22 Ocak 2020, 14:34 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Anlayış meselesidir!

Anlayış meselesidir!

İlçemiz dışında ve ilçemize göre küçük bir ilçede...İlçemiz dışında ve ilçemize göre küçük bir ilçede Milli Emlak Şefliğinde görev yapan bir devlet memuru tanıdığım, bundan bir 5-6 sene önce aramızda geçen bir sohbet esnasında, dairenin telefonu dışında isteyen vatandaşlara cep telefonu numarasını da verdiğini ama sonradan pişman olduğunu söylemişti.


Nedeni de şuymuş ki, ilgili devlet dairesiyle işi olan vatandaşlardan, muhatabım olan devlet memurunun evinde eşiyle ve çocuklarıyla kafasını dinlemeye çalıştığı bir saatte ve akşamın 9’unda dahi kendisini cep telefonundan arayanlar olmuş.

Aranılmaz ve konuşulmaz değil. Aralarında mesafe bulunan insanların iletişimini sağlayan telefonlarla, elbette devlet memurlarıyla da bir iş ve işlem gereği konuşulur.

Ancak, bunu mesai saati içerisinde olmak kaydıyla ve karşıdaki devlet memurunu 15-20 dakika gibi dakikalarca ve yarım saat-bir saat gibi saatlerce telefonda meşgul edecek şekilde değil, mümkün olduğunca kısa süreli tutmak şeklinde gerekli hassasiyeti ve anlayışı göstererek yapmak daha insani olsa gerek.

Yakın zaman önce hatta tarihini de belirteyim 10.01.2020 tarihinde bizzat kendimin şahit olduğu bir olayı da anlatarak noktalamak istiyorum:

Saat 11:35 de bir işim gereği bir devlet dairesine gidiyorum ve işim olan abinin odasına giriyorum, o esnada kendisinin cep telefonu çalıyor ve Ankara’dan aradığını öğrendiğim karşıdaki kişide; Bu devlet memurunun da yanında bir iş ve işlem gereği bekleyen vatandaşlar olur ben telefonda bu kadar uzatmayayım diye bir anlayış zenginliği oluşmamış olacak ki, telefon kapandığında saat 12’ye gelmişti!

Hatta devlet memuru abi, konuşması esnasında sık sık vurgulamasına ve ..... Bey bu uzun bir konu ve telefonda konuşulacak bir konu değil siz buyurun gelin bir çayımızı için ve bunu burada çok detaylı şekilde konuşalım demesine rağmen, karşıdaki anlayış fakiri tarafından uzatıldıkça uzatıldı ve iki memurdan bitecek kısa süreli işim, diğer memurun saat 12’de öğle mesaisine çıkmasından dolayı sonraya kaldı.

Uzun lafın kısası diyeceğim odur ki, bu elbette anlayış meselesidir ve kavrayış meselesidir!


   23 Ocak 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2283 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.189 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri