12 Şubat 2020, 14:40 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Yatırımcılara arsa tahsis belgeleri verildi

Yatırımcılara arsa tahsis belgeleri verildi

OSB’de 5 müteşebbise daha yer tahsisi...OSB’de 5 müteşebbise daha yer tahsisi

Belediye Başkanlığında düzenlenen törenle yer talebinde bulunanlara belgeler verildi.

Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi’nden 5 yatırımcıya daha yer tahsisi yapıldı.

Belediye’de düzenlenen törenle, Şereflikoçhisar Organize Sanayi Bölgesi’nden yer almak isteyen 5 yatırımcıya daha arsa tahsis belgeleri verildi.
Törene; Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ticaret Odası Başkan Vekili Evren Aktaş, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ayten Akan ve yatırımcılar katıldı.
OSB’de yer tahsisi yapılan 5 firma ise şunlar;
Yiğitbaşı Mak.İnş.Oto San. iç ve dış Tic.Paz. A.Ş. sahibi Kemal Yiğitbaşı; 2,3 ve 4 nolu parsellerden toplam 15 dönüm alarak tuz makineleri ve tarım aletleri üretimi yapacağı ve 60 personel çalıştıracağı,
Kılıç İnşaat – Mehmet Kılıç; 9 nolu parselden 5 dönüm alarak inşaat malzemeleri üretim ile 20 personel çalıştıracağı,
Muammer’in Yeri San. ve Tic.Ltd. Şti. Alperen Yıldırım 10 nolu parseli yani 5 dönüm yer tahsisi ile yemek fabrikası kuracağı ve 20 personel çalıştıracağı,
Agriciel Enstitü Tarımsal Arge Murat Bakan ve Leila Imanparast; 8 nolu parsel olan 4 dönüm yer tahsisi ile Organik gübre üretimi ve arge çalışmaları ile 10 kişi çalıştıracağı,
Ve İmperial Tohumculuk Tarım – Bekir Emekçi de; 5 nolu parsel olan 8 dönüm yer tahsisi ile Organik gübre üretimi ve arge çalışmaları ve tohum eleme ile 20 kişi çalıştıracağı belirtildi.

KONUŞMALAR
Yatırımcılara yer tahsisi belgeleri verilmeden önce konuşmalar yapıldı.

*İlk konuşmayı Belediye Başkanı Memiş Çelik yaptı. Başkan Memiş Çelik konuşmasında; “Yaklaşık 10 aydır Kaymakam Sedat Yıldırım ile birlikte OSB ile ilgili hızlı bir ivme kazandırarak biran önce hayata geçirerek hemşehrilerimizin hizmetine, memleketin ekonomisine katmak için gece-gündüz çalışmaktayız.
Hükümetimizin desteği ile Kaymakam Beyimizin, bizlerin, Ticaret Odasının çalışmalarıyla belli bir noktaya geldik. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 9 milyon bir kredi kullanıldı. YİKOB’tan katılım payı olarak 3 milyon 600 bin lira ve Belediye’nin katılım payı ile beraber eksik olan alt yapı çalışmaları da geçtiğimiz günlerde ihale edildi. İnşallah 2020 yılında bu tamamlanacak. Biran önce yatırımcılarında gelmesiyle beraber İlçe ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak.
Bugün burada olmamıza vesile olan 5 girişimci, bizlere müracaatta bulunarak yer tahsisi yapmamızı istemişler. Biz de bugün bunun için toplandık.
Bizim temennimiz; yerel yönetimler alt yapıyı yapmakla mükellef. Alt yapıyı yaptıktan sonra girişimcilerin de burada yatırım yapması gerekiyor. Şereflikoçhisar’a gönül vermiş hemşehrilerimize, gönlü burada olan hemşehrilerimize çağrı yapıyoruz: OSB’miz 2020 yılında alt yapısıyla beraber tamamlanmış vaziyete gelecek. Mücadele ediyoruz hep beraber. Girişimci hemşehrilerimizin ilçelerine sahip çıkmalarını, İlçelerine gelerek yatırım yapmalarını istiyoruz.
Şu zaman birlik ve beraberlik zamanı. İnşallah hep beraber hepimiz elimizi değil taşın altına, gövdemizi taşın altına koyalım. Bu bir kırılma noktası olsun. Bundan sonra olacak inşallah. Ben inanıyorum. İlçemizin makus talihini hep beraber değiştirelim. Ne tür yatırım yapmak gerekiyorsa hep beraber yapalım bu yatırımları. İnşallah hayırlı olur. Girişimcilerimizi de tebrik ediyorum bu kararlarından dolayı. Girişimcilerin de devamını diliyorum” dedi.

*Kaymakam Sedat Yıldırım da yaptığı konuşmasında; “Aşağı yukarı 20 yıldır faaliyet gösteren OSB’mizi son 2-3 yılda bir takım halinde atağa kaldırdık. Küresel anlamda kaynaklanan bir çok problemlerden dolayı Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu dönemde Ülkenin birlik ve beraberlik yanında yatırıma, istihdama ve üretime de ihtiyacı var. Özellikle sınır ötesi operasyonlarında hepimiz görüyoruz, hepimiz şahit oluyoruz ciddi maliyetleri var. Hem dışa bağlı savunma sanayi bütçeleriyle başka Ülkelere bağlı üretimde o Ülkeler frene bastığı zaman elimiz kolumuz bağlanıyor. Bu anlamda, artık bizimde bu coğrafyada o stratejik bölgede kendi ayaklarımız üzerinde durmamız gerektiğini beklide son 2-3 yıldır hep beraber Ülke olarak anladık. Buna siyasi olarak bir anlam yüklemeye gerek yok. Hep beraber Ülkenin birliği ve beraberliği için zaten zaman zamanda hükümetimizle beraber muhalefet partilerimizle elele oluyorlar. Birlik ve beraberlik açıklaması yapıyorlar. Gerçekten zor bir dönemdeyiz şuan için. Sizleri de cesaretinizden dolayı kutluyorum. Ciddi bir cesarettir. Ciddi bir risktir. Ama herkes kenarda durursa, birikim yatırıma dönmese bir süre sonra üretim olmuyor, üretim olmadığı zaman istihdam olmuyor. Bu da bugün yaşadığımız ekonomik sıkıntıları beraberinde getiriyor. Ben 3 yıldır Şereflikoçhisar’da görev yapıyorum. Burası 11.görev yerim. İlk geldiğim günden bu yanada söylüyorum. Şereflikoçhisar halkı, esnafı, yatırımcısı Türkiye’nin ciddi anlamda İç Anadolu’da olmasına rağmen vasatın üzerinde anlayışa, belli bir mantıklı ve makul projeler ortaya çıktığı zaman gerçekten her şeyiyle taşın altına elini koyan bir ilçe. Bunu da 3 yılda gördük, yaşadık. Biz belki idareciler olarak bunlar bizim görevimiz, sorumluluğumuz yapmak zorundayız. Ama bizim bu ya da buna benzer yatırımlarımızda ya da başarılarımızda, buradaki vatandaşlarımızın, esnafımızın sevilmeleri, heyecan duymaları bizi biraz daha motive ediyor.
Birlik ve beraberlik zamanı. Birbirimizin paçasından tutup aşağıya çekmek yerine biraraya geldiğimizde dedikoduyu unutup fikir üretmemiz lazım. Biz yöneticilerimizin sorumlulukları var. Bunları biliyoruz. Önerilere açık olduğumuz gibi seviyeli eleştiriler de her zaman bizim tarafımızdan dikkate alınacaktır. Özellikle benim şahsımın, Belediye Başkanımızın, Ticaret Odamızın yaptığı şeyler burada kalmayacaktır. Bizi de doğru, seviyeli, yönlendirici eleştirilerde bulunurlarsa bizlerde baş tacı eder, dikkate alırız. Aramızda da fitne, fesat çıkaracak olanlara da otokontrol sistemi  ile her pozisyondaki arkadaşlarla meydan ve fırsat vermemesi lazım. Özellikle bunu istiyorum. Mutlaka heyecan duyan arkadaşlarımız var. Bunun yanında acaba Kaymakam nasıl başarısız olur? Belediye nasıl başarısız olur? Bir dönem sonra ben nasıl Ticaret Odası Başkanı olurum, mevcut başkanı nasıl yıkarım? Hesabı bu dönemde yapılacak bir hesap değil.
Gerçekten önemli bir ivme yakaladık birlik ve beraberlik içerisinde. Ben Belediye Başkanımızın da ilçemiz için bir şans olduğunu en azından koordineli ve takım halinde çalışmayı çok istediği, arzuladığını geçtiğimiz bir yıl içerisinde gördük. Onunda bu heyecanını İlçemize yatırım olarak, proje olarak hep beraber kazandıralım. Levent Bey’inde ciddi anlamda katkısı var. Basınımız da bizim kadar heyecanlanıyorlar bu haberleri yazarken. Sizler de yatırımcılarda, bizlerden daha çok cesursunuz ki bu konjonktürde, bu dönemde böyle bir şeye karar vermişsiniz. Yapacağınız yatırımların Ülkemize, milletimize, ilçemize hayırlı olmasını diliyor, inşallah hep birlikte bir ve beraber bu Ülkeye bir katma değer üretip, yarın çocuklarımıza anlatacağımız hatıralarımız olur diyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra, törene katılmayan Bekir Emekçi dışında diğer 4 yatırımcılara, yer tahsis belgeleri verildi.


    13 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3261 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri