20 Kasım 2019, 14:50 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Ama Nasıl?

Ama Nasıl?

Hatırlanacağı üzere, şuan ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın...Hatırlanacağı üzere, şuan ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu yıllardan beri kendisine karşı yapılan tanımlamalardan birisi de “Dünya Lideri” şeklindeydi.


Şimdi şahsım açısından değerlendirmem gerekirse benim bu “Dünya Lideri” kavramından anladığım:
Adı Soyadı ve mensubu olduğu ülke ne olursa olsun dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşayıp da ve belli bir makam-mevkide bulunup da “Dünya Lideri” olarak anılan kişinin; akıl etme ve mantık yürütme  konusunda çok belirgin özellikler taşıdığı, güçlü bir tutarlı kişilik özelliklerine sahip olduğu, yeryüzündeki zulümlerin ve insanlık dışı eylemlerin köklü sebeplerini çok iyi idrak ettiği ve hastalıkların tedavisine yönelik köklü çözümler üretebildiği ve dünya lideri olarak anılan kişinin sadece mensubu olduğu ülkede değil, dünya genelinde esaslı bir huzur ortamının sağlanmasında öncü olduğu şeklindedir.

Ve dünya lideri olarak tanımlanan kişinin öncülüğünde, dünya genelinde açlık-işsizlik, geçim derdi, en gerekli ihtiyaçları dahi karşılayamama sorunu gibi sıkıntıların çözüme kavuşturulduğu yönündedir.

Tabi dünya lideri olarak anılan kişinin, dünya genelinde sözüne itibar edilen ve çözüme kavuşturulamayan ve insanlığı ilgilendiren önemli konularda bilgisine ve görüşüne her zaman başvurulan kişi olması gerektiğidir.     

Şimdi bu cümleler ışığında baktığımız zaman dünya lideri olunmuşsa nasıl olunmuştur?

Bugün Türkiye’mizde insana dair sorunların türlü türlüsü var mı, var. İnsana dair sorunların her türlüsü dünya genelinde var mı, var.

Açlık-işsizlik, geçim dertleri, en gerekli insani ihtiyaçları elde edememe sorunu halen var mı, var.

Terör sorunu devam ediyor mu, ediyor. İnsanlığın baş belası siyonizmin entrikaları devam ediyor mu, evet ediyor.

Huzursuzluk bugün en belirgin şekilde kendini hissettiriyor mu, evet hissettiriyor.

Mesela bugün milyonlarca vatandaşı ülkemizde bulunan bir Suriye’yle yatıp Suriye’yle kalkıyor muyuz, evet.

Eee daha ne?!
Yani sorunlar alabildiğine devam ediyorken dünya liderliğinin faydası nerede?

Hülasa, son noktayı koymadan sağlığındayken Atatürk’ü en doğru şekilde anlayanlardan olan merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocanın; taklitçi görüşlerden uzak öz ve milli değerlerle kalkınma yanlısı ve şahsiyetli bir lider çizgisi olan Cumhuriyetimizin kurucu önderi merhum Mustafa Kemal Atatürk hakkında değerlendirme de bulunduğu bir konuşmasının linkini dikkatlerinize sunuyorum: https://www.youtube.com/watch?v=8o1FkP3mdrU

Görüyorum ki Erbakan Hoca bu konuşmasında Atatürk’ün özelliklede Cumhurbaşkanı olduktan sonra hiç yurtdışı seyahati yapmadığına önemle vurgu yapıyor ve İngiltere kralının Atatürk’ün ayağına geldiğini belirtiyor.

Ve Erbakan Hoca’nın Atatürk hakkındaki bu ifadesindeki anlamı günümüze uyarladığımız zaman bugün Atatürk hayatta olsaydı değil Amerika’ya ikide bir gitmek, hiçbir şekilde gitmezdi anlamı çıkıyor!


   21 Kasım 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2515 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri