08 Mayıs 2019, 14:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti Meclis Üyesi Kılıç’ın açıklaması

İYİ Parti Meclis Üyesi Kılıç’ın açıklaması

İYİ Parti Meclis Üyesi Kılıç’ın açıklaması...


İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Halil Kılıç, Mayıs Ayı Meclis toplantısında gündem dışı olarak sunduğu iki maddenin red edilmesi üzerine açıklama yaptı. Kılıç açıklamasında şunları dile getirdi;

"07/05/2019 tarihinde yani Salı günkü meclis toplantımıza, 2 adet önerge verdim. Birincisi T.C. ibaresinin belediyemiz giriş kapısına tekrar asılması, ikincisi Ekici mah. 145 ada 1 parsel üzerinde başlatılan inşaat hakkındaydı. Tabii ikisi de AKP ve MHP’li Meclis Üyeleri tarafından red edildi.
Şu bir gerçekki Şereflikoçhisar da imar yok. Olanı da  ilgili kişiler istediği şekilde yönlendirip, keyfe keder imar çapı verebiliyor. Bahsi geçen  bina  ruhsatlandırılırken 1.5 metre geçiş yolu olan yerden, ana giriş verilmiş, üstelik yerinde bu 1 metre var yok. Şimdi aklıma  gelen  soru İsmet Paşa ve  Ali Babacan caddeleri dururken neden bina girişi  1 metre olan geçiş yolundan verilir? Neden mi ben anladığım kadarıyla anlatayım. Zemin kata yapılan dükkanın cephesi daralacak, dükkan  5 ila 10 m² daha küçük olacak. Sırf  birileri kazanacak diye olan imar katlediliyor.

Bu geçiş yolunda oluşacak sıkıntılı durum karşısında kim ya da kimler hesap verecek.?
Bu işlemde, 3194 sayılı imar kanununun hükümleri geçersiz midir? Müteahhidin kazancı imar kanununu yok mu sayıyor?
Bu yapılan hatanın ivedilikle düzeltilmesini, Şereflikoçhisar Halkı adına talep ettim ancak mecliste  reddedildi. Bu hatayı düzeltmek için elimden geleni yapacağıma şimdiden Taahhüt ediyorum."
     8 Mayıs 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2702 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Aydın çetin
Sizi tanımıyorum fakat tebrik ederim. Diğer üyeler neyi reddeden kişi olduklarının farkında mı? Yoksa körü körüne itaat edenlerdenmi ?
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri