14 Kasım 2018, 14:00 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

il Milli Eğitim Müdürü ilçemizi ziyaret etti

il Milli Eğitim Müdürü ilçemizi ziyaret etti

il Milli Eğitim Müdürü ilçemizi ziyaret etti...Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, ekibiyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Akpınar ve ekibi; İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Şube Müdürleri ve personeller tarafından karşılandı.

Evren İlçesinden sonra İlçemize de ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve ekibi; İlçemizdeki okulları ziyaret ederek; okulların fiziki durumlarını, eğitim-öğretim süreçleri ile sportif ve kültürel faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve yönetici, öğretmen ve öğrencilerle sohbet ettiler.

Turan Akpınar ve ekibi ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’dan, İlçemizin Eğitim – Öğretimi hakkında brifing aldı.

İlçemiz basınına da kısa bir açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar;
“İl Müdürlüğümüze bağlı 2800’ün üzerinde resmi ve özel kurum var. Biz, öncelikle bu kurumlarımızı insan kaynağı ile birlikte yerinde görüp, acil yapılması gereken meseleleri acil müdahale edilmesini, orta vadede yapılması gerekeni ilerde planlamak üzere yerinde tanımaya çalışıyoruz.
Bu vesileyle; Ağustos Ayının ortalarında göreve başladık. Yaklaşık 3 aydır, mümkün olduğunca hafta sonları, merkez 9 ilçe haricindeki ilçelerimizi ziyaret ediyoruz ve bu ilçelerimizde sabahtan akşama kadar İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımızla birlikte bir nevi o ilçenin eğitimdeki röntgenini çekmeye çalışıyoruz. Yani kurumların fiziki ortamların düzeni, tertibi, İlçenin tüm yönetimiyle birlikte, pansiyonlarımızı yerinde görüyoruz. Oradaki öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle sohbet ediyoruz. Ve İlçemizdeki eğitim-öğretimde yapmamız gereken bizim ilgilenmemiz gereken hususları tespit etmeye çalışıyoruz. Bugünkü ziyaretimizin maksadı bu. Sabah erken Evren İlçemize geldik. Orada İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ettikten sonra okullarımızı ziyaret ettik. Arkadaşlarımızla toplantı yapıp onları dinledik, taleplerini not ettik. Acil müdahaleler için gereken talimatı verdik. Oradan da buraya geldik.

Bununla birlikte de bizim, hafta içinde her Pazartesi Günü merkez 9 ilçemizi tüm yöneticilerimizle birlikte ziyaret  ediyoruz.
Okullarımıza gittiğimiz zaman Okulun; ısınma sorunundan, eğitim-öğretim planlamasına kadar, öğretmenlerimizin ders programlarına kadar öğretmen ihtiyacına kadar tüm her şeyi konuşuyoruz. Amacımız şu; İlimizde eğitim-öğretimi niteliğini aldığımız noktadan daha iyiye götürmek, arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi yerinde dinlemek, örnek çalışma yapan arkadaşlarımıza yerinde teşekkür etmek, tebrik etmek ve o yapılan örnek çalışmayı da diğer okullara da yaymak, eksik giden bir şey varsa biran evvel uyarmaktır.”
dedi.

Daha sonra okulları gezerek Okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerle biraraya gelerek sohbet eden Turan Akpınar, son olarak Okul Müdürleriyle birlikte toplantı yaptı.

Okul Müdürlerinin isteklerini ve sorunlarını dinleyen Turan Akpınar’a toplantının sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından günün anısına, tuzdan yapılmış şekil ve testi verildi.

Müdürlerle yaptığı toplantının ardından İl Müdürü Turan Akpınar, ilçemizden ayrıldı.


     15 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2970 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Yemekle adaylık ne alaka..
Hakan
Nedeni gayet açık.Öğretmenler günü yemeğine bakmak lazım.
Nasrettin Hoca fil Timur vakasının benzeri yaşanmadan atlatıldı.
Hamza
Yaktın bizi müdür. Madara olduk millet bıyık altindan gülüyor. Herkes neden diye soruyor
Tolstoy
'' Bil ki yaşadıklarınla değil yaşattıklarınla anılırsın. Ve unutma;ne yaşattıysan elbet bir gün onu yaşarsın'' TOLSTOY
gariban giyince slim fit giyeceksin makam araban olacak vınnn ankara vınnn gossar camları da filimli olacak
Gariban
Giyince slim fit kalıp elbise giymek lazım, şimdi moda öyle.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri