

Fuarda Şereflikoçhisar’a ait standda ise; ilçemize özgü tahinli pide, ilçemizde çıkarılıp işlenen tuz ve ilçemizde yetiştiriciliği yapılan kimyon, nohut ve mercimek gibi tarımsal ürünlerin tanıtıldığını belirten Koçak; “Ticaret Odamızın standını ziyaret eden Antalya’da yaşayan Şereflikoçhisarlı hemşerilerimiz ve Antalyalılara, yaklaşık 700 adet hediye paketi verdik. Bu paketlerin içerisinde ise ilçemizde üretilen; nohut, mercimek, kimyon, tuz ve tahinli pide olmak üzere toplam 5 ürün vardı” şeklinde konuştu.

“Standımıza halktan büyük bir ilgi vardı. Bu ilgi karşısında, biz Şereflikoçhisar’ımızı büyük bir gururla temsil ederek tanıtmış olduk” diyen Levent Koçak; standı ziyaret eden TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz’a, Gazeteci/Yazar Yavuz Donat’a ve beraberindeki heyet ile Oda/Borsa Başkanlarına tahinli pidemizi ikram ettiklerini ve ziyaret sonunda da, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Antalya Büyük şehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, tuzun doğal oluşumundan meydana gelen Ay yıldızlı bayrağımızı hediye ettiklerini söyledi.

Fuarı başarıyla sonlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Levent Koçak; “İnşallah, 2019 yılında daha geniş kapsamlı bir şekilde hazırlanıp ilçemizi tanıtacağız” şeklinde konuştu.


  8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1915 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]