09 Eylül 2020, 19:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçemizdeki son durum nedir?

İlçemizdeki son durum nedir?

İlçemizdeki son durum nedir?...İlçemiz Halk Bankası Şubesi’nin geçtiğimiz Salı günü kapılarını aniden hizmete kapatması, çarşı esnafında merak ve telaş uyandırdı.

Halk Bankası Şubesi’nin kapanma sebebiyle ilgili olarak yetkili makamlarca herhangi bir bilgi paylaşılmazken gazetemizce yapılan araştırma neticesinde bankanın, Coronavirüsü sebebiyle kapandığı iddia edildi.

Banka şubesinde görevli 3 personelin, Covid-19 şüphesiyle teste tabi tutuldukları ve sonuçlarının pozitif olduğu ilgili personelin karantinaya alındıkları iddia olundu. Banka şubesi, çarşamba günü Ankara’dan geçici olarak görevlendirilen personellerle banka hizmetlerini sürdürdü.  

İLÇEMİZDE Kİ SON DURUM NEDİR?
Sağlık Bakanlığının son günlerdeki verilerine göre özellikle Ankara ilinde ki vaka sayısında artış olduğu ve ölüm sayılarınında vaka sayısına orantı ile arttığı gözlemleniyor. Peki ya ilçemiz ne durumda? İlçemizde ki korona vaka sayısı ile ilgili olarak herhangi bir bilgi paylaşılmıyor ancak ülke geneli ile doğru orantılı olarak vaka sayısında ilçemizde de bir artış meydana geldiği tahmin edilebiliyor.

Mart Ayından bu tarafa Ülkemizi saran koronavirüs salgınında ilçemizde en çok vakanın; Ekici mahallesi, Mustafacık mahallesi, Emek mahallesi başta olmak üzere TOKİ mahallesi, Tuzla mahallesi, Yeni mahalle, İstiklal mahallesi, Hürriyet mahallesi, Yeşilova mahallesi, Sarıkaya mahallesi, Şeyhkuyusu mahallesi, Büyükdamlacık mahallesi, Karabük mahallesi, Seymenli mahallesi, Yusufkuyusu mahallesi, Akarca mahallesi, Doğankaya mahallesi ve Mezgit mahallesinde görüldüğü öğrenildi.

İlçemizde ki vaka sayısı nedir?, Hastanemiz ve sağlık personelimiz ne durumdadır?, Hastanemizde ve diğer sağlık kuruluşlarında hastalıkla mücaadele yeter malzeme ve ekipman  var mıdır?, cevap bekleyen sorular! Covid 19’la mücaadele de izlenen yol ve uygulanan politika ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde ki sorulara da cevap bulmayı zorlaştırıyor ve kamuoyununun zihnini kurcalamaya devam ediyor.


  10 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1161 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri