21 Kasım 2018, 15:30 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

“Hz. Peygamber ve Gençlik” Konulu Konferans Verildi

“Hz. Peygamber ve Gençlik” Konulu Konferans Verildi

“Hz. Peygamber ve Gençlik” Konulu Konferans Verildi ...

“Hz. Peygamber ve Gençlik” Konulu Konferans Verildi.

Mevlid-i Nebi haftası olması nedeniyle, İlçe Müftülüğü tarafından “Hz.Peygamber ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferans, İmam Mustafa Kılıç tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.

Müezzinler; Yunus Akarsu, Aydın Bulat, Abdulkerim Işık, Kerim Hunç ve Hüseyin Gökçek’in yer aldığı koro tarafından da ilahiler seslendirildi.

Hz.Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatını anlatan sinevizyon gösterisinin ardından İlçe Müftüsü İsmail Göksu tarafından “Hz.Peygamber ve Gençlik”konulu konferans verildi.

“Mevlid-i Nebi haftası önceden Kutlu Doğum haftası diye kutlanıyordu, malum, artık Diyanet İşleri Başkanlığımız bundan sonra Peygamber (S.A.V.) Mevlid-i Nebi Ayının 12.gecesi teşrif ettiler, bundan sonra Mevlid-i Nebi’nin 12.gecesi hangi ayda denk gelirse o ayda kutlama gereği aldı” diyen Müftü İsmail Göksu; peygamberimizin gençlere verdiği önemi örnekler vererek anlattı.

“Peygamberimizin (S.A.V.), gençleri önemsediğini, değer verdiğini ve gençlere görev verdiğini” belirten Göksu, ideal gençlik referanslarının neler olmasını ve gençlerin Kuran-ı Kerimin öğrenmesi gerektiğini belirtti.

Konuşmadan sonra Aziz Mahmut Hüdai Erkek Kuran Kursunda hafız olan Ekrem Tunç, Bilal Özdemir ve Yunus Emre Çınar’a hediyeleri verildi.

Aziz Mahmut Hüdai Erkek Kuran Kursu öğrencileri tarafından oynanan tiyatro gösterisinin ardından program, aşure ikramı ile son buldu.

Diğer yandan, İlçe Müftülüğü tarafından programa katılanlara gül ile Peygamberimiz ve gençlik konulu kitap hediye edildi.

  22 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1433 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu