25 Aralık 2019, 13:45 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Nasıl olacak?

Nasıl olacak?

Bugünün ortamında bir milletvekili, bakan, cumhurbaşkanı ve...   Bugünün ortamında bir milletvekili, bakan, cumhurbaşkanı ve hatta TBMM çatısı altında bir siyasi partinin lideri konumunda herhangi birisinin geçim sıkıntısı yaşaması, borçlarla-harçlarla cebelleşerek en gerekli ihtiyaçlarını dahi karşılamada güçlük çekmesi mümkün müdür?


   Hatta bir bakanın, cumhurbaşkanının veya TBMM çatısı altında grubu bulunan bir siyasi parti genel başkanının çocuğunun iş-aş sıkıntısı çekerek birtakım sıkıntılar yaşaması ve bunalıma girmesi mümkün müdür?

   Bu tanıma uygun kişilerin geçim dertlerini, iş ve aş sıkıntılarını yaşaması pek mümkün olmasa da, bugün TBMM çatısı altındaki siyasi partilerden herhangi birisinin üyesi veya savunucusu konumunda olan milyonlarca vatandaşın bu sıkıntıları yaşaması mümkündür, ki zaten söz konusu sıkıntılar belirgin bir şekilde yaşanılmaktadır!

   Nasıl olacak? Ekonomik açıdan aile geçiminin sürdürülebilirliği konusunda türlü türlü sıkıntılar çekilecek, çoluk-çocuk bir meslek ve iş sahibi olsun diye zor-güç şekilde okutulacak sonrasında iş bulacak mı-bulamayacak mı sıkıntısı yaşanılacak, borçlarla-harçlarla cebelleşilecek ve sonrasında da seçim zamanı gidilecek ve bu düzenin partilerinden herhangi birisine oylar verilecek!

   Ve faizci-sömürücü sistemi yerle bir etme, yeryüzündeki hastalıkların kökünü kurutma ve insan onuruna en uygun bir yaşam şeklinin hakimiyeti noktasında, adil bir düzen inşa etme bağlamında bir formülleri ve reçeteleri olmayan bu düzenin partileri bir umut olarak görülecek öyle mi?!

   Başkalarını bilmem ama benim bu düzenin partilerinin ve bugün TBMM çatısı altında grubu bulunan siyasi partilerin program ve prensipleri sayesinde; ülkemiz sorunlarının köklü bir şekilde giderileceğine, bozuk düzenin ve faizci-sömürücü sistemin tamamen lağv edilip adil bir düzenin inşasının sağlanacağına dair bir umudum ve beklentim yoktur!

   “E iyide Yasin kardeşim daha önceki bazı yazılarında adil bir düzenin inşasının gerçekleşeceğine ve esaslı bir huzur ortamının sağlanacağına dair yazıları yazan sen değil miydin?”

   —Evet doğrudur hâlen de aynı düşüncedeyim. Ama ben bunun bu düzenin partilerinin ve TBMM çatısı altındaki herhangi bir siyasi partinin programı sayesinde olacağına dair bir ifade de bulunmadım ki!

   Görüşüm, bu bozuk düzenin -daha önce bazı yazılarımda da ifade etmeye çalıştığım gibi- bir kasırgayla yıkılacağı ve Milli Güçlerce adil bir düzenin inşasının ve huzur ortamının sağlanacağı şeklindedir vesselam.


   26 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1932 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri