23 Eylül 2020, 15:02 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ziyarette projeler konuşuldu, talepler dile getirildi

Ziyarette projeler konuşuldu, talepler dile getirildi

Ziyarette projeler konuşuldu, talepler dile getirildi...

Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ankara Valisi Vasip Şahin ile görüşerek; yapılması planlanan projeler hakkında istişarelerde bulundu, taleplerini dile getirdi.

Yapılan ziyaretle ilgili Belediye’den gönderilen basın açıklamasında şöyle denildi;

Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik, Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin ile ikili görüşmede bulunarak istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik, Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, ilçemizde hayata geçirilmesi hedeflenen projeler hakkında istişarelerde bulunarak taleplerini dile getirdi.

Şereflikoçhisar’ın kültür, turizm, istihdam ve ekonomik alanlarda kalkınmasına katkı sağlayacak olan projeler konusunda ikili görüşmelerde bulunan Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik ilk olarak tarihi Sultan Alaaddin (Kurşunlu) Cami külliye projesi hakkında görüşmelerde bulunarak bölgenin tarihi dokusuna zarar verilmeden projenin uygulanabilirliği hususunda görüşmelerde bulundu.

Tuz Gölü kenarında yapım çalışmaları devam eden günü birlik turistik tesis projesi konusunda yapılması hedeflenen çalışmaları Ankara Valisi Sayın Şahin’e aktaran Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte ilçemize ciddi katma değerlerin sağlanacağını belirtti.

Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik gerçekleştirilen ziyaret hakkında yaptığı değerlendirmesinde; ‘’Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin ile olumlu geçen bir görüşme sağladık. İlçemizin en önemli tarihi değerlerinden olan Kurşunlu Cami külliye projesi konusunda istişarelerde bulunduk. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde çevre düzenleme ihalesinin yapılacağı günü birlik tesisimizin turizm, ekonomi ve istihdam alanlarında daha verimli olabilecek projeler hakkında istişarelerde bulunduk, taleplerimizi ilettik.’’ Dedi.

Tuz Gölü kenarında devam eden günü birlik proje konusunda taleplerin olumlu karşılandığını ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik; “Tuz Gölü’nün turizm potansiyeli oldukça yüksek, Tuz Gölü’nden turizm, ekonomik ve istihdam konularından doğrudan yararlanmak için projeler üretiyoruz. Bu gölgede bulanan 400 Bin metre karelik alanın mera komisyonu tarafından vasfının değiştirilerek 81 ilimizin sembolik yapılarının inşa edileceği yöresel ürünlerin sergileneceği “Kültür Sokağı” projesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesi ile birlikte hem turizm konusunda, hem ekonomik alanda hem de istihdam konusunda ilçemize ciddi derece katma değer sağlanacaktır. Şereflikoçhisar için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz”dedi.


    24 Eylül 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 631 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri