08 Ocak 2020, 15:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Doğalgaz tüp esnafını da olumsuz etkiledi

Doğalgaz tüp esnafını da olumsuz etkiledi

Doğalgaz tüp esnafını da olumsuz etkiledi...

İlçemize doğalgaz gelmesinden sonra kömürcülerin yanı sıra tüpçülük yapan esnafların da olumsuz etkilendiği görülüyor. 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız tüpçü esnafı, doğalgaz gelmeden önce İlçede tüp satışının günlük 30-35 iken şimdilerde ise günlük 5-6 tüp satıldığını, bu gidişle tüpçülerin dükkan bile kapatabileceği ifade edildi.

Büyük tüp 115-120 lira küçük tüp 25 lira olan tüp satışlarıyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız tüpçü esnafımız şunları söyledi;

Hayati Bozkurt (Akkurtlar tüp); “Tüp satışlarımız %80 oranda azaldı. Günlük satışlarımız 30-35 tüp iken şimdilerde 5-6 tüpe kadar düştü.
Doğalgazımızın gelmesi İlçemiz ve ilçe halkımız açısından güzel oldu, ancak tüp satan esnafları olumsuz etkiledi.”

Kudret Atak (Atak Ticaret); “İşlerimiz %60 düştü. Günlük satışlarımız 20 tüp iken şimdilerde 7 tüpe kadar düştü. Tüp satışını doğalgazın gelmesi olumsuz etkiledi ancak doğalgazın ilçemize gelmesi iyi oldu.”

Aytekin Özlü de (Özlü Kardeşler); “Tüp satışlarımız günlük 30 tüp iken şimdilerde 5-6 tüpe kadar düştü. Yani işlerimiz %70 oranda düştü. Doğalgaz tüp satışlarımızı etkiledi ancak İlçemizin kalkınması açısından çok iyi oldu.”

İlçemizde tüp satan 8 esnaftan 3’ü böyle diyor. Belki satışları düştü ama doğalgazın İlçemize gelmesinden dolayı da gelecekten bekledikleri birtakım umutlarını da yitirmemişler.


   9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1658 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kaan
Agacorende yarı fiyatına olan tup bizde kazık fiyata satılıyor. Bu yüzden sizlere pekde üzülmüyoruz en aza insin tek dükkan yeter kochisar'a artarda. Bu güne kadar kaziklariniza sayın.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri