20 Mayıs 2020, 13:46 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Beraber elimizi taşın altına koyalım

Beraber elimizi taşın altına koyalım

Beraber elimizi taşın altına koyalım...

Şoförler Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Bakkallar ve Bayiler Odası ile Ağaç ve Madeni İşler Odası Başkanları; “lafa gelince Sivil Toplum Örgütleriyle beraberiz ama herhangi bir icraate gelince Sivil Toplum Örgütü’nü kimse tanımıyor, takmıyor” diyerek İlçede birlik ve beraberliğin olmadığını dile getirdiler.

Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mithat Şen ile Ağaç ve Madeni İşler Odası Başkanı Ali Cavit Aktay; İlçe Belediyesi, Kaymakamlık ya da Büyükşehir Belediyesi tarafından İlçemizde yapılan yardımlar sırasında kendilerinin çağrılmadığını belirterek; “lafa gelince Sivil Toplum Örgütleriyle beraberiz ama herhangi bir icraate gelince Sivil Toplum Örgütü’nü kimse tanımıyor, takmıyor” diyerek ilçemizde birlik ve beraberliğin olmadığına dikkat çektiler.

BERABER ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM
“Bizleri de yanlarına alsalardı, ne olacaktı? Üyeler gelip bizden hesap soruyor.”diyen Oda Başkanları; “Biz biraraya gelince hani beraberdik? Ankara Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı ve Kaymakamlık yardım yapıyor. Ne diye bizi çağırmıyorlar?

Lafa gelince Sivil Toplum Örgütleriyle beraberiz ama herhangi bir icraate gelince Sivil Toplum Örgütü’nü kimse tanımıyor da, takmıyor da..

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı, Odalarla ilgili yapılan yardımlar sırasında neden hiçbir sivil toplum örgütlerinin başkanlarıyla paylaşmıyor? Böyle “ben dağıtıyorum” oluyor. O zaman bize, “biz beraber olalım” demeyecek.

Hep ben deniliyor, biz denilmiyor. Biz denilmiş olsaydı, şu odaya verildi de bu odaya verilmedi gibi açıklar çıkardı, onun için ben deniliyor.

Eğer Sivil Toplum Örgütlerinin birlik olması gerekiyorsa siyasi partilerde dahil hepsi bir çatı altında beraberce hareket etmesi gerekiyor. Herkes eline geçtiği fırsatı kendi başına benim diye değerlendirirse bu İlçenin her zaman için gidişatı kötüdür. Eğer birlik olunacaksa ne show yapmaya gerek var, ne showmenliğe gerek var. Hep beraber bu ilçe için bir şey yapılacaksa beraberce elimizi taşın altına koyalım.


Biz siyaset gütmüyoruz. Hangi siyasetçi bir iş yapacaksa yanında olmayı isteriz. Çünkü, bu Şereflikoçhisar bizim.” ifadelerini kullandılar.


            21 Mayıs 2020Yönetici tarafından yazılan bu haber, 7974 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.096 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri