07 Kasım 2018, 16:09 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kemal Sezginer’den özeleştiri

Kemal Sezginer’den özeleştiri

Kemal Sezginer’den özeleştiri...Meclis toplantısının bitiminden sonra MHP Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer bir konuşma yaptı. Özeleştiri olarak değerlendirilebilecek konuşmasında Sezginer şunları söyledi;


“İyisiyle kötüsüyle 10 yıldır Belediye Meclis Üyesi olarak siyaset içerisinde bulunmaktayım. 1980’li yıllara kadar İlçemizde siyaseti, ilçemizin ileri gelen esnafları, çiftçisi hatırı sayılır kişiler yürütürlerdi. İlçemize gelen devlet memurları, doktoru, öğretmeni ve diğer memurlar ilçemizde uzun süreli olarak kalırlardı ve gitmeyi istemezlerdi. Tayinleri çıktığında kalabilmek için torpilli kişiler ararlardı. İlçemizde kalmaktan da memnun kalırlardı.
Şereflikoçhisar o yıllarda, Ankara’nın sayılı, gelişmiş, kültürü ve ekonomisi güçlü, nüfus sayısı yüksek olan ilçelerimizdendi. Şimdiki durumuna baktığımızda; Bala’ydı, Haymana’ydı, Elmadağı’yla eşdeğer bir ilçe durumundayız. 

Neden bu durumdayız? En önemli nedenlerden biri tuzlalara sahip çıkmayışımız, elden çıkışı ve buna bağlı olarak ilçemizin en iyi gelir kaynağı olan nakliye sektörümüzün çökmüş olmasıdır. Bu nedenle işgücü azaldı ve büyük şehirlerimize göçümüz başladı. Bu tarihlerden sonra Okullarda başarı derecemiz düştü, avukatımız, doktorumuz, eczacımız, öğretmenlerimiz çok sayıda memur hatta işadamlarımız bile sadece işi için ilçemize sabah gelip akşam gidiyorlar. Bu nedenle ilçemiz ekonomisinde gelişmişlik değil ilçeden dışarıya doğru akım başladı ve ekonomimiz de geriledi. Buna neden olarak; İlçemizde söz sahibi olan kişi ve kuruluş sahipleri siyasetten uzak durmayı yeğlediler, çekimser davrandılar. İlçede kalmak yerine ilçemizi ikinci seçenek olarak gördüler. Sonuçta bu şekle gelindi. Bu durumdan sonra diyoruzki, ilçemizde ikamet etmeyen, ilçede kalmayı ikinci planda düşünen, babası siyasetle, oğlu ticaretle uğraşıp oğluna ve çevresine rant sağlayan, Belediye Başkanı seçilerek ilçeye yerleşen, görevi bittiğinde tekrar o gün ilçeden göç eden kişiler maalesef bilinerek parti ve ilçe yönetimlerimizde yer almaktadır. Bu bizim için çok önemli bir konu.
Bu olumsuzluklara parti içi yönetimlerimizin fırsat verdiği de bilinmektedir. Yani ilçe yönetimlerimiz, buna göz yumuyor. Bu saydığım olumsuzluklara, Oda Başkanları da dahil.
İlçenin sorunlarıyla ilgilenen, ilçede yaşayan, zorluklarını çeken, ilçenin ilerlemesinde katkıda bulunacak liyakat sahibi duyarlı yöneticilere çok çok ihtiyacımız olduğunu söylemek istiyorum. Bunu söylemeyi, seçimlerden önce kendime bir görev ahdettim”
dedi.

Başkan Polat da Sezginer’e teşekkür ederek, değerlendirmesinin dikkate alınacağını belirttikten sonra toplantıyı sonlandırdı.


   8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3086 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri