03 Nisan 2019, 15:36 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

BİLGİ SEVGİLİSİ

BİLGİ SEVGİLİSİ

Temsilciler vaad ettiklerini yerine getirmişlerse toplumu onlardan emindirler...Temsilciler vaad ettiklerini yerine getirmişlerse toplumu onlardan emindirler, yok vaad ettiklerini  TARAFTARINA tercihen taahhüt ettirerek yerine getirmişlerse ayrıcalıklar türer ve tolum o temsilciyi yerer.


Mahalli siyasilerimiz de hizmette atılım, gelişme vaad ederler ve yerine getirilmesinin ucunu daima AÇIK bırakırlar; ve yıl, ay, gün olarak katiyet kesp etmedikleri gibi beş yıl içerisinde vaad ettiklerini tamamlayamazlarsa, Başlamış Olduklarına caydırıcılık yaparlar.

Tüm temsilcilerimizin bu şekildeki davranış biçimleri ezbercilik ve öncekilerini taklitçiliktir. Yani bu durum sistemdeki  Bilgi hafızlığı olup Bilgi Sevgilisi değildirler.

Nedir Bilgi Sevgilisi? Nedir Bilgi Sevgilisinin bilgisini farketmek? Bilgiyi Sevgiliden bilmek  nedir? Bilgi Sevgilisi ile yaşamak nedir?

Bilgi hafızlığı hazırı tekrarlamaktır, geçmiş olgulara güncelmiş gibi hafızlık yapmaktır. Bilgi hafızlığında malayanileşmiş bilgilerle doyum bulmak olup yeni bir akideye, karineye  olacak terakkileri yaratamamaktır.

Bilgi Sevgilisi, hem alimliğini ve ilmini, hem de güzellikler ve iyilikler tabiliğine olan bilgiyi sunan, uygulayan ve Sevgilisinin Bilgisiyle farkındalıkları toplumuna veren, Yaratan ilhamlı insandır. Toplumunu bitevi yaşantıdan arındıran, nefsini köreltendir.

Peygamberimiz (sav) toplumunun yozlaşmış, insanlık dışı ve erk-kölelik adetlerini, Bilgi Sevgilisinden gelen  özle yepyeni ve ahlaklı bir toplum seviyesi kazandırması ancak Sevgilisinin Bilgisine tam bir teslimiyet kalbi ile olmuştur.

Bilgi Sevgilisi, Sevgilinin Bilgi özüyle haşır-neşir olup her sözünde, hareketinde, Sevgilisinin Bilgisini sunan insandır. Bu insan huzur verir, toplumunun noksanlıklarını gidermesinde değişkenlikler ve emniyet sunar. Halkını, memleketini gösteri, şakşak edebiyatından izale eder, gelişmişlik sergiler.

Temsilciler, Bilgi Sevgilisinin varlığını vicdanlarında barındırıp ve işlerinde Bilgi Sevgilisinin bilgisini dokurlarsa ibretli, terakkili davranmış olurlar kanaatindeyim.

Seçilecek veya seçilmiş, atanmış temsilciler! Bilgi Sevgilisinin Bilgisine  ulaşmayı ve onunla yaşamayı şiar edininiz. Yarınlarda bir örnek sunucu kişi olarak gençlerimize de ibretli eserler bırakınız. O gençlerin sizlerin eserlerini daha yararlı değişkenliklere götürmesine rehberlik etmiş olursunuz kanaatindeyim.

Temsilciler, konuşmalarınızda, eylemlerinizde bilgi hafızlığını güncelleştirmeyiniz, çok araştırıp çok okuyunuz, okuduklarınızı da yazınız, yazdıklarınızı uygulayınız.

Hz. Mevlana:..Nice bilgin vardır hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bu çeşit bilgin, bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil! der.

Güzel huy ve ahlâkla yükümlü, doyumlu olan kalb daima Bilgi Sevgilisiyle olur, onun Sevgili Bilgisini uygulamakla kendini yükümlü kılar.

Şereflikoçhisarlılara Bilgi Sevgilisi olmaları dileğiyle sunarım.


   4 Nisan 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3093 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri