11 Aralık 2019, 14:37 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Bu günlerde bitmiş olacaktı

Bu günlerde bitmiş olacaktı

Bu günlerde bitmiş olacaktı...

Bu günlerde bitmiş olacaktı. Pansiyon inşaatı niçin devam etmiyor?

Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon (YİKOB) tarafından İlçemizde yapılması kararlaştırılan 100 kişilik Pansiyon ve Halı Saha inşaatında belirgin bir aksama görüldü ve  2018 Kasım Ayında İnşaatına başlatılan ve 400 iş gününde bitirilmesi öngörülen inşaat bir yıl sonra ancak temel atma noktasında kaldı ve henüz su basmanı dahi tamamlanmadı.

Konuyla ilgili olarak 2018 yılının Kasım Ayında yapılan basın açıklamasında, 100 kişilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu ve halı saha yapılacağı, inşaatı yapacak firmaya yer tesliminin dahi yapıldığı hatta o günlerde inşaat çalışmalarına başlanıldığı ve 400 gün iş bitirme süresinin olduğu belirtilmişti.

Ancak, yapılan basın açıklamasından bu yana  tam bir yıl geçmesine rağmen inşaatın yalnızca temelinin atılmış vaziyette olduğu görüldü.

1 YIL GEÇMESİNE RAĞMEN İNŞAAT NEDEN YAPILMADI?
Bir yıl geçmesine rağmen üstelik iş bitirme süresinin açıklamalara göre 400 iş günü ama tabelada 380 gün yazmasına rağmen inşaat neden daha yapılmadı?

İnşaatın tamamlanmamasının nedeni ödenek yokluğu mu?

Taahhüdünü yerine getirmeyen müteahhit hakkında yasal işlem başladı mı, başlatılacak mı?

İnşaatın bitirilmesiyle ilgili yeni bir tarih öngörülüyor mu?

Bu hususların ve varsa başka nedenlerle ilgili yetkililer tarafından kamuoyunun bilgilendirilmesini bekliyor, aşağıda bir yıl önce yapılan açıklamayı bir kez daha bilgilerinize sunuyoruz:

BİR YIL ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili olarak bir yıl önce yapılan basın açıklaması sonucunda gazetemizde yer verdiğimiz “pansiyon ve halı saha yapılacak” başlıklı haber ise şöyle idi;

“YiKOB tarafından 100 kişilik Pansiyon ve Halı Saha yapılacak.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün girişimleri ile Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından, Şereflikoçhisar’a 100 kişilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu ve halı saha yapılacak.                               
2018 yılı yatırım programı kapsamında YİKOB tarafından ihalesi yapılan Pansiyon ve halı saha için geçtiğimiz hafta ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı.
Yer teslimi sırasında; İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Şube Müdürü Murat Turan ile ihaleyi alan firma vardı.
Konuyla ilgili yerel basına bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan; “Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu için yer teslimini bugün yaptık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün girişimleri ile 2018 yılı yatırım programı kapsamında Ankara Valiliği YİKOB tarafından ihalesi yapılmıştı. 400 gün iş bitirme süresi olan inşaatın maliyeti, 5 milyondur. İhale, 100 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve halı sahayı içeriyor. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Yatılı Bölge Okulunun bahçesi ile İmam Hatip Ortaokul ve Lise binalarının karşı tarafına yapılacak olan Pansiyon ve halı sahanın inşaatına ise 05.11.2018 Pazartesi Gününden itibaren başladı.


  12 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2413 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


kızıl deli
bakalım konuya muhatap mülki erkandan birisi ilçe milli eğitim, okul müdürü cevap verecek mi bu duruma. yoksa biz devlet memuruz diyip konuşma hakkımız yok diyerek kenardan kenardan yavaş yavaş göze gözükmeden işin içinden sıyrılıp çıkacaklar mı. ama temel atarken kimse memur değildi boy boy fotoğraf verilmiş. geçmişe gidin bakın. bu ilçe ne zaman sahiplenecek bu kadar sahipsizlik olur mu. biz yarı kalmış projelerin bile tamamlayamaz halde iken diğer ilçeler sıra sıra projeleri kararlarını alıp hayata geçiriyor. bizimkilerde biz ne bilelim beyim büyükler bilir şeklinde köşede bekliyoruz. feto dan kalan dersane binası ve özel okuldan sonra 3. bir enkaz vatana millete hayırlı olsun. ama biz alıştık eski hastaneyi yıktık bunun üzerine de toprak ile kapattık mı oldu bitti 1 yıl sonra kimse hatırlamaz. vah benim memleketim vah gurbetten ne mahsun ne boynu bükük duruyorsun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri