29 Kasım 2018, 11:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Emekçi Ziraat Odası Başkanı Adayı

Emekçi Ziraat Odası Başkanı Adayı

Aslan Bekir Emekci Ziraat Odası Başkanlığına aday oldu...Aslan Bekir Emekci Ziraat Odası Başkanlığına aday oldu.

Emekçi; “İddia ediyorum, Şereflikoçhisar Ziraat Odası 4 sene içinde Türkiye’de %10’a girecek”

İlçemiz işadamlarından Aslan Bekir Emekçi, Aralık Ayında yapılması beklenen Ziraat Odası seçiminde Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

İlçe merkez ve çevre mahallelerinin muhtarlarının katıldığı yemekli toplantıda, adaylığını açıklayan Aslan Bekir Emekçi, “İddia ediyorum, Şereflikoçhisar Ziraat Odası 4 sene içinde Türkiye’de %10’a girecek” dedi. Emekçi yaptığı basın açıklamasının tamamında ise şunları söyledi;

“Yaklaşan Ziraat Odası seçimlerinde sanırım daha gün belli değil. Bu konuda da arkadaşların miladını doldurduğunu sandığım için aday oluyorum.
Bu konuda yönetim kadrosu olarak hiçbir ücret talep etmeyeceğiz. Bu ücretleri sahadaki mühendislere harcayacağız. Sahadaki mühendislerimiz Nisan Ayından itibaren, Ekim Ayının başına kadar sahada gezecek. Salgın hastalıkları kontrol edecek. Bilhassa biçerleri kontrol edecek.
Belki üretimimi bilmiyorsunuz ama bizim üretimimiz 20 bin ton azaldı tahılda. Yani biçerler bize çok zarar veriyor. Bunun içinde talep etmediğimiz ücretlerle 4 tane mühendis bulacağız, 4 tane araba alacağız, Şereflikoçhisar’ı 4’e böleceğiz.
Bizim Yönetimimizde delegelerde, muhtarlarda söz sahibidir. Bir arkadaşın, bir köylünün bir kilo cevizi heba oluyorsa bunun sorumlusu benim. Gelir giderlerimiz her ay yayınlanacak. Fahiş fiyata kesinlikle ilaç satılmayacak. Sizin paranızı size satıyorum. Böyle bir iş mi var? Çiftçinin parasını biz çiftçiye satıyoruz. Bunu banka da yapmıyor.

Dosyaları isteyen arkadaşlar, orada doldurabilecek. Orada bir sürü insan var. Bu insanları neden getirip götürüyoruz, ben bunu anlamıyorum.
Şereflikoçhisar’da şuanda ekmemiz lazım. Slaj makinesinin alınması lazım. Bizim bir eleğimiz var. Ne kadar elek, devlet destekli yapılmamışsa da, bir sürü zararımız var orada. Onun önünde bir pay olması lazım, nohutlarımızın paketlenmesi lazım. Kimse ton ton satmak zorunda değil. 25 kilo yaparız, 30 kilo yaparız. Şunu da unutmayın, her şeyiniz burada pazarlanacak. Kimse pazardan almasın. 4 tane mühendis, Türkiye’nin her yerinde her şeyi satabilir.
Ben 5 senedir tohumcuyum. Türkiye’de 850 tohumcu var. Şuanda ilk 10’a girdim. İddia ediyorum, Şereflikoçhisar Ziraat Odası 4 sene içinde Türkiye’de %10’a girecek. Buyurun, iddiası olan varsa yapsın. Bu ne? Para var, adam var ama ortada bir şey yok. Bu sizin paranız kardeşim. Şunu da bana demeyin, aylıkları düşür falan yok. Ben 100 lira veriyorsam bana 200 lira kazandır diyeceğiz. Bu iş kazan kazan işi. Bu iş ver, yatayım işi değil, ver yiyeyim işi de değil. Ben gelmem de yedirmem de abi. Ben hiçbir ücret talep etmeyeceğim. Seçerseniz hizmetçiniz olurum, seçmezseniz kendiniz bilirsiniz.”


   29 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3145 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


muhtar
Bekir bey iyi hoş diyorsunuz da ben okulda okurken bile öğretmenimiz eli cebinde ders anlatmamıştı
pehlivan
Adam yanıla yanıla pehlivan yenile yenile öğrenirmiş.
t.c vatandaş
sayın emekci iyi hoş güzel konuşmusunuzda en son (seçmezseniz kendiniz bilirsiniz) beyanını anlamadım bence bu tavır hatalı seçilmezseniz yardımcı olmayacakmısnız bananemi diyeceksiniz
8 de sekiz yapmasını bekliyoruz KK gibi.
duran atilgan
sayin Bekir bey sizin gibi bir degerli beyin ziraat odasi baskanligina aday olmaniz,S-Kochisarimiz icin büyük bir sans.ALLAH yolunuzu acik etsin. DURAN ATILGAN
TURKTOB
Bir memleket için bir işletmenin büyümesi ve gelişmesi gurur verici bir olay. Ama , tohumculuk sektöründe (sektörden anlayan bilen biri olarak söylüyorum) Hisar tohum ilk 10 firma arasında değil bildiğim kadarıyla.
vatandaş
Bana da bir koltuk lazım da.............
Serkan YILMAZ
Şimdiye kadar duyduğum hedefinde Şereflikoçhisarımızın tarımı olan, memleketimizin gelişmesi olan en yapıcı en olumlu vaatlerden.. ama geliştirilebilir, önü açılmalı..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.082 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri