13 Mayıs 2020, 15:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Özbağ; Allah kimseyi cahil etmesin

Özbağ; Allah kimseyi cahil etmesin

Özbağ; Allah kimseyi cahil etmesin...

İlçemiz halkının gözü, kulağı ve dili olan gazeteniz Çengel’i, 52 yıldır severek okuyan hatta her hafta okumadan duramayan okuyucuları vardır.

88 yaşındaki Halil Özbağ (88) Amca da, her hafta Çengel’i okumadan duramayan okuyucularımız arasındadır.

52 yıldır Çengel’i okuyan Halil Amca, Covid-19 salgınından korunmak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında 65 yaş ve üstünün Sokağa Çıkma Yasağının uygulandığı tarihten itibaren sokağa çıkamadığı için gazeteyi okuyamaz oldu.

GAZETEMİZi ARADI
Yasak nedeniyle dışarıya çıkamayan Halil Amca, geçtiğimiz hafta içinde, gazetemiz bürosunu arayarak; 65 yaş üstü olduğunu, sokağa çıkamadığı için Çengel’i okuyamadığını belirterek mümkünse gazeteyi evine kadar getirilmesini istedi.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü de, Halil Amca’nın ikamet ettiği Yeşilova Mahallesi, Bülent Ecevit Sokak, 26/1 adresinde bulunan evine bir aydır okuyamadığı gazeteleri götürerek kendisine teslim etti.

ALLAH KİMSEYİ CAHİL ETMESİN
Gazeteyi aldıktan sonra çok mutlu olduğunu ve Çengel’i okumayı sevdiğini belirten ve “Allah kimseyi cahil etmesin” diyen Halil Amca; “Ben 70 senelik şoförüm. Asya’dan, Avrupa’dan 52 devlet gezdim. O nedenle tanıdıklarım çok.

Çengel Gazetesi’nin sürekli okuyucularındanım. Haberleri okurum. Daha çok cenazeleri okuyorum. Çünkü, memlekette tanınmış insanım. Her cenaze için evlere giderim. Kimse niye benim evime geldin? diyemez. Bu memleketin en zengini bendim. Yine zenginim Allah’a şükür. Gönül zenginliği kadar iyi bir şey yok. Birincisi zekat, ikincisi merhamet. Geri kalan ise önemli değil. En kötüsü de cahilliktir. Allah kimseyi cahil etmesin.” dedi.

MUTLULUĞU HERŞEYE DEĞER
88 yaşındaki Halil Amca’nın, gazeteyi aldıktan sonra yüzünde oluşan mutluluğu görmek ise her şeye değerdi.

İşte, halkımızın Çengel’i okuma sevgisi de böyle bir şeydir. Bu sevgi, anlatılmaz, yaşanır. Bunu da okuyanlar bilir.

Biz de Çengel Ailesi olarak; başta Halil Amca gibi Çengel’i okumak için her hafta dört gözle bekleyen okuyucularımıza, daha sonra Çengel’i, ‘sırf bu hafta İlçede ne olmuş?” diye de okuyan okuyucularımıza ve tüm Çengel abonelerine çok teşekkür ediyoruz, sizler de iyiki varsınız.

   14 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1998 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri