25 Eylül 2019, 14:39 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Gök, Bu sorun Türkiye'nin sorunu

Gök, Bu sorun Türkiye'nin sorunu

Alıcıoğlu:Nakliyecilerin ekmeğini kestiler...Levent Gök: Bu sorun sadece Koçhisar’ın değil Türkiye’nin sorunu

TBMM Başkan Vekili ve CHP Bölgemiz Milletvekili Levent Gök, Sınırlı Sorumlu Taşıyıcılar Kooperatifini de ziyaret ederek, nakliyecilerle biraraya geldi ve sorunları dinledi.

Hem daha önceden açılan sonra kapatılan tuzcuların sıkıntılarını hem de nakliyecilerin sorunlarını dinleyen Gök; “Sorunu yaşayan sizlersiniz. Bunları dile getirmek bizim görevimiz. Ben, onların bize yönlendireceği konularda, ne tür çaba sarf edilecekse hepsini sarf etmeye hazırım. Kolay işle uğraşmıyoruz. Karşımızda güç odakları var bunu görüyoruz. Ama siz kenetlenirseniz, beraber olursanız, Koçhisar’ın ve kendi isteklerinizi ve menfaatlerinizi korursunuz.
Koçhisar’dan çıkan tuzu 45 liraya mümkünken şimdi 125 liraya alıyorum. Bu sorun sadece Koçhisar’ın değil, Türkiye’nin sorunu. Önemli bir sorun” dedi.

ALICIOĞLU; NAKLİYECİLERİN EKMEĞİNİ KESTİLER

Ercan Alıcıoğlu, hem kapatılan tuz işletmeleriyle ilgili olarak hem de nakliyecilerin sorunlarını dile getirdi.

Tuz Gölü üzerine açılan ve sonradan kapatılan tuz İşletmelerinin açılışlarından kapanışına kadarki süreci anlatan Ercan Alıcıoğlu; Konunun Ülkenin tümünü ilgilendirdiğini, bu meselenin TBMM’de Levent Gök ve diğer partilerin grup Başkan Vekilleriyle birlikte konuşulmasına fırsat tanımalarını ve konunun da Meclis kürsüsünde gündeme getirilmesini istedi.

Alıcıoğlu ayrıca; “Kooperatifin daha önce 350 tırı ve bir gücü vardı, şimdi 160 civarına düştü, Bunların uyguladığı stratejilerle dağıttılar, nakliyecileri böldüler bunları ve kooperatifin gücünü düşürdüler. En sonda geçen hafta, “size hiç yüklemiyoruz, kooperatif gelmesin” dediler. O zaman soruyorum; Sınırlı Sorumlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin bu sınırlı sorumlunun anlamı ne? Bölgesinde çıkan bir ürünün belli bir miktarını siz bu müesseseye vermek ve taşıtmak zorundasınız. Kaldıki, bunların ekmeğini kestiler, perişan vaziyetteler. Devletin tüm kurumlarına intikal ettirdiler. Fakat bir türlü çözüm bulunamadı.
Ben iki türlü çözüm yolu olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri; Topluma ve Kamuoyuna mal etme, yani Çanakkale kaz dağları gibi ne oluyor burada diyecek noktaya getirmek ya da Ulusal basınla Meclisteki gücümüzle soru önergesi vereyim. Ne oluyor Koçhisar’da? Bu 13 yıldır süren bir konu. Biz özelleştirmeye de karşı gelmedik. Bir yerine 7 üretici olsun.“ şeklinde konuştu.

SORUN ÇÖZÜLÜRSE İLÇEDE 10-20-30 SORUN BELKİ KENDİĞİLİNDEN ÇÖZÜLECEK

Alıcıoğlu; “Bu Ülke genel manada, yaşadığı sorunları artık millet yavaş yavaş hissetmeye başladı. Bize dayatılan Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin kendilerine neye mal olduğunu toplum anlamaya  başladı. Bu bir süreç, İllerde bu erken oldu, ilçelerde bunu izah edemedim ama şuanda olayı yaşayarak cebiyle, eviyle, tenceresiyle anlamaya başladı. Eğer bu meseleyi, Mecliste soru önergesi vererek ve diğer konuları çözebilirsek Şereflikoçhisar’ımızdan 10-20-30 sorun belki kendiliğinden çözülecek. Eğer bu sistem çözülsün, İlçemde hemen tuzculuk yapacak kapasite de olan 20-25 tane işletme açılır. Sadece o işletmede çalışacak 250 insan lazım, “izin veriyorum, açın dendiği anda”. Size bu konuda güveniyoruz.

Hamdi Yılmaz; “Burada kamyoncu, Koçhisar’ın ekonomisinin harcı. Koçhisar’ın tek geliri nakliye geliri. Başka  bir geliri yok Koçhisar’ın. Burada bunlar Koçhisar’ın ekonomisini durdurdular. Kooperatifi de burada yok etmek istiyorlar. Yani Koçhisar çok perişan” dedi.

LEVENT GÖK;

Soru önergesinde sormak istenilen konuları kendisine göndermelerini belirten TBMM Başkan Vekili Levent Gök; “Bugün burayı dolaşırken kimseyi ayırt etmeden dolaşıyorum. Belediye Başkanının yanına gidip, düşüncemi anlatacağım. Umarım Belediye ile Büyükşehir Belediyesi uyumlu bir çalışma gösterirler. Amacımız, Koçhisar’ı ayağa kaldırmak. Türkiye’yi dolaşıyorum. En geri kalmış ilçeler Ankara’da. Başkent’e yakışmayacak ilçeler var. Bunları bir siyasi parti ayrımı yapmaksızın, herkesi kucaklayabilir anlayış içinde çözmenin yolunu aramak durumundayız. Ben bu nakliyecilerin ve tuz sorununu öteden beri bilirim.

Şimdi daha güçlü bir şekilde ilgilenebileceğimiz bir konumdayız. Özellikle sizleri ziyaret etmek istedim ki, bu konuda neler yapabileceğimiz konusunda bizlere yol gösterin. Çünkü, sorunu yaşayan sizlersiniz. Bunları dile getirmek bizim görevimiz. Ben, onların bize yönlendireceği konularda, ne tür çaba sarf edilecekse hepsini sarf etmeye hazırım. Kolay işle uğraşmıyoruz. Karşımızda güç odakları var bunu görüyoruz. Ama siz kenetlenirseniz, beraber olursanız, Koçhisar’ın ve kendi isteklerinizi ve menfaatlerinizi korursunuz.

Koçhisar’dan çıkan tuzu 45 liraya mümkünken şimdi 125 liraya alıyorum. Bu sorun sadece Koçhisar’ın değil, Türkiye’nin sorunu. Önemli bir sorun. Zaman içinde tekrar biraraya gelebiliriz. Bir adımlar atalım, konuşalım sizle. Bu konuda neler yapılması gerekiyorsa bir işbirliğini başlatalım. Ben bu konuda sizlere her türlü desteği vermeye hazırım” dedi.


  26 Eylül 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 3481 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri