26 Şubat 2020, 14:56 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

TOPAKKAYA OKLARI: Usun, kişiliğine ermesi

TOPAKKAYA OKLARI: Usun, kişiliğine ermesi

x

Kişinin algılarından biri de "Senin kaderin bağlanmış...

Kişinin algılarından biri de “ Senin Kaderin Bağlanmış, Kadersizlik Seni Bulmuş, Bu Senin Kaderinmiş..” sözleriyle insanlar durumlarını düzeltmedikleri, işlerinin verimlerinde aksaklık gördüklerinde yorumları hemen KADER’le ilintilerler. Bahtlarının açılmadığını, talihlerin küstüğünü, hayat verilerinin karardığını da söylerler.


Osmanlının Sevr antlaşmasının akibetinin neticelerini bilmezmiş gibi  ülkesini, milletini adeta söylemlerle KADERSİZLİĞE terk etmiş olmakla kendi kendini kurtarmış göründü.

Şurası bir gerçek ki alın yazının kaderi toplumun veya kişinin usuna erememesindendir. Varolmak niteliğinde inançları birleştirmek kader bağlamında, kader çıkmazı olamaz.

Usun kendi varlığına inanmalıdır.
Şereflikoçhisar’ımızda, uzun zamandır bir işletmeye, düzenli şehirleşmeye, teknikte, sağlıkta, eğitimde, çiftçilikte, hayvancılıkta, ziraatta, toplumsal hizmetlerde, hayatın verilerinde yaşamı kolaylaştıracak gelir düzeylerine erişememekte acaba bir KADERSİZLİK mi vardır?

Temsilcilerimiz, her (genel, özel) seçim arifesinde, şunu başaracağız, bunu  yapacağız, yarınlarda Şereflikoçhisar’ımızda çok yararlı işleri yapılmış günlere eriştireceğiz..vs. gibi usun tasvirine bağlanmış, usun marufu tarifler konuşmuşlardır.

Yeni gelenlerin yeni tasvirleri de, aynen, yirmi küsür yıl önce yapılan organize sanayi bölge, kara tren, Havaalını, vilayetlik vs gibi usun hayalci tasvirine bağlanmasın, takip ve girişimcilik olmazsa 300, 500 elemanlı işletmeler her halde bir yirmi yıl daha geçmesini bulurlar kanaatindeyim.

Bunlar Şereflikoçhisar’ımızın KADERSİZLİK KARARLARI mıdır?

Yoksa artı eksi düşünenlerin uslarının tasviri midir?

Yapılacakları parasal değerlerle ölçen iş sahipleri kariyer liyakatliğine erişemezlerse KADER ÇIKMAZINA uğrarlar. İlçemizde parasal yaptırımları olacak AĞA’lar vardır; yeter ki bunu ekonomik olarak değerlendirecek bilgi, tutum derecelerine sahip olsunlar ve beyin algıları idari ve toplumsal yerine oturmuş olsun, yoksa KADER ÇIKMAZINA uğrarlar.

Mesleki liyakate da erişmiş olmak yeterlilik kabiliyetidir.

Sayın temsilciler! Sözlerinizle yaptığınız tasavvurları uygulamaya geçirmek, yer ve zaman projeleri hazır ise ihaleler aşamasına geçilmede usun KADER ÇIKMAZI yoktur. İşletmeler teknik elemanlar, zamanında ve yerinde ani vaziyet anlayışı, talepleri yerine getirecek ekipman ve elemanlar bulundurmak zorunluluğuna sahip olmalıdırlar.

Şereflikoçhisar’ımız liyakatli işletmecilerin, usun tarifleriyle donanımlı değil, Türkiye’mde örnek verili işletmeleri takip etmekle KADER ÇIKMAZINI yenebilirler kanaatindeyim.

Yazılarımız bir akim inançtan ziyade kalkınmışlıkta, gelişmişlikte, işletme ve işletmeci feyzine erişememişliğin ızdırabı olarak algılanması kanaati ve usun bilgi sevgilisi kişiliğine ermesi dileğiyle kanaatimi arzederim.


  27 Şubat 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 33167 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kaleminize saglik
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

Tekin İnşaat

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Kiralik Projeksiyon Ankara Batikent Elektrikçi Dekorasyon Tavsiyeleri