08 Ocak 2020, 15:37 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

2020’nin ilk toplantısı yapıldı

2020’nin ilk toplantısı yapıldı

2020’nin ilk toplantısı yapıldı...2020’nin ilk toplantısı yapıldı. Belediye Meclisi komisyonlardan gelen raporları ittifakla onayladı.

Zabıta Personelinin fazla çalışma ücreti 744 TL olarak belirlendi.

Yeni yılın ilk Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığı’nda yapıldı.

11 gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis toplantısında ilk olarak gündemdışı maddeler görüşüldü.

Buna göre;
MHP Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen
“İlçe Belediyemizin daha verimli olması için personel giderlerinin düşürülmesi ve verimliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması hususunda verilen önerge ile “Vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam ve beslenme, hukuk ve psikoloji, mizaj eğitimi, aile içi ve evlilikte iletişim gibi konularda Belediye tarafından uzman personel aracılığıyla danışma merkezleri kurulması ve daha etkin kullanılması hususunda verilen önerge,

Ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen; “İlçe ekonomimizin can damarlarını oluşturan İlçe sınırlarında faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarların sorunların araştırılması, İlçe ekonomimizin iyileşmesine yönelik önlemler ve öneriler hususundaki önerge ile “Son yıllarda büyük gelişim gösteren İlçe turizminin daha da gelişmesi yönünde Belediyemizin yapacağı turizm geliştirme projelerini araştırılmasına yönelik önerge gerekli değerlendirme yapılmak üzere ilgili komisyona havale edildi.

GÜNDEM MADDELERİ:
Gündem dışı maddelerinin ardından gündem maddeleri görüşüldü. Buna göre;

* Gülhüyük Mahallesi 48 pafta eski 1510 yeni 2297 parselde bulunan akaryakıt istasyonu olarak kullanılan taşınmaz üzerine LPG istasyonu açma talebi, oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

* Boğaziçi mahallesine 154 kw’lik enerji iletim hattına ait uygulama imar plan değişikliği için hazırlanan İmar Komisyonu raporu, oybirliğiyle kabul edildi.

* Boğaziçi Mahallesi 1313 ada 1 nolu parsel ile 1312 ada 11 nolu parselin 3194 sayılı İmar kanununun geçici 16.maddesine istinaden Belediye Encümenine satış için yetki verilmesi hususu, oybirliğiyle kabul edildi.

* 5393 Sayılı Belediye kanununun 25.maddesi gereğince 2019 mali yılı içerisinde gelir ve giderleri ile hesap kayıt ve işlemlerini incelemek üzere kurulan komisyona;

AK Parti’den; Murat Atasoy, Aysun Pekmezci ve Yücel Aksoy,
MHP’den Harun Atuğ ile CHP’den İsmet Andaç oybirliğiyle seçildi.

* 4857 Sayılı iş kanununa tabi çalışmakta olan işçinin çalışma süresinin 2020 yılı için belirlenmesi hususuna göre, 9 ay 29 gün olması oybirliğiyle kabul edildi.

* Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü emrinde fiilen görev yapan personelin 2020 yılı için fazla çalışma ücreti, 744 TL olması oybirliğiyle kabul edildi.

* Plan ve bütçe komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırladığı; “Belediyemizin gelirlerinin arttırılması noktasında İlçemizin girişinde kontrol noktasında ölçüm, tartım kantarı kurulması kararı” oybirliğiyle kabul edildi.

* Tarım, Hayvancılık, Sanayi ve Ticaret Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu; “komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Küçük sanayi sitesinin en üst kısmında bulunan, şuanda mezbahanenin olduğu yer, İlçemize modern bir hayvan pazarı yapılması İlçemiz ekonomisine ve kalkınmasına, sosyo ekonomik büyük katkısı olacağı ve sağlayacağı potansiyel ile tanıtımı noktasında da öncü olacağına ilişkin” komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.

* Kadın, Aile, Gençlik ve Spor ile Sosyal etkinlik ve engelliler komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu; “İlçemizde yaşayan 1000 civarında engelli vatandaşımızın yaşamını engelsiz hale getirebilmek için gerekli düzenlemelerin yapılması, engelsiz yaşam merkezinin kurulması ve bu yönde araştırmalar yapılması ve Belediyemizce bu vatandaşlarımıza destek olunmasına ilişkin rapor” oybirliğiyle kabul edildi.

* Kültür, Turizm ve Çevre Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor doğrultusunda;  “Uğur Işılak’ın yazdığı ve açılışta okuduğu Şereflikoçhisar şiirinin, Şereflikoçhisar Uğur Işılak Kültür Merkezi’nin uygun bir yerine yazılması” oybirliğiyle kabul edildi.

* Çalören Mahallesinde konut alanı arsa tahsisine ait İmar Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu; “Çalören Mahallesi afet evler bölgesi için 1989-1991 yıllarında mevcut mahallenin yapılaşmaya elverişli alanlarda su baskını ile heyelan nedeni ile geçmişteki ismi Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca 3.sınıf mera alanında yaklaşık 24 bin m2 yerin afet konutları için öngörüldüğü, bir adet İmar adasının yerleşimine uygun hale getirilmiştir, afet konutları alanıyla birlikte E-90 Karayoluna cephe teşkil edecek şekilde yaklaşık 95.81 miktar alanında İmar planının yapılmış olduğu, planlanmış olan bu alanda bir imar adasında parselasyon yapılmış ve müracaata göre 17 hanenin afetten etkilendiği, bunun içinde 14 adet parsel oluşturulduğu, 14 parselden 12’sine inşaat yapıldığı tespit edilmiştir. Şereflikoçhisar Belediyesi’nde, bahse konu yerin İmar planlı alanın kadastro artıkları bulunmadığından İmar uygulamasının mümkün olmadığı, ayrıca bu alanın tamamının 2001 yılında Tuz Gölü Özel Çevre Koruma içerisine alındığı, bu nedenle imar planı yapılmış olan mera ve tescil harici alanlar olduğundan ve ÖÇK alanı içerisinde kalması nedeniyle ilgili kurum ve kuruluşların görüşü doğrultusunda işlem yapılacağı, bunun içinde Şereflikoçhisar İmar Şehircilik Müdürlüğünce 25.12.2019 tarihinde Ankara Valiliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden, Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yapılan plana ait evrakların istendiği bildirilmiştir. Gelecek plana ait evrakların incelenmesi, bunun neticesinde iş ve işlemlerin yapılmasının uygun olacağa hasıl olunmuştur” şeklindeki rapor, oybirliğiyle kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra kimse söz almayınca Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısı sona erdi.     9 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1992 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.143 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri