29 Kasım 2018, 11:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öğretmenler Günü erken kutlandı!

Öğretmenler Günü erken kutlandı!

Öğretmenler Günü erken kutlandı!...

Öğretmenler Günü erken kutlandı!
“Tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmak durumundayız.”

24 Kasım Öğretmenler Günü, ilçemizde bu yıl bir gün öncesinde kutlandı. Öğretmenler Günü Programı, Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlandı.

Programın ilk bölümü, Hükümet Konağı bahçesinde yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra sona erdi.

PROGRAM AKIŞI
Programın ikinci bölümü de, Şehit Sercan Bulak Çok Amaçlı Salonunda yapıldı.

Öğretmenler Günü programında; izinli olduğu öğrenilen Kaymakam Sedat Yıldırım, Emniyet Müdürü Ahmet Demircan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı katılmadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından yapıldı.
Atılgan konuşmasında;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 90.yıl dönümünü ve bizlere öğretmenler günü olarak atfedilmiş bugünü bir kez daha birlikte kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşamaktayım.

Bugün, tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, saygı ve sevgi ile anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir gündür.
Sevgili Öğretmenim;
Tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmak durumundayız.
Zaman alacak biliyorum ama eğer öğretebilirsen onlara;
Kazanılan bir liranın, bulunan beş liradan daha değerli olduğunu öğret. Kaybetmeyi öğrenmesini öğret, onlara ve kazanmaktan da neşe duymayı, kıskançlıktan uzaklara yönelt onları. Eğer yapabilirsen, sessiz kahkahaların gizemini öğret. Bırak erken öğrensinler, zorbaların görünüşte galip olduklarını…
Öğretmenim eğer yapabilirsen onlara; şiirin, edebiyatın, musikinin, insani sevmenin ve kitapların mucizelerini öğret ama onlara sessiz zamanlar da tanı.
Gökyüzündeki kuşların, güneşin altındaki arıların ve yemyeşil yamaçtaki çiçeklerin ebedi gizemini öğret.
Hata yapmanın, hile yapmaktan daha çok onurlu olduğunu öğret. Herkes onlara yanlış olduğunu söylediğinde dahi; Onlara haklı olduklarında kendi fikirlerine inanmayı öğret.
Tüm insanları dinlemesini öğret onlara. Ancak; kendi kulaklarıyla duymayı, kendi gözleriyle görmeyi ve kendi akıllarıyla düşünmeyi öğretmeyi unutma!
Onlara toplumun ortak değerleriyle barışık olmayı öğret öğretmenim.
Eğer yapabilirsen; üzüldüğün de bile, nasıl gülümseneceğini öğret onlara.
Ve gözyaşlarında hiçbir utanç olmadığını öğret. Ve eğer haksızlıklar karşısında, haklı olduğuna inanıyorsa; Dimdik dikilip savaşmasını öğret. Adam gibi adam olmayı öğret öğretmenim.
Unutmayalım ki; Hammaddemiz insandır ve hata yapma şansımız yoktur.
Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza, aramıza hoş geldiniz diyor, emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur temenni ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olup ahrete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü videosunun izlenmesinden sonra Esra Azmet isimli öğrenci tarafından “Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı şiiri okundu.

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin izlenmesinden sonra asli olarak göreve atanan Tuz Gölü İlkokulu Anaokulu öğretmenleri Çiğdem Çayır ile Merve Doğan için yemin töreni yapıldı.

Yemin töreninden sonra ilçemiz müzik öğretmenleri tarafından müzikler seslendirildi. Müzik dinletisinin ardından da buradaki program sona erdi.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN YEMEK
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler günü nedeniyle, yemek düzenledi.

Yemek programında ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan; “Sizlerle aynı sofrayı paylaştığım için onur ve gurur duyuyorum. Bugünkü programda, İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine, salonun hazırlanmasında Okul Müdürü Bahri hocaya ve öğrencilere, müzik öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Müzik Öğretmenlerine ve Müdür Uğur Atılgan’a hediyelerinin verilmesinden sonra şarkılar seslendirildi.

Seslendirilen müzikler eşliğinde öğretmenler; oyunlar oynayıp, halaylar çekmelerinden sonra program sona erdi.


   29 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2902 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Muallim
Kendi günümüzde bile rahat bırakılmıyoruz.En güzel öğretmenler günü hiç bir etkinliğin yapılmadığı öğretmenler günüdür.
Yemeğe gitmezsin muhalif olursun. Yemeğe gidersin yandaş olursun.
Yemekte davette kalabalık toplamakla güçlü olunmuyor.Topladığın kalabalık da zaten eğreti duruyor.
siyasetten uzak bir kutlama olması gerekirken siyaset kokan milli eğitim en sonunda öğretmenlerini de küstürdü
öğretmen
CEVAPLARI ALALIM adlı arkadaş hadi siz muhalif grupsunuz D şıkkından dolayı gelmediniz yandaşlar neden gelmedi onu merak ettim
CEVAPLARI ALALIM
YEMEĞE NEDEN GELMEDİK NEYE ALINDIK
A)HAKSIZ İDARECİ ATAMALARI
B)PEŞKEŞ ÇEKİLEN SINAV GÖREVLERİ
C)ÖĞRETMENİ SİYASETE ATAN ZALIM DÜZEN
D)HEPSİ
mahmut
hiç bir mülki amirin katılmadığı bir öğretmenler günü kutlaması. öğretmenlerin bile teşrif etmediği bir öğretmenler günü tabi ki ilçe milli eğitim müdürü yemeğe öğretmen harici diğer personeli çağıracak.
Öğretmen
Haklısınız öğretmene ne kadar değer verildiği ortada.
Öğretmenler günü yemeği miydi yoksa yardımcı hizmetler personeli yemegi mi anlayamadık. ilçede 500 öğretmen var iken öğretmenler günü yemeğine katılım bir avuc kaldik.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri