29 Kasım 2018, 11:38 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Nakliyeciler Taşıma ücretlerinin iyileştirilmesini istiyorlar

Nakliyeciler Taşıma ücretlerinin iyileştirilmesini istiyorlar

Nakliyeciler Direnişte!...

Nakliyeciler Direnişte!
Taşıma ücretlerinin iyileştirilmesini istiyorlar

İlçemizde 500’ün üzerinde Nakliye Esnafının, grevde olduğu ve kontak kapattığı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mahmut Celal Ünsal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, tuzlalara giden yol üzerinde bulunan kooperatife giderek, nakliyecilerin sorunlarını dinlediler ve çözüm önerilerinde bulundular.

NAKLİYECİLER SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
Nakliyeci esnafı, kendilerini ziyaret eden CHP İlçe Başkanı Celal Ünsal’a sorunlarını dile getirerek;

“Siyasi kanalın, Kaymakam Beyin arkamızda destek olmasıyla, Oda Başkanları’nın arkamızda destek olmasıyla işimiz olur. Başka türlü bu işin içinden çıkamıyoruz.

Bize ucuz taşıtmak için buradan çıkan 100 arabanın 98’sini tonajlı çıkartıyorlar. Fiyat vermemek için elinden ne geliyorsa onu yapıyor. Mazota zam geldikçe iki ton fazla at, mazota zam geldikçe iki ton fazla at, en son 60 tona çıktı. Bundan sonra artık 60 tondan fazlasına çıkacak gücümüzde kalmadı.
Bizim istediğimiz, tonaj yasak değil mi? Kaldır kardeşim yasağı. Bizi İstanbul’a gidecek –gelecek, Mersin’e gidecek-gelecek aklı başında 4 tane tuzcu alsın, önemli değil. Çağırsınlar arkadaş bizi bu fiyat kurtarır. Hesaplasın. Biz de oturalım, bir pazarlık yapalım.

Maliyet hesaplarken nakliyeyi düşünecekler. Şimdi tuzu gönderecekleri zaman, tuzu verirken 10 liraysa, oraya 15 lira yapacak, bize de 2,5’nu verecek. Yani fiyat verirken nakliyeciyi de dikkate alacaklar. Fiyatı zaten bizim adımıza yüksek alıyorlar ama bize yansıtmıyorlar. Konuyu özetlersek;
1-Tonaj atılmasın, 2-Kurtaracak bir fiyat olsun. 3-Yabancı araç, Kooperatifin çatısı altında gerektiğinde gelsin. Sıkıntımızdan Kaymakam Beyin ve Emniyet Müdürü’nün haberi oldu. Sağ olsunlar ilgileniyorlar.” şeklinde konuştular.

CELAL ÜNSAL’IN ÖNERİSİ;
Sorunları dinleyen M.Celal Ünsal da; “Yol ve yöntemde çok önemli. Siz önce tamamen sağlam bir şekilde örgütleneceksiniz. Eğer örgütlenmeyi sağlayamazsak, bizi çabucak dağıtırlar. Kısa vadeli bir başarı da sağlayacak olursak yine o başarıyı da çabucak dağıtırlar.

O nedenle bir taraftan örgütlenmeyi gerçekleştireceğiz, bir taraftan da hakkımızı arayacağız.

Siz, önce taleplerinizi de tek tek bir not etmeniz lazım. Daha sonra; diğer siyasi partilerden, Belediye’den, Oda ve Derneklerden de gereken desteği alınız. Kaymakam, Belediye Başkanı, Oda ve Dernek Başkanları, siyasi partileri ziyaret ederek bir araya toplayın.
Buraya gelelim, topluca bir de fotoğraf verelim ve diyelim ki; “biz hepimiz nakliyecilerin arkasındayız, destek veriyoruz.”diye. Vermeyende vermesin, ayrılsın gitsin.
Sizin burada böyle kendi başınıza bir şeyler yapmanız sonuca ulaşmaz.”dedi.

TOPLANTI YAPILACAK
Ziyarette, karşılıklı fikir teatisinde bulunulduktan sonra bir karara varıldı ve; Nakliyecilerin Örgütlü hareketlerini bozmayacaklarını, karşıdaki insanların ticaretine saygı duyacaklarını, onların da kendi ticaretlerine uymaları gerektiğini ve İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Oda ve Dernek Başkanları ile birlikte bir toplantı yaparak sorunlarını dile getirecekleri konusunda karar verdiler.

Ayrıca Nakliyeci Esnafı, kendilerini önemseyerek sorunlarını dinleyen CHP İlçe Başkanı Celal Ünsal’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine de teşekkür ettiler.


   29 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2746 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Bekir yiğit
Herzaman böyle birlik beraberlik içinde olursak ilçemiz kazsnır.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri