07 Kasım 2018, 16:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Aşkı Cumhuriyetin sponsoru Ankara Ticaret Borsası

Aşkı Cumhuriyetin sponsoru Ankara Ticaret Borsası

Yanlış değerlendirme...Yanlış Değerlendirildi! Aşkı Cumhuriyet’in sponsoru
ANKARA TİCARET BORSASI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Şereflikoçhisar Kaymakamlığı sitesindeki görüntülü bir paylaşımı, kendi sosyal medya hesabından 20 Ekim 2018 tarihinde paylaşmıştı.

Kaymakamlık sitesinde yayınlanan ve Uğur Atılgan tarafından paylaşılan “Soyer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyer’den Kaymakamımıza anlamlı ziyaret” başlıklı mesajda şöyle diyordu:

Soyer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Ahmet Soyer, beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ile birlikte Kaymakamımızı ziyaret etti.
Ahmet Soyer Şereflikoçhisar’da eğitimi destek kapsamında İlçemize katkıda bulunacağını belirtti.
Sonrasında; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen gecede ise Ahmet Soyer’e Tatbikat Merkezi Komutanı Vekili Piyade Albay Abidin Özdem eliyle desteklerinden dolayı plaket verilmişti.

Geceyi gazetemiz adına izleyen ve fotoğraflayan Zeynep Görgülü’ye, kendisinin sponsor olduğunu söyleyen Ahmet Soyer; “bunu haber yapacak mısınız?” diye soruyor, arkadaşımız ise; “neden olmasın elbette yaparız, gece kaça maloldu?” Sorusunu yönetiyordu.

Soyer’in cevabı ise; “25 bin lira ama siz rakam yazmayın” olmuştu ve bundan sonra da Zeynep Görgülü 01.11.2018 tarihli Çengel’de yayınlanan “İş Adamı Ahmet Soyer’den eğitime destek” başlığıyla yazdığı haber içeriğinde; “Aşkı Cumhuriyet” isimli sahne gösterisinde sponsor olduğu için de Ahmet Soyer’e plaket verildi” bilgisi yer almıştı.

AŞKI CUMHURİYET İSİMLİ SAHNE GÖSTERİSİNİN SPONSORU,
ANKARA TİCARET BORSASI

Oysa sonradan öğrenildi ki; gerçek bambaşka.

Organizesini Şereflikoçhisar Kaymakamlığının yaptığı gecede “Aşkı Cumhuriyet isimli Sahne Gösterisi’nin” sponsoru 25 bin TL. ile Başkanı hemşehrimiz Faik Yavuz olan ve Yönetim Kurulu Üyeleri arasında hemşehrimiz Şakir Çetin’in de yeraldığı Ankara Ticaret Borsası idi.

Öğrenci kıyafetleri, bayrak ve ikramlarla ilgili masrafların karşılanması için ise Şereflikoçhisar Belediyesi 6 bin TL., Soyer Grubu adına Ahmet Soyer ise 5 bin lira yardımda bulundu. Soyer ayrıca Milli Eğitim’in ve emniyet müdürlüğünün bazı masrafları için de 5 bin lira yardım yapmıştı.

Kaymakam Sedat Yıldırım da Kaymakamlığın sitesinde 01 Kasım 2018 tarihinde yayınladığı teşekkür mesajında şöyle diyordu: 

Cumhuriyetimiz 95. Yıl dönümü kutlama etkinliklerinde;
Kapalı Spor Salonunda icra edilen Aşk-ı Cumhuriyet programına sponsor olan Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine,
Cumhuriyet Bayramı kutlama programının çeşitli etkinliklerine maddi katkıda bulunan;
Şereflikoçhisar Belediyesine ve Soyer Grup Yönetim Kurulu  Başkanına,
Programın hazırlanmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, programa katılan Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları ve mensuplarına,
İlçemizde faaliyet gösteren Oda Başkanları ve mensuplarına, programa katılan Öğretmen, Öğrenci, Kamu Kurum temsilcilerine ve tüm Vatandaşlarımıza,
Tüm bu faaliyetlerde Emniyet ve Asayişi sağlayan kolluk mensuplarımıza teşekkür ediyor. Cumhuriyet Bayramının tekrar kutlu olmasını diliyorum.


Şereflikoçhisar Kaymakamı
 Sedat YILDIRIM

Mustafa Yücel’in notu: “Bu tür destekler diğer iş adamlarımıza da örnek olur amacıyla, arkadaşımızın iyi niyetle yazdığı ‘Fener Alayı ve Aşkı Cumhuriyet  Sahne Gösterisi’ ve ‘İş Adamı Ahmet Soyer’den eğitime destek’ başlıklı art niyetsiz ancak yanlış bilgilendirmeden kaynaklanan haber, bazı kişi ve kuruluşların üzüntüsüne neden  olduğu için özür dileriz.


   8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2858 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


burada bir dalga dubara dönmüş ama anlayamadım. olan kaymakam beye olmuş yani. ya şereflikoçhisar yıllar sonra iş yapan bir idareci olmuş oda lanet olsun dedirtecekler bu gidişle
Almanya’dan
Kaymakam beye Ahmet soyeri kim götürdü ona bakmak lazım, bu gün 10 kasım rumuzlu arkadaş
Bu gün 10 kasım
Ahmet Soyer, bütün bu yanlış anlamaya mahal verecek işleri tek başına mı yapmış? Programı tertip edenlerin hiç haberi olmamış mı?
Biz Daha Ölmedik
İtiraf ediyorum asıl sponsor benim... Şaka şaka... Cumhuriyet Bayramı için yapılan bu çalışmaları takdir ediyorum ve gözlerim yaşarıyor. Bu tür sponsorluklar bana samimi gelmiyor. Eğer samimi olsalardı ''bakın ben yaptım başkası sahip çıkıyor'' diye ortalığı ayağa kaldırmazlardı.Halkın büyük bir kısmını haberi olmadığı protokole yönelik bir olaydı. Belediye başkanı kavun arolmalı kahve dağıtır, bir oda cumhuriyet etkinliği düzenler. Biraz samimiyet efendiler. Bu milletin cumhuriyeti en kalbi duygularla yüreğinde yaşayan ve yaşatan ATATÜRKÇÜLERİ var. Sizlerin pahalı eğlencesi değildir CUMHURİYET.
memur
Soyer ayrıca Milli Eğitim’in ve emniyet müdürlüğünün bazı masrafları için de 5 bin lira yardım yapmıştı.diyorsunuz kurumlar ne zaman milletten para toplamayı bırakacak devlet zaten yeri kadar para gönderiyor
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri