27 Şubat 2019, 16:18 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Altuğ açıklama yaptı

Altuğ açıklama yaptı

Altuğ açıklama yaptı...

Cafer Tayyar Altuğ: Habere konu dava da  Fetö’nün oyununun tezahürüydü.

Ak Parti Büyükşehir ve Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ, 21 Şubat 2019 tarihli gazetemizde yer alan “BELKOM’da Yolsuzluk- Cafer Tayyar Altuğ da ceza aldı” başlıklı haber üzerine basın toplantısı düzenledi ve bazı açıklamalarda bulundu.

Yerel Basın temsilcileriyle biraraya gelen Cafer Tayyar Altuğ dört bölüm halindeki açıklamasının birinci bölmünde; “Tüm Türkiye’mizde olduğu gibi İlçemizde de Fetö oyunları durmadı, durmayacak” dedi ve şunları yazdı:

Tüm Türkiye’mizde olduğu gibi ilçemizde de Fetö oyunları durmadı, durmayacak bize düşen bu oyunu bilmek, bulmak ve oyunlarını bozmaktır. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için İlçemizde Belediye Başkanlığı aday adaylığı süreci başladıktan, hemen sonra Ak Parti’mizin tekrardan belediye başkanlığını kazanmasına engel olmak için, güçlü gördükleri ve bildikleri Ak Parti Belediye Başkanı aday adayı arkadaşlarımızla ilgili, sosyal medyada yada  başka yollarla, kara propaganda, iftira, yalan ve oyunlar kuruldu. Ak Parti teşkilatlarımız Belediye Başkan adayımızı belirledi ve tüm ilçe teşkilatı ile çalışmalara başlandı. Sonrasında ise, yine ilçemizdeki Fetö artıkları Ak Parti Belediye Meclisi aday adayı arkadaşlar ve şahsımla alakalı,  sosyal medyada açılmış sahte hesaplarından kara propaganda iftira yalan ve oyunlar kurmaya devam ettiler.

Yazının ikinci bölümünde gazetemizdeki habere değinen ve davanın devam etmekte olduğunu belirten Altuğ bununla ilgili şu bilgileri aktardı:

En son ilçemizde bulunan yerel bir gazetede çıkan, şahsımla alakalı habere cevap verme ihtiyacı hasıl olmuştur. Kıymetli kamuoyu bilsin ki;  niye Fetö oyunu dedim? Çok ilginçtir, hakkımda yapılan habere konu dava da bir, Fetö’nün oyunun tezahürüydü. Şöyle ki ben 23 yıldır Ankara Büyükşehir Belediye şirketinde çalışıyorum.

2009 yılında yapmış olduğumuz bir ihale ile ilgili, çantacı tabir ettiğimiz bir şahıs; şirket yöneticileri ve ihale komisyonu hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık gerekli tahkikatı yaptı takipsizlik kararı verdi (ek1) daha sonra ne hikmetse; usulde bulunan eksiklik nedeni ile takipsizlik kararı verilen dava yeniden açıldı. Bu kez Dava Savcısı ;Hakan Büyükabacı Kim bu Savcı? 17-25 Aralık Fetö’nün Ak Parti hükümetini yıpratmak, hatta yıkma operasyonların da görev almış, Devlet Demir Yolları’nda rüşvet var ihaleye fesat var diyerek, o zamanki Ak Parti hükümetimizin Bakanları ile ilişkilendirilmek üzere ve birçok bürokrat ile ilgili dava açılmasına ön ayak olan kişi. Ayrıca bu durum Fetö basınında yer alması sağlandı (ek2). Bu konularda maharetli olan savcı bizimle ilgili de boş durmadı ve daha önce takipsizlik verilen, bizim ile ilgili dava da ceza almamıza neden oldu. Sonrasında Savcı ile ilgili adalet yerini buldu, Hakan Büyükabacı HSYK tarafından meslekten ihraç edildi. (ek3) bizim dava ile ilgilide bir üst mahkemeye yapmış olduğumuz itirazımız kabul edildi, şimdi bu dava bir üst mahkemede, yeniden görülmektedir.  Allahın izni ile haklılığımız doğrulumuz ortaya çıkacaktır.

Açıklamasının üçüncü bölümünde 15 Temmuz dönemindeki bazı paylaşımlara, buna karşı yapılan yorumlara ve İlçemizde sosyal medya aracılığıyla kendisi ve partisinin değişik kaemelerinde görev yapan kişilere yönelik iddialara değinen Cafer Tayyar Altuğ şu iddialarda bulundu:

Hepimiz 15 Temmuz Fetö ihanet darbesine karşı o gece sabaha kadar, ailelerimizle birlikte mücadele ettik ve sonrasında aylarca Kızılay meydanlarında nöbet tutuk, yüzlerce resimler çekindik sosyal medyada paylaştık. Acaba Fetö’nün itlerinden kaçı, o resimlere yorum yaptı, İşte Fetö itlerinden polis teşkilatı eğitimcisi, istihbaratçısı Önder Aytaç’ın  benim Kızılay meydanında oğlum ve arkadaşlarını çektiğim fotoğrafın (ek4) altına şu yorumu yapmıştır  “ Dün Tankların Karşısında Dikilen Gençler Bugün Kızılay’da Nöbetteler” attığım tweetin altına Fetö iti Önder Aytaç’ın yaptığı yorum “işte bu gençleri mayın-eşeği yapıyor öne sürüyorsunuz  aynı Mavi Marmara’da da yapıp öldürttüğünüz masum gençler gibi” ve benim buna cevabım “Hamd olsun bu gençler ya Türkiye ya Filistin için öldü ölüyorlar, sizin gibi CIA’nın kucağına oturmuş biri için vatanlarını satmıyorlar”(5) demem şu ki; Fetö itleri hiçbir zaman peşimizi bırakamadı bırakmayacak.

Peki ilçemizde sosyal medya aracılığı ile gerek Belediye başkan adayımız gerek, ilçe başkanımız gerek, teşkilat mensuplarımız, gerekse belediye meclis üyesi veya adayları ve benim hakkımda karalama kampanyası yapanlar kimler? Açıklayayım; Bunu yapanlar doğrudan kendisi yada ailesi tarafından Fetö’ye hizmet ettiği tespit edilip, ilçemizde Ak Parti ile ilişiği kesilmiş veya dışlanmış Fetö itleridir.

Altuğ açıklamasının son bölümünde meclis üyesi olarak yapılan hizmetler da şöyle sıraladı:
Benim 5 yıllık Belediye Meclis üyeliği görevim sürecinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini ilçemize kazandırmak nasip oldu. Nedir bu hizmetler? Köy statüsünden mahalleye dönüşen köylerimizde 67 kilometre grup yollarına sıcak asfalt yapıldı. Toplam 70 km. sathi kaplama yapıldı, 22 Km.’lik sathi kaplama çalışmamız devam ediyor. İlçemizin içerisine 62 km. sıcak asfalt atıldı, yine mahalleye dönen köylerimizde 42 Bin metre kare kilitli taş döşendi, 1,5 km. bordür yapıldı. E-90 karayolunda 10 km. orta refüj çalışması yapıldı. Şehir içerisine yaklaşık 5 km. orta refüj çalışması yapıldı. İlçemizde ayrıca 47 Bin 840 metre kare kaldırım çalışması yapıldı ve 26 Bin metre bordür çalışması tamamlandı. Tüm köylerimize çocuk parkları kazandırıldı, ayrıca ilçemize 2 tane büyük park kazandırıldı. 3 tane köyümüzün okulları tamir ve tadilat edilerek köy konaklarına dönüştürüldü, 2 köyümüze yeni köy konağı yapıldı. İlçemizde kanalizasyonu olmayan mahallelerimizin tüm kanalizasyonları ve içme suyu şebekeleri döşendi. İlçemizde bulunan mevcut parklarımızın eksikleri giderilerek yeni oyun grupları ilave edildi. Şereflikoçhisar Şehir mezarlığının tüm yollarında kilitli taş uygulaması yapıldı, yine şehir mezarlığında ve taşra mahallelerimizde bulunan köy mezarlıklarımızda bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. İlçe genelinde tarla yolları açıldı, Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi girişinde yaşanan otopark sorunun çözülmesi için otopark çalışması gerçekleştirilerek, hastane yolunda yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. İlçemize bağlı tüm taşra mahallelerimizde cenaze, düğün gibi günlerde ihtiyaç duyulan çay ocağı, ses istemi, masa ve sandalyeler verildi. İlçemizde ikamet eden yardıma muhtaç hemşerilerimizin kömür, gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçları karşılandı…

Demem o dur ki; hiçbir Fetö kalıntılarının oyunlarına gelmedik, gelmeyeceğiz ilçemizde yaptığımız hizmetler Allah’ın izni ile katlanarak devam edecektir. Şereflikoçhisarlı hemşerilerim her şeyin en güzeline layıktır, Şereflikoçhisar kamuoyuna saygı ve sevgilerimle…


     28 Şubat 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4264 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kıyevli
Bir vatandaş düşünün kendi köyüne oy istemeye gidip 10 kisi bile karşilamayan bir vaka dusunun. Ben sana demedim mi dönüp dolasip buraya yine geleceksin diye efendiii
nesrin
cafer bey nerelerdesiniz neden cevap vermiyorsunuz zor sormadık sadece bir kaç soruya cevap istedik. bir soru daha yargıtay cezayı onarsa ne yapmayı düşünüyorsunuz.
Yahya
O kooperatif hala bitmedi mi. Bak bunu unutmuş yoksa gazeteye Verdiği demeçte herşeye sahip çıkmıştı kesin buna da sahip çıkardı. buda fetocular tezahürü mü
amcaoğlu
Ostim taraflarında kurulan 20 yılda bitmeyen bir çok Koçhisarlının mağdur olduğu yapı kooperatifini hatırlayan var mı? Kimdi yöneticileri?
Yahya
Son 1 haftadır çarşıya çıkmıyorum. İyi partililer ya cafer soruyor yada başkani soruyor imalı imali.
Gossarli
Reis kardeşim aynen katılıyorum Şereflikoçhisar halkı salak değildir. Cumhurbaskanin sırtında gecinenlere oy yok. Haseki başkan tam destek Şereflikoçhisar teşkilatına zırnık yok.
Reis
Büyükşehir, Haseki yüzde yüz, ama bunlar yüzünden ilçe için oy kullanasım gelmiyor. Ama muhalefete de oy yok.
nesrin
cafer bey sizin 2016 yılında güldür güldür show ilçenin onurunu korumak adına kendinize görev çıkartarak mahkemeye vermiştiniz. tam 3 yıl geçmiş mahkemeden bir sonuç çıkmadı mı hala. bu mahkeme ile ilgili bir resmi yazı göstere bilir misiniz kamuoyuna.
gossarlı
bu kadar vukattan sonra şereflikoçhisarda belediyeyi ak parti kazanıyorsa bilin ki bu zevatlar yüzünden değil Recep Tayyip ERDOĞAN sevgisinden dir. kendilerini seçim kazanıyor zannetmesinler.
Ak Parti
Eğer Ak Parti bu seçimde Büyükşehir belediyesinde ilçeye göre daha fazla oy alırsa bunun sebebi bu zat ve onun oraya gelmesine müsade eden zattır.
Abdurrahim Karakoç
beden ölür, çürür, cana bakın siz.
kim kiminle yürür, ona bakın siz.
bırakın dönsün dönme dolaplar,
haktan, hakikatten yana bakın siz.
Nesrin
hem yaparım hemde aday olurum. Göbegimi gere gere ortalıkta dolanirim. Benim adım Cafer diyor. Sorularimiza cevap vermeye davet ediyorum. Ve bu sorulari her hafta sormaya devam edeceğimi bildiriyorum
Nesrin
Süküt ikrardan gelir demişler.
Nesrin
Bu hafta ilçe gazetelerine baktım Cafer bey açıklama yapar mı diye Cafer beyden tik yok. Sosyal medyaya baktım son bir umut hala tık yok. Anlayacağınız Cafer bey hala umudunu miki fare bağlıyor. Ben yapmadım Miki fare yaptiiii.
nesrin
Cafer bey bir açıklama bekliyoruz. açıklama yapmayacak mısınız. gazete önemli değil illaki çengel gazetesine açıklama yapmaya bilirsiniz.
Uğur
Er dayiya çeker kız halaya derler
Nesrin
Pardon duzeltiyorum yazıyı iyi okuyunca farkina vardım fetocu olan savcı imiş. Benim anladığım fetocu Savcı davayı açmış kararı da kendisi vermis. Ortalıkta hakim makim yok. Hep fetocu Savcı. Neyse yinede haklarını korumak için savcıya bir dava açılmış mi. Yine merak ettim
Nesrin
Cafer bey sen onu yaptım bunu yaptım yok şöyle oldu yok böyle oldu boş ver tirnak için de söylüyorum senin hakkını yemiş bir hakim var tamam adam fetocu ceza almis sen bu adamdan davacı oldun mu onu söyle. Hakkını savunmak için mahkemeye basvurdun mu bize bir belge gösteririmisin
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri