21 Kasım 2018, 14:50 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Nasıl Bir Belediye Başkanı İstiyoruz

Nasıl Bir Belediye Başkanı İstiyoruz

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizin gündeminde de Mart ayında yapılacak yerel seçimler var!Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizin gündeminde de Mart ayında yapılacak yerel seçimler var! Sokakta- çarşıda- pazarda- kahvede- her köşe başında hatta hanımların günlerinde bile hep bu konuşuluyor. Tabiri caizse içimiz dışımız seçim oldu! Zaten memleket meseleleriyle en ilgili olan millet de bizmişiz!


Partiler ve siyasetçiler bu konuya odaklanmış harıl harıl çalışırken, bizlerde kimlerin adaylığı kabul edilecek karşımıza kimler gelecek, onun merakı içerisindeyiz. Tabii bizi en çok ilgilendiren de bağlı olduğumuz büyükşehir ve ilçemizden kimlerin aday olacağı!

Belediye Başkanı olmak isteyen arkadaşların malum önce aday adaylığı için başvuru yapmaları gerekiyordu. Şu sıralarda da bu süreç tamamlandı.

İlçemizde muhalefet partilerinin adaylık meselesinde pek ses seda çıkmaz iken, iktidar partisi aday adaylarının çokluğu vatandaşı şaşkına çevirdi! 1- 3- 5- 9- 11... maşallah aldı başını gidiyor.

Partinin ilçe başkanı, bu çokluğa binaen, adayların teveccüh gösterdiklerini söyleyerek onlara teşekkürlerini iletirken, başvuru süresinin uzatıldığını şimdilik 11 olan sayının,  son başvuru gününe kadar artacağını düşündüklerini söylemişti!

Vatandaş ise; ‘Aaa O da mı olmuş!’ ‘Aaa O da mı’ nidaları içinde kimin listeye gireceğini merak içinde bekliyor.

Adaylardan gazetemizi ziyarete gelenler oluyor. Hepsi de memleketlerini çok sevdiklerini, faydalı olmak için adaylığa talip olduklarını,  Şereflikoçhisar’a hizmet etmek için can attıklarını söylüyorlar!

Sloganları ve vaatleri televizyonlarda her gün duyduğumuz- kulağımızın aşina olduğu- ilçemize versiyon edilmiş klasik- bilindik slogan ve vaatler!

Her şey Şereflikoçhisar için- Gelecek seçimler için değil; gelecek nesiller için yola çıkıyoruz-  Daha huzurlu ve mutlu bir Şereflikoçhisar için - İlçemizi hep beraber azimle ve dayanışma ile yöneteceğiz- Birlik, beraberlik içerisinde  STK’mızla, halkımızla istişare içinde olacağız,- Hep birlikte yeni hedeflere- Her şey sizin için- Vakit Şereflikoçhisar vakti- Efendi değil hizmetkâr olmak için bu göreve talibiz” ve benzeri gibi…

Yolda yürürken kulağıma çalındı. Beş kişi bir araya gelmişler ‘Kim başkan olsun?’ tartışıyorlar. İçlerinden birisi ‘En layık olan kim ise o gelsin!’ diyor. ‘Ama gerçekten kim layıksa o gelsin” diye de üzerine basıyor.  Aynen! ilçemizi ileriye götürecek, bu göreve de en layık kimse (hangi partiden olursa olsun) o başkan seçilsin inşallah!

Çekirdek aileme mini bir anket yaptım! ‘Nasıl bir belediye başkanı istiyorsunuz- seçilen başkandan ilçemiz için neler yapmasını bekliyorsunuz bakayım, söyleyin bana!’ dedim.

Adaletli bir başkan olması ortak fikrimizdi ama seçildikten sonra neler yapması konusunda ise tam bir beklenti patlaması yaşadık! Hepsi buralara sığmaz özet geçeyim!

İzlemediği film kalmayan kızım, acilen bir sinema salonu açılması gerektiğinin üstünde dururken, oğlum şu bazı parklara yapılan spor komplekslerinin her mahallede olması gerektiğini söyledi.  

Her fırsatta, kooperatifleşmenin önemini vurgulayan eşimse, seçilecek belediye başkanının da kooperatifleşmeyi teşvik etmesi ve destek olması gerektiğini belirterek bi dünya kooperatif önerisi sundu. Bende katılıyorum. Mahallelerimizde, köylerimizde ne çeşit ürün yetişiyorsa üreticileri kooperatif çatısı altında toplanmalılar. Atalar boşa dememişler ‘ Birlikten kuvvet doğar’   

Nasıl bir belediye başkanı istiyoruz?

Halktan biri olsun, ilçe halkını iyi tanıyan, isteklerini, (özellikle) sorunlarını iyi bilen birisi olsun,

Eften- püften değil de faydalı projelerle karşımıza gelsin,

Çözüm odaklı yaklaşsın, sorunları anında çözebilecek kapasitede olsun,

Halkın düşüncelerine ve fikirlerine önem veren birisi olsun.

Particilik ve cinsiyet ayrımcılığı yapmasın, herkese eşit davransın, herkesin yanında olsun,

Çalışkan olsun,  güler yüzlü olsun, cesur olsun…  

Artık büyükşehre bağlıyız, her işimiz büyükşehirde bitiyor. Dolayısıyla seçilecek başkanın Ankara’yı yol yapması, ağzı laf yapan ikna kabiliyeti yüksek birisi olması lazım!


   22 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2756 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sıla
Seçildikten sonra aaa sen b partidensin,ahada bu damgan,bittin sen..denmesin.ADALET,ADALET hep ADALET olsun ilk hedefi.Kadınlara ikinci sınıf muamelesi yapmasın.Sesi çıkmayan değil çıkamayanın sesi olsun.Ekmek yardımı değil,ekmek yapmayı öğretmek olsun hedefi.(birde kadınlar çarşının içinden geçerken sek sek oynamak mecburiyetinden kurtarabilsin.Malûm kahve önündeki yaya geçitleri koca koca adamlar tarafından gasp edilmiş durumda)Haklisiniz yani,bi başlasak sonu gelmez isteklerimizin.Çözümü çok kolay ama çözecek bir insan olsun gelecek olan.En önemli olanıda bu galiba.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri