25 Aralık 2019, 14:39 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Alıcı güven tazeledi

Alıcı güven tazeledi

Alıcı güven tazelediGüven Tazeleyen Mustafa Alıcı: Mahallelerimizi ziyaret edip, sorunları yerinde tespit edeceğiz.

CHP 12.Olağan Kongresi yapıldı ve Mustafa Alıcı, toplam 99 delegeden 80 delegenin katıldığı kongrede delegelerin tamamının oyunu alan yeniden Başkan olarak seçildi.

Blok listeyle, kapalı zarf usulü ile Esnaf Kefalet Kooperatifin toplantı salonunda yapılan seçime; CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, eski il Başkanı hemşehrimiz Adnan Keskin, Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem,  Evren İlçe Başkanı Doğan Erdoğan, Tevfik Koçak, eski İl Genel Meclis Üyesi Sahra Baydar, Kenan Baydar, İlçe Meclis Üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, Saadet Partisi İlçe temsilcisi Emrullah Karakaya, Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanları ile partililer katıldı.

Kongrede ilk olarak divan oluşturuldu. Divan Başkanı Adnan Keskin, Başkan Yardımcısı Can Karacan ve sekreter Ahsen Küçük idi.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Milletvekillerin mesajları okundu.

21.10.2017-21.12.2019 dönemi yönetim kurulu çalışma ve hesap raporu Mustafa Alıcı tarafından okundu.

Raporlardan sonra da kısa bir konuşma yapan Mustafa Alıcı; “İçerisinde köylünün işçinin, emekçinin adı geçmeyen bütçelere dur demek için, dini çıkarlarına alet edenlerin karşısında durmak için, çiftçinin tarlasına, traktörüne haciz koyan sermayeyi yok etmek için, çocuğuna süt alamadığı için intihar eden babaları yaşatmak için, Ülkemizdeki bilim yuvalarını işlevsel hale getirmek için, kadın katliamlarını bitirmek için, işsiz kalan gençlerimize umut olmak için, yapmamız gereken tek şey iktidar olmak. Ben inanıyorumki bu kongremiz iktidar kongresi olacak ve karanlıklar hükümdarlığını yıkarak tam bağımsız bir Türkiye yolunu açacağız.
Bugün 21 Aralık karanlığın en uzun olduğu gün ama ben biliyorumki bu topraklar karanlıklardan kurtulacak. Tekrar bahar gelecek, kırlarda çiçekler açacak, dallarda kuşlar ötecek. Baharlarda yaşamak için onurlu ve gururlu bir mücadelede yer almak isteyen bütün gönüldaşlarımızı bu haklı mücadeleye davet ediyor, bütün herkesi devrimci duygularımla kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından çalışma raporu ile hesap raporu oybirliğiyle kabul edildi.

İL BAŞKANI RIFKI GÜVENER;
Kongrede konuşan İl Başkanı Rıfkı Güvener de; “Türkiye kaotik bir ortamdan geçiyor. Cumhuriyetin temel ilkelerini bir tarafa atıp ne olduğu belli olmayan yeni bir sisteme geçildi. Bunun adına ne derlerse desinler, bunun gerçek adı monarşidir. Bütün yetkileri tek adamda topladıkları halde bu Ülkeyi yönetemiyorlar. Suriye’de kaos yaşanıyor. ABD’nin, Rusya’nın oyun kurduğu bu alanda hükümetin yanlış politikalarından dolayı Türkiye çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Eğitim sistemimiz allak bullak olmuş durumunda, kadın cinayetleri, çocuk tacizleri zaten almış başını gidiyor. Ekonomi deyince ekonomi var mı? diye soracaksınız. İşsizliğin durumu ortada, asgari ücretin durumu ortada, insanlar perişan. İşçiye, memura kaşıkla verdiklerini kepçeyle yandaşlarına dağıtıyorlar. Çok da mahirler. İşte bu tablo içerisinde İlçe kongrelerimizi yapıyoruz. Bu tablo, bu sıkıntılardan kurtulmamız için Türkiye’nin çok acil olarak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına muhtaç olduğunu gösteriyor. Bu kongreleri de biz iktidara giden partimizin iktidar hazırlığı için yapıyoruz. Birliğimizi koruyarak, bütünlüğümüzü koruyarak, en güçlü kadrolardan oluşan yönetimleri sağlayıp önümüzdeki iktidar yolunda, yolumuzu başarıyla devam etmemiz için kongrelerimizi yapıyoruz.
Bu tablo 31 Mart öncesinde de vardı. Ama Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünya siyaset tarihinde geçen olağanüstü stratejisi ve birbiri ardına yaptığı olağanüstü hamleler sonucunda Ankara’da da, Türkiye’de de  Martın sonunu bahar yaptık. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni 25 yıl sonra kazanıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Ankara Büyükşehir’de dalgalandırdık. Bunu hep beraber yaptık, hepinize çok teşekkür ediyorum. 31 Mart’ı içine sindiremeyen iktidar bir taraftan HDPli Belediye Başkanlarını görevden alıp yerine kayyum atarken bir taraftan da CHP’yi nasıl karıştırırım, iktidara giden yoldan nasıl çevirebilirim diye saraydan kaynaklanan entrikalar, komplolar düzenleniyor, piyasaya sürmeye kalkıyorlar. Bunu yakın tarihte yaşadık. Başaramadılar, başaramayacaklar. Şimdide kulelerden kaynaklanan iftira kampanyasını başlatmaya çalışıyorlar. Ama bunda da başarılı olmayacaklar, geldikleri yere göndereceğiz. Hiçbir iftira Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın dolaysıyla Cumhuriyet Halk Partimizin başarısını engelleyemecek. Kendilerini buradan uyarıyorum. Bu tür iftira kampanyalarına biran önce son vermelerini buradan İl Başkanı olarak huzurlarınızda bir kez daha seslendiriyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar, CHP’nin iktidarını engellemeye güçleri yetmeyecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, Adana da, Mersin de bütün Belediyelerimiz, iktidara giden yolda Türkiye’nin sorunlarını çözecekler. Başarılı hizmetler yapacaklar. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecek. Bunu bir kez daha belirtiyorum. Bu tablo içerisinde İlçe kongrelerimizi yaparken bütün ilçelerden istediğim bir şey var. En güçlü kadrolarımızı yönetimimize taşıyalım. Zamanı müsait olan dolaysıyla bilgi birikimi olan, politika üretebilecek, çalışabilecek ve CHP’nin iktidara giden yolunda gerçekten enerji harcayabilecek kimler varsa, hiç kimseyi dışarıda bırakmadan mutlaka güçlü yönetimler oluşturmamız lazım. Bu kongreden de bunu başarmasını diliyorum. Bunu başaracağınızı da inanıyorum.”
dedi ve kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

*Sahra Baydar da konuşmasında; “Karanlık bir süreçten geçiyoruz. Hepiniz yaşıyorsunuz bunu. Şereflikoçhisar olarakta maalesef hani bize hep bize dediler ya bu iktidarla birlikte üçlü olsun güçlü olsun diye. Üçlü olsun güçlü olsun diye bizim güzel memleketimizi ne hale getirdiler. Üçlü oldu kaç seçimdir. Güçlü oldu mu? Bir tane taş üstüne taş gördük mü Şereflikoçhisar’da bu iktidardan? Peki şimdi ne oldu bu üçlü? O üçlü delindi. O üçlünün birini artık biz aldık. Bu bir başlangıçtır. Bu çok güzel bir enerjidir. Şimdi Şereflikoçhisarlılara da bundan sonra bu üçlünün birini aldıktan sonra önümüzdeki ilk seçimlerde öbür ikiyi de almak düşer. Bundan sonra durmak yok. Biz buradan Şereflikoçhisar’ın gücünü göstereceğiz” diyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

HEDEF VE AMAÇLAR;
Konuşmalardan sonra Mustafa Alıcı tarafından hedef ve amaçlar seslendirildi ve şöyle denildi:

- Parti programına uygun olarak yapılacak olan bütün etkinliklere katılarak partimizi en iyi şekilde temsil etmek,
- Dini bayramlara bütün ilçe yöneticileri tam katılım sağlayarak partimizi temsil etmek,
- Resmi bayramlara parti üyeleri ile katılarak Atatürk anıtına çelenk sunumu yapmak ve örgüt gücünü göstermek,
- Mahalle, köy ve apartmanlarda temsilciler oluşturarak her an seçim olacakmış gibi örgütlü çalışmak,
- Kooperatif çalışmaları başlatılacak ve titiz bir çalışma ile hedeflere ulaşılacaktır.
- Parti üye sayımızı aldığımız oy oranına yakın bir sayıya çıkartarak partilililerimize ulaşmayı hedeflemek,
- Bütün mahallelerimizi her ay ziyaret ederek yerinde sorun tespit etmek ve çözüm yolu bulmak,
- Bu görüşler doğrultusunda önümüzdeki dönem çalışma faaliyetlerimiz bu yönde olacaktır” dedi.

Gündem maddelerinin ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda da 80 Delegenin katıldığı kongrede oyların tamamını alan Mustafa Alıcı yeniden Başkanlığa seçildi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Ali Ayhan, Mavuş Ada, Güray Doğan, Bahtiyar Dönmez, Kahibe Güçlü, Figen Görgülü, Ramazan ilgili, Mustafa Koçak, Orhan Küçük, Taylan Soysal, Tayfun Yalman ve Ramazan Yılmaz.

İl Delegeliğine ise; Mustafa Alıcı, Taner Akkaya, Hüseyin Güçlü, Eray Küçük ve Faruk Eskici seçildi.     26 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3044 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri