13 Mayıs 2020, 15:30 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Erhan Baydar'ın ABB meclis üyelerine çağrısı

Erhan Baydar'ın ABB meclis üyelerine çağrısı

Baydar, ABB Meclisi’ndeki tartışmaya yönelik açıklama yaptı...Erhan Baydar ABB Meclisi’ndeki tartışmaya yönelik açıklama yaptı.

CHP Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı Erhan Baydar, ABBelediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, borçlanma talebinin mecliste reddedilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.
Erhan Baydar’ın yazılı açıklaması şöyle:

Ankara’nın 11’i AKP’de, 1’i MHP’de, 1’ide CHP’de olan toplam 13 ilçesinde su borularının içeriğindeki “asbest” nedeniyle acilen değişmesi gerekiyor. Gölbaşı ilçesinde de su boruları heran arıza yaratabilir ve ilçede susuzluk başlayabilir. Bunun yanında arıtma tesisinin kapasitesi yetersiz olup, Sakarya Nehri’ne tam arıtılmayan su verilmektedir.
Bu konuların önemli ve boruların değiştirilmesinin acil olmasının nedeni: asbestin kanserojen bir mineral olarak sınıflandırılmasından kaynaklanmaktadır. Ülkemizde bu gerekçe ile asbestin su borusu üretiminde kullanılması yasaklanmıştır.

AKP TİPİ SORUMSUZLUK
AKP önce CHP’li belediyelerin salgın hastalıkla mücadele için yardım toplamasını engelledi. Devletin bir organı olan belediyeleri, devlette “teklik” olur gerekçesi ile devlet organları dışında saydı.

Yetmedi CHP’li belediyelerin halka hizmet için “borçlanmasını” engelledi. Borçlanma kötü ise kralını AKP yapmaktadır!

AKP’liler peşlerine MHP’li üyeleride takıp kendi yaşadıkları ilçelerde kanser hastalığı ile iç içe yaşamakta ve hemşehrilerini de kansere mahkum etmekten rahatsızlık duymamaktadırlar. Buna AKP tipi sorumsuzluk adını veriyoruz!

Bu neyin kafası! Bu AKP kafası, çünkü yarın hepsi “kandırıldık” diyecekler. Onları kandıran kim; Mamak dışındaki ilçelerde de dezenfekte çalışması yapan, AKP kafasına göre devlette ikilik(!) yaratıp gıda dağıtımı yapan Mamak Belediye Reis’i Murat Köse’dir.

Köse, Mansur Yavaş’ın borçlanma talebine “yetenek, beceri ve birikimi ile seçimden önceki vaadlerini yapmalıdır” gerekçesi ile karşı çıkmaktadır. Gariptir ki kendisi halka hizmet için belediye meclisinden üst limit olan (%10) 38.6 milyon TL borçlanma yetkisi almış ve önceki yağmalama döneminin meclis üyesidir. Hem borçlanmaya hayır diyip hem de AKP ve MHP’lilere hayır dedirtmektedir.

Ankara’nın asbest sorunu İstanbul’u da ilgilendirmektedir. Arıtılmadan Sakarya Nehri’ne verilen su ihtiyaç halinde İstanbul içinde kullandığından asbest İstanbul’unda sorunudur.

AKP ve MHP’nin vekilleri ile genel merkez il ve ilçe yöneticileri bu işe neden susuyorlar. Yarın Polatlı-MHP (26 km), Şereflikoçhisar-AKP (5 km), Evren-AKP (35 km), Beypazarı-AKP (50 km), Haymana-AKP (5 km), Akyurt-AKP (10 km), Kızılcahamam-AKP (2.5 km), Kazan-AKP (5 km), Ayaş-AKP (9.3 km), Elmadağ-CHP (11.2 km), Çubuk-AKP (22 km), Nallıhan-AKP (15 km), Keçiören-AKP(24 km) ve Gölbaşı-MHP‘na gittiklerinde seçmenlerine ne diyecekler? Bu işin garip yanı ise ilgili belediyelerin 11 tanesi AKP’li, 2 tanesi MHP’li ve sadece 1 tanesi CHP’lidir. AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri kendi seçmenlerine, yaşadıkları ilçelerin halkına hizmeti engelliyorlar ve hemşehrilerini asbestli suya mahkum ediyorlar.

Önümüzdeki yıllarda ilgili şahıslar “bilmiyorduk”, “baskı gördük” diyecekledir. Bugün bile kendi sağlıklarını, aile ve hemşehrilerinin sağlıklarını tehlikeye atan, çocuklarına, torunlarına açıklayamadıkları partizanlığa dayalı kararlarının yanlış olduğunu kendileride bilmektedirler.

Ankara’da hastanede yatan ya da yatacak olan kanser hastalarının vebali kimin boynuna olacaktır?
AKP ve MHP’li Meclis Üyeleri’nin bunun hesabını sandıkta vereceği ortadadır, peki Ankara’lı seçmen bunu affeder mi?
Allah affeder mi?

YETKİ İLÇEMİZİ DE İLGİLENDİRİYOR
Mansur Yavaş’ın istediği yetki ilçemizi ayrıca ilgilendiyor. Çünkü asbestli içme boruları dışında ilçemizin yağmur suyu ile ilgili projede ASKİ’nin yatırım programında yer alıyor. Mansur Yavaş borçlanma yetkisi ile yağmur suyu arıtma projesinide yapacak. Bu süreçte üzücü olan ise sürecin mimarlarında bir tanesinin “aslen” ilçemizden olduğunu ifade eden Mamak Belediye Reisi Murat Köse’dir. Köse, Mamak halkı için 38.6 milyon TL borçlanma yetkisi almıştır ve amacı Mamak halkına hizmet etmektir. Özgeçmişinde “Şereflikoçhisarlıyım” diyemeyen bu şahıs, ilçemiz halkının da faydalanacağı ve olası kanserleri engelleyecek öneriye “hayır” diyor ve grubunada dedirtiyor.

Şereflikoçhisar’ı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde temsil eden Belediye Başkanı Memiş Çelik, Murat Atasoy, Tayyar Altuğ ve Mevlüt Şahin ile Evren’i temsil eden Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal ve Hikmet Özbek’i aldıkları kararı gözden geçirmeye davet ediyorum. Adı geçen hemşehrilerimiz ileride “kandırıldık” dememeleri için şimdiden kendilerini uyarıyor ve iyi niyetlerine güveniyorum. Şereflikoçhisar ve Evren halkı, kendilerinden hizmet beklediği için onlara oy vermişler ve desteklemişlerdir. Partizanlığı bırakıp görevlerini yapmalıdırlar. Yaşananlar göstermiştir ki CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde parti ayrımı yapmamaktadır. Bu anlayıştan hareketle Şereflikoçhisar ve Evren ilçelerinde yaşayanların hizmet görmesini hiç kimse engellememelidir, engellemek suç olmaktan öte halkımıza karşı vicdansız bir tutumun göstergesidir. Mübarek Ramazan ayında bu hemşerilerimizi Kayserili Özhaseki’nin peşini bırakmaya davet ediyorum.   14 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1173 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mahmut guclu
sayin baydar simdi anladin mi onur uyesi ile gonulüyesi arasindaki farki. Adam acik ara fark atmis baktim listeye erhan baydar yoktu. Hemserim murat köse yi tebrik ediyorum.
kızılDELI
Erhan baydar tam 15 ay oldu senin desteginle sereflikochisara ne yaptiniz şununda altinda benim de imzam var dedigin bir bir eserin var mi.15 ay oldu yama bile yapamadiniz.
Bilal YİĞİT
.... 31 Mart 2019 da yapılan seçimlerin üzerinden 1 yıl geçti. Ne yaptınız.. Velev ki Pandemi oldu, derseniz.. Önceki 5 yılda ne yaptınız?
Özetle..
Tarım ve Hayvancılıkla geçinen bir ilçeyiz. Kooperatifleşme yok.
Üreten bir ilçe olmak istiyoruz..
Eğitimde marka ve örnek bir ilçe olmak istiyoruz.
Yatırım istiyoruz. İş-Aş, Geçim.
Aslolan yerel yöneticilerin göstereceği hedeflerle, planlarla, desteklerle ilerleyen gelişen bir ilçe olmak istiyoruz.
Lütfen Canım İlçeme hizmet yapın.. Ya da GÖLGE ETMEYİN...

Bilal YİĞİT
Tartışmak... Biz Canım Memleketimize, hizmet olacak diye dört gözle beklerken, yapılacak hizmeti engelleyenler kime hizmet ediyor anlayamıyorum.. Pislik siyasetinizi İS-TE-Mİ-YO-RUZ. Tek isteğimiz İŞ, AŞ.
Biz demokrasiye gönülden inanmış insanlarız. Halkımız Belediyelerden çağdaş hizmet bekliyor. Hizmet için kimseyi kimseden ayırt etmeyin, hepimiz sulh ve huzur içinde yaşayalım.. Bizim derdimiz hizmet yapılmaması. Peki Sizin derdiniz ne?
Yıllardır İktidar-Belediye 3'lü Güçlü deyip Kandırdınız.
LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ. icraat bekliyoruz. Siyasi çekişmelerinizden bıktık. Birbirinize atıp tutmaktan ziyade, harekete geçip uygulamak ve çalışmak lazım.
PARTİ BAŞKANLARINIZI DEĞİL, CANIMIZ İLÇEMİZİ DÜŞÜNÜN. Bizim isteğimiz hizmet, yatırım.. ve 18 yıldır ve öncesinde ilçemiz, bırakın il olmayı BELDE haline geldi. Dışarı göç arttı. Afgan ve Suriyeli geldi. NEDEN?,
İŞ, AŞ olmadan Belediyecilik olmaz/ olamaz..
Belediye kendilerince memnunsa araştırma yapsın. Hodri Meydan!!!
İsamail YILDIZ
Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sonunda bu gün gördüğüm manzara güzeldi.Nedeni caddelerde asfalt yamaları yapılmaya başlamıştı, böylesine kısıtlamaların olduğu günlerde bu işlerin yapılmasının insanları sıkıntıya sokmadan bir fırsat olduğunu düşünüyorum.Amacım ne kimseyi yermek veya üzmektir.Herkese iyi bayramlar ve sağlıklı günler diliyorum.Ayrıca Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Necmettin AYGÜN'Hacanın Aksaray_Koçhisar daki konar göçer Şereflü Aşireti Türkmen toplulukları ile ilgili Akademik bilisel makalesini internetten okumaya davet ediyorum.Burdaki amaç ilçemiz tarihine bir nebze ışık tutmaktır.
http://www.sosyalarastirmalar.com/cilt10/sayi54_pdf/2tarih_siyaset_uluslararasiiliskiler/aygun_necmettin.pdf
kızılDELI
dogru yurtdisindan iki katina otobus almak ne suc olacak. Sonra bakim maliyetleri uce bese katlanacak. Suc olurmu hic. Hadi diyelim suc degil bari ihaleyi yapabilseydiniz oda yok onuda beceremediniz. Neyse gelelim.memlekete o
Şahıs ilceyi okadar seviyorki ilceye ugradigi yok. Zaten abb nin de ilcede bi hayri yok. Memleketini dusunen kisinin memleketinde bir düz duvari olur. Oda yok. Yok oglu yok.ama var olan bisey var ilcemize anıt gibi dikilmiş ekstaş enkazimiz var. Giren selam veriyor cıkan selam veriyor
ERHAN BAYDAR
İlçe hizmet görmeli diyorum..Konu nerelere çekiliyor..Bu ayıp.AKP li ler bildik yöntem ile sapı-samanı karıştırmış.Sahte profil,isim gizleyerek saldırı,bunlar AKP yöntemi.Fetö yöntemi...Mahmut efendi ilçeye geliş-gidiş kaydımı sen mi tutuyorsun.Bel ki sana bunu yazdıranlar benim CHP "ONUR ÜYESİ"oldugumu ve Çankaya nın kurucu yöneticisi söylememiş.Çankaya da saygısızlık görmedim ,ama bu sizi mutlu etmemiş.İlçemizin hizmet görmemesi için çabalayanları,ilçemize hizmet gelmeyince mutlu olanları ,konuyu başka yerlere çekenleri ahlaklı davranmaya davet ediyorum.Ben ASKİ diyorum..asbestli boru diyorum.Birileri seviyesizlik yapıyor..
ERHAN BAYDAR
İlçe hizmet görmeli diyorum..Konu nerelere çekiliyor..Bu ayıp.AKP li ler bildik yöntem ile sapı-samanı karıştırmış.Sahte profil,isim gizleyerek saldırı,bunlar AKP yöntemi.Fetö yöntemi...Mahmut efendi ilçeye geliş-gidiş kaydımı sen mi tutuyorsun.Bel ki sana bunu yazdıranlar benim CHP "ONUR ÜYESİ"oldugumu ve Çankaya nın kurucu yöneticisi söylememiş.Çankaya da saygısızlık görmedim ,ama bu sizi mutlu etmemiş.İlçemizin hizmet görmemesi için çabalayanları,ilçemize hizmet gelmeyince mutlu olanları ,konuyu başka yerlere çekenleri ahlaklı davranmaya davet ediyorum.
ERHAN BAYDAR
Sevgili hemşerim İsmail Yıldız,bildigin ve gördügün bir eksik varsa söyle takip edelim.Kulaktan dolma bilgileri bir yana bırakıp somut eksikleri ifade etseniz daha iyi olacak.Görüş ve öneriniz önemli,aynı şehirde yaşıyoruz.Belediye nin eksigi mutlaka olacak,ama bunlar ASKİ nin borçlanmasına engel olup ilçemizin hüzmet görmesini engellemenin gerekçesi olmamalı.. Hemşerim"KIZILDELİ"adın ,sanın yok mu ..Yurt dışından otobüs almak ne zamandır suç oldu..AKP yıllardır suç işliyor o zaman.AKP li iki belediye reisi ilçemizin arıtma yolsuzlugu için mahkemelik olur,bunu görmezden gelmenizi garipsedim..BAYDAR dosyası diye bir dosya bilmiyorum.Ne açıklamak istiyorsan açıkla.Ama önce gerçek kimligini açıkla ,yaptıgına ...cıklık denir.İlçemizin hüzmet görmesine engel olan bunun hesabını sandıkta verecektir.Borçlanma kötü ise MURAT KÖSE,Mamak için neden borçlanıyor.Mamak hizmeti hak ediyor ,ya ŞEREFLİKOÇHİSAR..

Beni FETO taktikleri ile susturamazsınız.
Mahmut guclu
Erhan bey o kadar sereflikochisar hayranliginiz işiniz düşmeden ne zaman ugradiniz secimden secime. Cankaya teskilati daha dogrusu tunceliler sizi araniza almamaya baslayinca memlektiniz aklinizami düştü
ismail YILDIZ
Erhan bey Şereflikoçhisar'da Atalarıda dahil doğmuş büyümüş dağlarının bağlarının geçmişte yemyeşil güneş tepesinin kokusunu alarak kale mahallesinde yetiştim. Ama hiçbir zaman bunuda ayrıcalık olarak görmedim. Ayrıcalık olarak görse idim tereçiye tere satıyor gibi olurdum. Dolayısı ile sizinkisi biraz tereciye tere satmak gibi oluyor.Ankarayı tanıma mevzuuna gelince meraklanmayın oldukça iyi tanıyorum ben asfalt konusuna gelince gördüğüm tespitleri söylüyorum onu araştırmak ve gereğini yapmak (özellikle ana yolları caddeleri büyük şehir belediyesine) düşüyor.Geçen yıl özellikle metro istasyonlarında aylarca çalışmayan asansörlerden dolayı engelli,yaşlı insanların nasıl perişan olduklarınıda biliyorum.Ben politikacı falanda değilim vatandaş olarak aldığım hizmete bakarım.Eğer bir şey yapmadan yapıyor gibi görünürseniz o zaman eleştirilirsiniz Bunada hazırlıklı ve saygılı olmak durumundasınız. Belediye meclisinde ne olup bittiğini bizler bilemeyiz bilenlerde açıklalamayı yapacaktır.
KızılDELI
erhan baydar yine bagirtin ayyuka cikiyor. Mansur yavas hani belediyeden aldigi 282 otobus ve dolum istasyonu icin cekilen paralar ne oldu. Adam hem doviz ile borclandi niye döviz ile borclandi yurt disindan daha konforlu araclar alacak mis. Bak bak Turkiyede otobus uretilemiyor yA neden illaki disardan otobus alalim dedi ben sonuca ulasamadim. Hadi al bakalim dedi meclis kredi cikti hani otobusler. Otobus yok ne oldu . Ya kardesim daha bir otobus ihalesi yapamadiniz ne konusuyorsunuz. Sonra 1 yildir ilceye ne yaptiniz birakin asfalt atmayi yama bile beceremediniz. Car car konusmayin is yapin iş. Hani melihin dinzarlarina ve fış kıyelerine harcanan para ile yatirim yapacaktiniz bos laf borc borc daha iyi gunleriniz. Erhan baydar bana baydar dosyasini actirma simdi. Ankardan oturup ta ben kocsarliyim demekle bu isler olmuyor
Murat atasoy
AK Parti ve MHP'li Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte asbestli boruların değiştirilmesine Hayır demedik.sadece Temmuz ayında tekrar detaylı bir şekilde metrjlarının yazılması ile detayların Plan bütçe komisyonuna bilgi verildikten sonra görüşülmesini istedik.toplantımız coronavirüs salgınından Vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan daha az etkilenmeleri içindi.Grup başkan vekilimiz Sayın Murat Köse ve MHP grup başkan vekili sn. Murat ılıkkanın dilekçelerine Sayın Mansur Yavaş Bir ay sonra cevap verebilmiş ve toplantı gerçekleşmiştir.daha önce Sayın Mansur Yavaş ASKİ için 360 milyon TL borçlanma istemiş Biz ASKİ'nin kendi bütçesiyle yaptırmasını önermiştik sn.Yavaş kayıtlara geçsin siz bana borç vermezseniz de ben bunu yapacağım demişti üzerinden 1 yıl geçti hala yapmadı.ASKİ'nin 3 milyar 422 milyon Bütçesi var Mansur Yavaş her iş için kredi talebinde bulunuyor yapılacak iş 20 milyon.amacı sadece algı yaratmak,orası ağlama yeri değil çözüm ve iş yapma yeridir.mağdur edebiyatı
ERHAN BAYDAR
Kimin nereli oldugu önemli degil.Ancak nereli iseniz açıkça söylersiniz.Benim çocuklarımda ANKARA da dogdu ,ama soruldugunda ...gurur ve onurla adını Gazi Mustafa Kemal Paşa ve İsmet Paşa nın birlikte "ŞEREFLİ"ünvanını verdikleri,"ŞEREFLİKOÇHİSAR"lıyım diyorlar..Soranlara "aslen...yım"demek biraz memleket inkarı oluyor.Aslen Koçhisar çocugu olanlara da ilçenin faydalanacıgı bir işi engellemek yaraşmamalı..Ayrıca ANKARA nın asfaltları nerede kötü ,onuda belirtseniz iyi olur.Anlaşılan 5 milyonluk şehrin heryerini biliyorsunuz...
İsmail YILDIZ
Sayın Editör makalenin içeriğini bir gün sonra, Sayın Mehmet Özhaseki ilgili bölümü yazıdan çıkardığınız için sizi kınıyorum...
Sayın Mansur Yavaş'a buradan sesleniyorum Ankara'da yollar köstebek yuvasına dönmeye başladı bu yolları ne zaman onarmayı düşünüyorsunuz.Ayrıca yazıyı yazan arkadaş sormak gerekiyor kimin nereli olduğunun ne önemi var önemli olan hizmet Mansur Beyinde Beş milyondan fazla nüfusa sahip olan Ankara'da Beypazar'lı olmasının hiçbir önemi yok diye düşünüyorum.
Emrullah Eren
Erhan Baydarın açıklamalarına aynen katılıyorum , Sn. Mansur YAVAŞ hiçbir partili İlçe Belediye Başkanı ayırt etmezken Ankaralı arkadaşların Ankarata yapılan hizmetleri engellemeye kakmalarını anlamak mümkün değil. Ak Parti kurulurken Sn. Recep Tayip Erdoğan ın bir sözü vardı “ Duvara Dayanma yukılır, İnsana güvenme Ölür demişti. Duvarlar yıkılır , İnsanlar ölür ancak Memleketimiz bakidir ve ilel ebrt yaşayacaktır. Rahmetli Mehmet Altınsoy Ankaraya bir sürü alt yapı köprüler üst geçitler yaptı. Giderken kefenine sarıpmı götürdü.
Benim diyeceğim Beş yıllık görev süresince herkes elini taşın altna koymalı ve Ankaramız için Hayırlı yatırımlara desdek vermelidirler!!!
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri