18 Aralık 2019, 14:12 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Eksiğimiz yok mu?

Eksiğimiz yok mu?

Adına gezi parkı olayları denilen olayların olduğu sırada...   Adına gezi parkı olayları denilen olayların olduğu sırada, bir işim gereği 9 Haziran 2013 günü Ankara’daydım. Ve o gün yanımda bulunan kuzenimin arabasını ANKAmall alışveriş merkezinin otoparkına bırakmış ve akşam üzeri tekrar arabayı almak için ANKAmall alışveriş merkezine gelmiştik.


   Fakat gördük ki ANKAmall alışveriş merkezinin önünde bir kalabalık var ve toplanmış olan grubun içinde bazılarının ellerinde AKP bayraklarını da görünce, “bunlar pek gezicilere benzemiyor acaba niye toplandılar ki” düşüncesiyle kalabalık gruba yaklaşmış ve bir tanesine sormuştuk.

   Öğrendik ki gezi olaylarının başladığı sıralarda Fas, Cezayir ve Tunus’a gitmek üzere Ankara’dan ayrılan zamanın başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretler sonrasında o gün Ankara’ya dönmüş ve ANKAmall alışveriş merkezinin önünde de akşam saatlerinde bir konuşma yapacakmış.

   Hadi madem öyleyse “zaten sayın Erdoğan’ı sürekli televizyon ekranlarında, gazetelerde ve internet haber sitelerinde görüyoruz oldu olacak birde şöyle yakından görelim birazda dinleyelim” düşüncesiyle bizde miting alanında beklemiştik.

   Derken sayın Recep Tayyip Erdoğan gelmiş ve bir 10-15 dakikasını dinlediğimiz konuşmanın başladığı esnada hiç unutmam; “Kardeşlerim niye böyle oldu, bizden ne istediler, neyimiz eksikti” gibi sorular yöneltmişti.

   Şimdi bu cümleler ışığında altını çizmek gerekirse elbette böylesi sokak gösterileri ve toplanmaları, bir takım ajan provokatörlere ve kargaşa isteyenlere fırsat verecek tarzdadır. Akıllı ve uyanık davranarak fırsatçılara meydan verilmemelidir!

   Sayın Erdoğan’ın o zamanki konuşmasında yönelttiği sorulardan “Neyimiz eksikti” sorusunu da cımbızla çekerek bir değerlendirme yapacak olursak;

   Hakikaten öyle midir yani hiçbir eksiğimiz yok mudur?!

   Yerine göre en gerekli ihtiyaçları karşılamada dahi çekilen sıkıntılar, hayat pahalılığı, açlık-işsizlik ve geçim dertleri ciddi bir eksiklik değil midir?

   Türlü türlü sıkıntılar çekilerek okutulan ama sonrasında iş bulamamanın sıkıntısıyla psikolojik bunalıma girme halleri, bir eksiklik değil midir?

   -Allah muhafaza- korkunç derecede artan intihar olayları, şiddet vakaları, ayrılıklar ve aile içi dramlar bir eksiklik değil midir?

   Gayrimeşru ilişkiler ve cinsel sapıklıklardaki korkunç seviyedeki artış, bir eksiklik değil midir?

   Saygı, sevgi ve anlayış konusunda yaşanılan belirgin seviyedeki yozlaşma halleri, bir eksiklik değil midir?


   19 Aralık 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2077 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri